Domů Novinky ŠÍLENOST: Zdražení povolenek? Rybáři možná za povolenky připlatí až 1000 korun!

ŠÍLENOST: Zdražení povolenek? Rybáři možná za povolenky připlatí až 1000 korun!

- Reklama -

Tohle je nemilá zpráva! Rybářské povolenky na revíry Moravského rybářského svazu mohou pořádně podražit! Proč? Podle deníku Blesk chtějí podniky Povodí Moravy a Lesy České republiky po rybářích nájemné za užívání víceúčelových nádrží. Pro představu: Někde to dělá i 10 000 korun za hektar! Rybáři by tak místo necelé tisícovky mohli za povolenky platit až 2000 korun, ne-li více! A to už je velmi citelný rozdíl!

Tajemník Moravského rybářského svazu Václav Habán Blesku řekl: „Povodí Moravy a Lesy České republiky po nás chtějí nájemné i více než 10 000 korun za hektar, což je nepřijatelné.“ Tato částku je opravdu „brutální“. Požadované nájemné by totiž mohlo velmi výrazným způsobem prodražit povolenky Moravského rybářského svazu. A na to by někteří rybáři prostě nemuseli mít peníze.

„Na jejich zpoplatnění neexistuje právní nárok,“ myslí si Lukáš Vágner, předseda rybářů v Rajhradě. Proč? Nádrže, ze kterých mají rybáři platit nájemné, neslouží k chovu ryb. „Na chovných rybnících se vytváří kýžený zisk, na rozdíl od rybářských revírů,“ doplňuje Habán

Před Moravským rybářským svazem teď stojí nelehké řešení. Na stole jsou dvě varianty: Tou první je velmi výrazné zdražení povolenek, což by ale mohlo velkou část rybářů odradit od koupě nové povolenky. Druhou variantou je pak ztráta revírů. A Povodí Moravy nebo Lesy České republiky je pronajmou někomu jinému, třeba soukromému provozovateli.

O jaké revíry vlastně jde? Povodí Moravy a Lesy České republiky chtějí nájemné z 52 nádrží o rozloze 180 hektarů. Revíry, které by mohl Moravský rybářský svaz v krajním případě i „ztratit“, leží v Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém kraji a na Vysočině.

„Nájmy se týkají výlučně malých nádrží. Takových máme ve správě několik desítek a vynakládáme nemalé peníze na jejich pravidelnou údržbu. U těchto nádrží je navíc rekreační rybolov mnohdy jejich nejvýznamnějším účelem,“ řekl pro deník Blesk mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař, který zároveň dodává: „Při stanovování nájmů postupujeme vždy v souladu s právní úpravou a vnitrními předpisy. Při stanovení celkové ceny je ovšem zohledňována také pozemková údržba pod vodní nádrží a náklady spojené s její pravidelnou údržbou“.

Povodí Moravy se tedy snaží s Moravským rybářským svazem dohodnout. Ovšem, kromě užívání je pro tento vodohospodářský podnik důležitá i „otázka údržby“. „S valnou většinou nájemců jsme shodu našli a uzavřeli nájemní smlouvy. Věříme, že i s Moravským rybářským svazem se nám podaří najít oboustranně akceptovatelné řešení,“ uzavřel mluvčí Povodí Moravy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. dobrý den nedá mě to jinak než , že musím reagovat na vámi avizované zdražování povolenek .Jezdíme už několik let na Mušovská jezera rybařit já sice sama nerybařím ,ale moji tři chlapy ano .Poslední roky je to na revírní vodě Dyje 7 pořádná katastrofa , že začíná jezero zarůstat travou a v létě se ve vodě nedá koupat , protože se koupete mezi uhynulými rybami , a že se ve vodě množí slávečka mnohotvárná je asi na rybářském svazu jedno . Za celý prázdniny jsme neviděli jediného člověka ze svazu nebo povodí jak by přijel na vodu a něco s těma zdechlými rybami něco dělal to ne ,ale že je potřeba zdražit povolenky to si odhlasovat umí je to velice smutné .A že s rybami je to taky dost velká katastrofa to snad ani nemusím psát .

  2. Nebylo by lepší, věnovat se kvalitě a ne kvantitě. V tomto případě obhospodařovat menší plochu a o to lépe?

  3. Ať to svaz vzdá a nechá revíry někomu rozumnému, kdo nebude vše zakazovat a postará se o vody naší krásné Moravy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -