DomůOstatníRybářská publicistikaInRybar.cz: Výběr nejlepších rybářských článků roku 2014

InRybar.cz: Výběr nejlepších rybářských článků roku 2014

- Reklama -

V rybářské sezóně 2014 jsme vám nabídli nespočet zajímavých článků. Za celý rok jste si tak u nás mohli přečíst celou řadu instruktážních, zpravodajských i odborných textů o naší společné vášni – rybaření. A teď nastal čas zúčtování. Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších textů z produkce InRybar.cz, které stojí za to si připomenout…

V tomto shrnutí nenaleznete ale pouze instruktážní články. Pravda, texty, ve kterých vysvětlujeme úspěšné tipy a triky, které fungují na ty největší ryby v našich vodách, čtete velice rádi. Ale na druhou stranu jste si oblíbili i jiné žánry – rozhovory a publicistické texty. A za to jsme velice rádi. Díky vašemu zájmu totiž můžeme tvořit pestrý a zajímavý obsah, což nás nesmírně baví. A za to vám chceme poděkovat!

Teď se ale pojďme podívat na samotné shrnutí. Jaké články se nám podle našeho nejlepšího svědomí nejvíce povedly? Tady jsou! Texty si můžete jednoduše připomenout kliknutím na přiložené odkazy.

 

Smrt Zlatých úhořů?

uhorV květnu jsme spustili velice zajímavou trilogii Konec úhořů v českých vodách aneb jak jsme (ne)vyhubili další rybí druh, která se zabývala problematikou vymírání úhořů v našich revírech. Každý rybář si jistě všiml, že tyto hadovité ryby neoddiskutovatelně mizí z našich vod. A to bohužel raketovým tempem. Jenže proč? To jsme se snažili zjistit. V tomto třídílném seriálu jsme poodkryli roušku celého problému. A zjistili jsme tak celou řadu zajímavý faktů, protože jsme se ptali na nejrůznějších místech – na ministerstvech zemědělství a životního prostředí nebo v ČEZ, který je největším provozovatelem vodních elektráren v ČR.

uhorK úhořům máme silný vztah. A není divu. Jedná se totiž o jeden z nejzajímavějších rybích druhů, který plave v našich vodách. Jenže proti němu stojí řada silných protivníků, v čele s člověkem. Budoucnost těchto ryb je jednoduše řečeno velice nejistá. Ale abychom nerozhazovali skepsi plnými hrstmi, zakončili jsme náš „úhoří seriál“ s nádechem naděje. Nejlepší ale bude, když si celou naši práci o těchto nádherných rybách připomenete. Stojí to za to!

První díl seriálu naleznete ZDE

 

Povinnost každého sportovního rybáře

kaprVíte, co se stane s rybou, která spolkne příliš hluboko rybářův háček? Že ne?! Tak to se dozvíte v článku Svět ryb: Co se děje s rybou při poranění háčkem? Tento text obsahuje velice zásadní informace o tom, jaká zdravotní rizika hrozí poraněné rybě rybářským háčkem. A že jich je! Ovšem není potřeba propadat přílišné panice. V tomto textu rybáři naleznou i obsáhlý návod, jak se chovat při této nešťastné situaci.

V redakci nás velice potěšilo, že se tento text mezi rybáři docela dost dobře rozšířil. Věříme totiž, že tyto informace jsou velice důležité k správnému formování chování rybářů k rybám. Už je totiž na čase, abychom si uvědomili, že ryby jsou živí tvorové, a proto je zapotřebí, abychom se k nim chovali opatrně. Jen tak totiž docílíme toho, že ryby v našich vodách budou v dobré kondici. Pamatujte na to!

