Domů Novinky Skvělá zpráva! Nedaleko Prahy se otevře nová svazová voda! Kde ji rybáři...

Skvělá zpráva! Nedaleko Prahy se otevře nová svazová voda! Kde ji rybáři najdou?

- Reklama -

Místní organizace z Příbrami přináší pro všechny milovníky rybaření naprosto úžasnou zprávu. Tato místní organizace bude na začátku roku 2021 spouštět novou vodní plochu, na které budou platit svazové povolenky. Nová vodní plocha, na které bude probíhat rybolov, se jmenuje rybník Václav. A rybáři tuto malebnou lokalitu naleznou ve Lhotě u Příbrami. Tento rybník leží i nedaleko Prahy, takže například i rybáři z hlavního města mohou přijet s platnými povolenkami na ryby…

„Od 1. ledna 2021 dochází k otevření nové vodní plochy pro sportovní rybolov – rybník Václav (411 982),“ uvedli na sociálních sítích rybáři z Příbrami. Na této vodní ploše budou platit celosvazové, celorepublikové a středočeské mimopstruhové povolenky. Ale bacha! Pro rybaření na tomto rybníku je nutné mít u sebe vytištěné i Oprávnění rybníkáře, které rybáři mohou získat na webu Středočeského územního svazu. Místenka na tomto rybníku platit nebude.

Skvělou zprávou pro všechny rybáře je, že na tomto rybníku nehrozí nějaký přetlak rybářů. Jak je to možné? Rybáři z Příbrami informovali o tom, že počet lovných míst bude omezen. „Počet lovících je omezen na maximálně 10. Lov ryb bude povolen z hráze a pravé strany rybníka, vše bude označeno cedulemi,“ uvedli příbramští rybáři. Ti zároveň upozorňují, že rybáři musí parkovat vozidla na vyznačených místech a platí přísný zákaz stání na travnatých plochách.

Rybáři se rozhodli, že na této vodě budou více chránit rybí obsádku. Proto na rybníku bude platit omezení ponechaných úlovků. „Přisvojí-li si rybář za kalendářní den 2 kusy amura a vyjmenovaných ryb uvedených v §16 odst. 2 a 3 vyhlášky č. 197/2004 Sb., končí pro něj rybolov. Týdenní úlovek je omezen na 6 kusů vyjmenovaných ryb. Na revíru je omezen denní úlovek lína na 2 ks,“ napsali příbramští rybáři.

Co se týče bližších podmínek lovu na rybníku Václav, tak ty rybáři naleznout například v dodatku k soupisu revírů pro rok 2021 – pro držitele celosvazových a celorepublikových mimopstruhových povolenek na stránkách 23 a 29. Pro držitele územních povolenek Středočeského územního svazu na stranách 9 a 13.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -