skingbranding-banner

SENZACE: Středočeši to dokázali! Rybáři na vozík posílali tolik peněz, že museli sbírku zastavit!


Středočeští rybáři mají za sebou úspěšnou sbírku na nový invalidní vozík pro malou Nelinku! Sbírky se zúčastnili jak samotní středočeští rybáři, tak celé organice, firmy, a dokonce i rybáři z jiných organizací! Paráda! Nelinka už nový invalidní vozík používá, Středočeši jí ho předali tento víkend na rybníku Dvorce. Všichni, kteří se sbírky zúčastnili, si zaslouží obrovský RESPEKT!

„Poprvé jsem se setkal s Nelinkou někdy začátkem června, kdy jsem jí předával rybářský lístek a povolenku se základním rybářským vybavením. Hned od prvních chvil mi ta naše holka přirostla k srdci, když jsem viděl, jak ona i její máma bojují s nelehkým osudem. Pak přišlo od nás pozvání na vodnický tábor, kde jsme se ji všichni definitivně zamilovali a řekli jsme si, že chce pro Nelču udělat víc,“ popisuje setkání s Nelinkou předseda středočeských rybářů Dušan Hýbner.

„Po dohodě s maminkou Nelinky jsme se rozhodli uspořádat sbírku na elektrický vozík. Průvodně jsme chtěli vybrat asi 260 tisíc korun, ale během 14 dnů částku narostla na neskutečných 360 tisíc korun a museli jsme ji zastavit. Bylo splněno a já jsem byl velmi pyšný na všechny rybáře, i nerybaře, na naše partnery, prostě na každého, kdo nějakým způsobem přiložil ruku k dílu. Dokázali jsme velkou věc, a ještě jednou všem děkuji,“ říká Dušan Hýbner.

„Jsem dojatý a pyšný na rybáře. Víte, nás často vnímají jako ty blázny, co sedí schoulení u vody, kteří se jen zajímají o své ryby. Dokázali jsme, že to není pravda, že je velké množství rybářů, kteří mají srdce na pravém místě, a dokážeme pomoci. Toho si velice vážím,“ řekl místopředseda Středočechů Václav Seidl.   

Nelinka kromě vozíku ještě dostala další dárky, které se jí hodí při rybaření. Co dostala? Krásný spacák a lehátko, který věnoval „nejmenovaný“ prodejce rybářských potřeb, jež si přál zůstat v anonymitě. Dalšími penězi pak přispěl Slavomír Recman, který uspořádal vlastní sbírku a spolu s dalšími lidmi dali dohromady skoro 4000 korun. Tyhle peníze posloužily k nakoupení dalších dárků – krásného polštáře ve tvaru štiky, biče, vlasce atd.

„Je to pro nás velká pomoc, něco neuvěřitelného, už jsme nedoufaly, že se něco takového může stát. Vidět takhle spokojenou a zářící tu moji Kelišku je nejkrásnější odměna pro všechny, kteří nám pomohli a kteří se na sbírce podíleli. Dušane (Dušan Hýbner), nejde ani slovy vyjádřit, co jsi pro nás udělal a hlavně, že ses nenechal odradit. Všem děkuji,“ řekla dojatě maminka malé Nelinky.

Kompletní fotogalerii z předávání dárků Nelince si můžete prhlédnout ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Středočeský ČRS

Nové články v rubrice

Jakub Vágner má spadeno na další rybník! Radním města se ale nelíbí smlouva

admin | přečteno: 969x | 22.05.2019 | Žádné komentáře

Nejznámější český rybář Jakub Vágner má řadu podnikatelských aktivit. Mezi …

Zákaz bivakování na Nových Mlýnech? „Neukázněnost rybářů neznala mezí!“ říká starosta obce u Nových Mlýnů

admin | přečteno: 900x | 21.05.2019 | Žádné komentáře

Nové Mlýny patří k nejnavštěvovanějším rybářským revírům v České republice. Tahle voda …

Rusové masakrovali kapry na svazovém revíru! Postavila se jim skupina rybářů

admin | přečteno: 2724x | 20.05.2019 | 1 komentář

Na jednom ze svazových revírů se nedávno odehrál incident, kdy …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.