skingbranding-banner

SKANDÁL: Z Nových Mlýnů údajně převezli obrovského kapra! Ryba prý vážila přes 25 kilo!


V moravských rybářských kruzích to vře! Z této oblasti totiž prosakují informace o tom, že z Věstonické přehrady byl odvezen velký kapr. V přesné váze se zdroje rozcházejí – ryba měla vážit 25 až 27,5 kilogramů. Ovšem, bohužel chybí to nejdůležitější – fotografie. Ta měla údajně kolovat po sociálních sítích, jenže v současné době není k dohledání. Pokud se převezení kapra prokáže, pak má lovec velký problém! Proč? Na Věstonické přehradě, kterou obhospodařuje Rybníkářství Pohořelice, platí K-70…

Hned několik na sobě nezávislých zdrojů potvrdilo, že nedávno byl na Věstonické přehradě uloven velký kapr. Každý zdroj ovšem mluvil o rozdílných vahách. Ryba měla vážit od 25 do 27,5 kilogramů. Velký kapr se měl chytit okolo neděle 13. května. Přesné místo ulovení kapra na Věstonicích není známo.

Velmi skandální ale je, že tato ryba měla být údajně z Věstonické přehrady odvezena. Některé zdroje řekly, že kapr odputoval do soukromé vody. Další mluvily o tom, že rybář možná kapra zabil. Tak jako tak, obě varianty jsou velmi špatné scénáře! A to i proto, že na Věstonicích platí K-70. Lovec měl tak rybu pustit.

Více se toho o údajně uloveném kapitálním kaprovi zatím neví…

Ale bohužel, bez obrazového důkazu jde jen těžko posoudit, zdali byl kapr opravdu uloven, a následně převezen. Je dost možné, že jde jen o pouhou spekulaci. Ale jaký by byl cíl jejího „vypuštění“? Dalším faktem je, že Věstonická přehrada je velmi ostražitě hlídaná, a že v současné době by jakákoliv podobná „operace“ byla okamžitě podezřelá. Jenže znova – rybářů, kteří o tomto incidentu mluví, je více…

 

Prodávají se velcí kapři z Věstonic do soukromých vod?

Teď trochu odbočíme. To, že ve Věstonicích žijí opravdu obrovští kapři, se moc dobře ví. Však taky, v minulosti byli v této nádherné vodě uloveni skuteční giganti! Jenže jejich budoucnost je podle některých známých rybářů značně nejistá.

Například v loňském roce známý rybář Tomáš Blažek řekl, že ve Věstonicích jsou kapitální kapři loveni s pomocí agregátu. „Za celý závod (Tomáš Blažek to psal v průběhu závod Stairs2Hell na Novomlýnské nádrži) se zatím ulovily, na toto jezero, jen malé ryby. S největší pravděpodobností jsou ti největší jedinci zavřeni za vraty na Dyji 6, kde je vesele loví elektrickým agregátem a rozprodávají do soukromých revírů po celé České republice, a i do zahraničí. Což je začátek konce pálavských mohykánů. Odhaduji, že do dvou let bude velký problém tady ulovit velkého kapra.“

 

Otázky, které zajímají všechny rybáře

Kde je fotografie kapra a proč zmizela ze sociálních sítí?

Asi nejvíce rybáře zajímá, proč zmizela fotografie údajně uloveného kapra z Věstonické přehrady, která měla kolovat po sociálních sítích. Bál se snad šťastný lovec toho, že by se skutečně provalilo to, že kapra převezl do soukromé vody? Že by někdo rybáře poznal, anebo že by někdo po letech poznal uloveného kapra na soukromé vodě, kde měl skončit? Ostatně, takových případů už bylo! Jaký jiný důvod k smazání by šťastný lovec měl? Proč fotografie zmizela?

Jaká je cena takového kapra?

Hodně rybářů jistě bude zajímat motivace úspěšného lovce k prodeji kapitálního kapra. Ale tady není co řešit. Kilogram takto velké a trofejní ryby se hodně cení. Některé zdroje dokonce uvádějí, že kilo takové ryby stojí i přes 1000 korun. To znamená, že lovec by za kapra dostal minimálně 25 000 korun, ovšem cena mohla atakovat až částku 40 000 korun.

Kde kapr skončil?

Zdroje se rozcházejí v tom, zdali kapr byl puštěn zpět na svobodu, anebo ho rybář zabil. A tady je třeba upozornit, že ti rybáři, kteří o údajně převezeném kaprovi dali vědět, mohli třeba závidět, a proto vypouštějí fámy. Bohužel, výše uvedené okolnosti možné převezení nebo zabití údajně ulovené ryby nevylučují…

Pevně věříme, že tento případ upozorní lidi na příslušných místech. Je zapotřebí celou věc minimálně prověřit. Je zapotřebí celou věc brát vážně! Kapitální ryby musíme chránit…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 44x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 6815x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

České revíry bez amurů? Někteří politici chtěli omezit oblíbené ryby! Jak to dopadlo?

admin | přečteno: 6993x | 23.02.2021 | 7 komentářů

Tak tohle bylo jen o fous! Na politické půdě se …

Komentáře

  • Pokud se ví, že to bylo v období okolo 13. května, tak již mělo být podáno trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci krádeže a Policie by snadno po odevzdání povolenek začátkem roku 2019 identifikovala a vyslechla všechny lovící se zapsaným datem. Pokud pytlák ale nelovil opravdu načerno bez zapsání lovu. Zajímalo by mne, zda správný hospodář již toto trestní oznámení podal?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.