skingbranding-banner

Rybářské zprávy: Takové ryby jste v životě neviděli! Podívejte se na podvodní video z 10 kilometrové hlubiny!


Vědci zaznamenali unikátní záběry z nejhlubšího místa naší planety. Státní veterinární správa vyzývá lidi, aby nepouštěli zpátky do vody vánoční kapry. Informační portál o vodě nase-voda.cz přichází se zajímavými radami, jakého kapra koupit na Vánoce. Vánoční prodej kaprů je už v plném proudu a rybníkáři zřejmě budou platit za své rybníky daň z nemovitosti. Přinášíme vám 5 nejzajímavějších zpráv ze světa rybařiny, které by vám neměly uniknout.

 

Z domova:

Další rána pro rybníkáře: Poslanci od roku 2016 rybníkářům zase přidělají nové starosti. Chystají totiž novelu zákona o nemovitostech, ze které vyplývá, že od roku 2016 se bude platit daň z nemovitosti na rybnících, kde probíhá chov ryb za účelem podnikání. Rybníkáři se hodlají proti této novele bránit. Ovšem vzhledem k tomu, jak politici reagují na jejich apely ohledně ochrany ryb před rybožravými predátory, je výsledek velmi nejistý. České rybníkářství tak může utržit další tvrdou ránu.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Prodej vánočních kaprů je v plném proudu: 2200 prodejních míst. Tolik stánků s káděmi, ve kterých jsou vánoční kapři k prodeji, mohou lidi v České republice navštívit. Počet prodejních míst s vánočními kapry oproti loňsku mírně vzrostl. Namísto toho ceny ryb určené na vánoční tabuli zůstaly v drtivě většině případů na stejné úrovni jako loni. I když je kapr v Česku velice oblíbenou rybou k jídlu, tak průměrná spotřeba sladkovodních ryb se pohybuje pouze okolo 1,4 kilogramu na osobu. V evropském průměru jsou tak Češi na spodních místech spotřebitelů sladkovodních ryb.

Zdroj: financninoviny.cz

 

Rady před nákupem vánočních kaprů: Informační portál o vodě nase-voda.cz přišel s několika užitečnými radami, jak vybrat toho správného vánočního kapra na štědrovečerní tabuli. Výběr té správné ryby závisí například i na kádích. Neměli byste totiž vybírat kapry z přeplněných nádob, anebo z těch kádí, do kterých nevedou přívody čerstvé vody.

Ryby vybírejte i tam, kde mají stánkaři čisto. Častými prohřešky jsou špinavé pracovní desky nebo špatný odtok odpadních vod do kanalizace. Samotní prodejci by pak měli být oděni do gumových zástěr, rukavic a gumáků.

A teď k samotné rybě. Kupovaný kapr by neměl mít zakalené oči nebo šedá žábra zabalená v bílém slizu. Pochopitelně nekupujeme ani leklé kapry. Nejlepší kapr na vánoční tabuli má okolo 3 kilogramů. Více informací o správné koupi ryby k jídlu, anebo o prodejních místech vánočních kaprů, naleznete právě na serveru nase-voda.cz.

Zdroj: nase-voda.cz

 

Vánoční kapry nepouštějte na svobodu! Zabijete je: Státní veterinární správa varuje před pouštěním vánočních kaprů zpátky do vody. Tímto totiž lidé odsoudí zakoupené ryby k smrti. Prodávání kapři v sádkách ztratili důležitou zásobu živin pro přezimování, takže by jednoduše tuhou zimu nepřežili. Mějte na paměti, že vánoční kapři jsou určení k jídlu, a proto je zpátky do vody rozhodně nepouštějte! Ryby tím prostě nezachráníte…

Zdroj: nase-voda.cz

 

Ze světa:

Jedinečné podvodní video z Mariánského příkopu: Vědci z univerzity v Aberdeenu natočili ojedinělé záběry z nejhlubšího místa naší planety. Pravděpodobně se jim podařilo nafilmovat i zcela nové druhy ryb a korýšů, které v této temné hlubině žijí. Vědci živočichy snímali od 5 do 10 kilometrové hloubky, a natočili i velice zvláštní rybí druhy ve více jak 8 kilometrové hloubce! Tyto záběry jsou opravdu cenné. Jdou totiž na nich vidět ryby, které lidské oko zřejmě ještě nikdy předtím nespatřilo. Na zcela unikátní záběry se můžete podívat v přiloženém videu. Stojí to za to!

Vědci natáčeli v hlubinách Mariánského příkopu. Jedná se podmořské údolí, které se rozprostírá nedaleko Mariánských ostrovů v Tichém oceánu. Jeho hloubka je neuvěřitelných 10 994 metrů! Naměřené hodnoty tlaku na dně nejhlubšího podmořského údolí na naší planetě byly 1086 baru. V této hlubině je tak tisíckrát větší tlak, než na jejím povrchu.

Zdroj: BBC

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 5262x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 5495x | 23.02.2021 | 4 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Ztratí rybáři oblíbené revíry? Obce toho mají dost! Nepořádek od rybářů působí komplikace

admin | přečteno: 6951x | 22.02.2021 | 13 komentářů

V minulém týdnu se magazín InRybar.cz zabýval situací na Slezské Hartě, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.