Článek o šetrné rybařině naleznete ZDE

 

Článek, který vzbudil vášně

stikaJe třeba se podívat pravdě do očí. Nejenom rybožraví predátoři či nepříznivé přírodní podmínky stojí za úhynem ryb. Nezanedbatelnou měrou k tomu přispívají i samotní rybáři, a to zejména v tom případě, kdy loví ryby nezodpovědně. „Nejzářivější“ příklad můžeme vidět při lovu štik, kdy mnozí rybáři loví tyto zubaté predátory bez lanek, a přitom se s hrdostí plácají po ramenou. Jenže toto je chybný přístup. A o to více je nebezpečnější, pokud jej v této podobě předávají začínajícím rybářům. Dílo nešetrného rybolovu, který stojí za řadou uhynulých dravců, je tak dokonáno.

stikaCílem textu s názvem 5 největších lží, které zbytečně zabíjí naše štiky bylo na tento problém upozornit. A to se povedlo. Náramně se to povedlo! Doteď si v redakci moc dobře pamatujeme vášnivé diskuze pod článkem na sociálních sítích. Možná, že si někteří rybáři při nich uvědomili, že přinejmenším lov štik bez lanek je nesmírným riskem. A je jenom dobře, že si to uvědomili. Určitě si tento článek připomeňte, a rovnou jej ukažte i dalším rybářským kamarádům!

Článek o štikách si můžete přečíst ZDE

 

Příjemné povídání s českou kaprařskou legendou

kuceraMichal Kučera. Tento člověk patří k významným českým kaprařským postavám. Za svůj život ulovil nespočet obdivuhodných kaprů. Navíc má svou vlastní firmu Mikbaits, jež vyrábí spoustu kvalitních a účinných rybářských nástrah a návnad. A právě s panem Kučerou jsme se bavili o fungování kaprařiny a celého tohoto byznysu okolo ní v rozhovoru Majitel kaprařské firmy Mikbaits Michal Kučera: „První boilies jsem napíchl na háček.“

Na tento rozhovor vzpomínáme velice rádi. Od Michala jsme se totiž dozvěděli řadu zajímavých věcí, a díky tomu jsme všichni dostali možnost nakouknout pod pokličku této pestré kuchyně. Ale nebavili jsme se jenom o byznysu. Povídali jsme si i o Michalových začátcích nebo o budoucnosti kaprařiny. Bylo to fajn povídání, tak si jej taky oživte…

Rozhovor s Michalem Kučerou přinášíme ZDE

 

Článek, za který musíme poděkovat my vám!

vyroba boiliesTento seriál se stal naprostým fenoménem. A to jenom díky vám, vašemu zájmu o něj. Nyní je řeč o seriálu Boilies. Šestidílná instruktážní série o jedné z nejúspěšnějších nástrah na největší kapry roztrhala všechny naše dosavadní rekordy. A není divu. Série šesti článků má v současnosti přes 36 000 přečtení a jejich obliba se stále drží na prvních místech. První díl celého seriálu se navíc neohroženě drží na prvním místě nejčtenějších textů na InRybar.cz – má přes boilies18 000 přečtení, a „dvacka“ se nezadržitelně blíží!

Díky vám, čtenářům, jsme tak vytvořili první fenomén našeho webu, který se stal neodmyslitelnou součástí „duše“ našeho magazínu. Tímto neskutečným zájmem a skvělými hodnoceními jste nám dali ten nejlepší impuls k další práci. A za to vám chceme upřímně moc poděkovat!

První díl seriálu o boilies si přečtěte ZDE

 

Slaďák na konec…

krajinaRok 2015 je už za dveřmi, přesto nás ale ještě čeká ta sladká závěrečná tečka „starého“ roku. Dovolte nám tedy, abychom vám popřáli krásné a pohodové prožití svátků vánočních. A do nového roku vám přejeme hlavně zdraví (to ostatní jsou už jen „prkotiny“). A ještě na závěr. Užijte si nadcházející rybářskou sezónu 2015. Ať se vám v ní splní ta nejtajnější rybářská přání. A určitě zůstaňte s námi, protože pro vás chystáme další kupu zajímavostí!

Děkujeme vám, čtenářům! Děkujeme za to, že nás čtete. Děkujeme za to, že jste.

Váš rybářský magazín InRybar.cz

Autor: Viktor Krus

Foto: archiv InRybar.cz a archiv Michala Kučery

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -