skingbranding-banner

ŠOK! Nejvíce pytlačí sami rybáři! Často masakrují podměrečné ryby!


V médiích se objevily velice zajímavé údaje o pytláctví na našich revírech. Podle dostupných informací se pytláctví nejčastěji dopouštějí sami rybáři. Takže lidé, kteří rybářský lístek nemají, pytlačí méně. Rybáři s lístkem a povolenkou velice často například odnášejí podměrečné ryby, anebo přesahují stanovený počet ryb, které si rybář může od vody odnést. Obrovským problémem je to, že na rozlehlou plochu našich vod připadá málo porybných. Rybářská stráž tak v drtivé většině případů nemá šanci tomuto nešvaru zabránit…

Akce: Rozdáváme navijáky na kapry ZDARMA!

Velkou „módou“ je i to, že sami rybáři někdy nařknou některé ze svých rybářských kolegů z toho, že buďto odnesli podměrečnou rybu, anebo více ryb než je povoleno. Jenže! Rybáři, kteří takový případ nahlásí, často nemají žádný důkaz. A porybní ve velké části případů na žádné pochybení ani nenarazí. Do celé situace se tak vkrádá otázka, zdali rybáři nevolají porybné „ze závisti“. Někteří porybní připouštějí, že i tato varianta je možná. Pokud by to byla pravda, pak by to nebyla dobrá vizitka pro „kondici rybářské společnosti“.

Ale zpátky k pytláctví. Porybní se často shodují na tom, že rybáři, kteří hrubě nedodržují rybářské předpisy, nemají v žádné rybářské organizaci co dělat. Jenže situace je jiná. Mnozí porybní tak sahají k tvrdým řešením a s pytláky se vůbec „nemazlí“ – například vždy k takovému případu volají i policii.

Proč někteří rybáři vlastně pytlačí? Jeden z předsedů organizace řekl i jednu stranu tvrdé pravdy. Podle něj pytlačí i důchodci, kteří byli zvyklí na jiná pravidla. A těm novým se nechtějí přizpůsobit. Toto vyjádření je velice tvrdé, ale něco na něm taky možná bude. Samozřejmě, nejenom rybáři v důchodovém věku se dopouštějí pytláctví, tento problém je rozšířen na všechny věkové kategorie rybářů.

Akce: Rozdáváme navijáky na kapry ZDARMA!

Moravský rybářský svaz připouští, že někteří rybáři pravidla nedodržují. Velkým problémem podle MRS je to, že rybáři si ponechávají i ryby, které nedosáhly nejmenší lovné míry. Dalším velkým problémem je i to, že rybáři nedodržují stanovené počty ryb, které na některých revírech platí. Tak jako tak, tato zjištění nejsou dobrou zprávou. Jde vidět, že rybáři stále porušují rybářská pravidla. Bohužel, právě tento fakt velkou měrou brzdí „uvolnění“ některých omezení. Ale tady se nejde ničemu divit…

 

Pytláctví v té nejtvrdší podobě

Na magazínu InRybar.cz vychází seriál, který píše člen rybářské stráže. První díly tohoto seriálu o praxi porybných se zabýval pytláckým gangem, který masakroval candáty v hájeném pásmu. A navíc v květnu, tedy v období, kdy jsou tyto ryby hájené. Přečtěte si tento zajímavý seriál, který popisuje to, jak to (bohužel) na našich vodách vypadá!

ČTĚTE: Život porybného: O tom, jak banda pytláků masakrovala hejna trofejních candátů. V květnu!

Redakce InRybar.cz

Rubrika: Novinky
Štítky:

Nové články v rubrice

Totální chaos: Žádná výjimka z omezení pohybu pro rybáře zatím neexistuje!

admin | přečteno: 655x | 4.03.2021 | 1 komentář

Středočeský územní svaz v odpoledních hodinách vydal text, ve kterém upozornil …

Ministerstvo vnitra: Rybáři nemůžou jezdit mimo okresy automaticky, ale jen v nezbytných případech

admin | přečteno: 3452x | 4.03.2021 | Žádné komentáře

AKTUALIZUJEME: Na webu, který spravuje Ministerstvo vnitra, došlo k aktualizaci krizových …

Kauza Bečva nekončí: Druhé odložení klíčového posudku! „Případ je složitý!“ říká znalec

admin | přečteno: 321x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Ani napodruhé soudní znalec Jiří Klicpera nepředložil vypracovaný klíčový posudek …

Komentáře

 • Nejen rybáři, ale samotného pytláctví se v Ústeckém kraji a kort Sebuzin,Libochovany atd dopouštějí sami porybní .

 • No po kaprařsku, když se zjistí že rybáři porušují lov přes noc, že sakují ryby která sakovat nesmí(K70), že chytají dravce v době jejich hájení.
  Tak po kaprařsku se to lehce vyřeší že se prostě ty pravidla zruší a už se to nebude brát jako pytlačení. Ring volný, žádný pravidla a nachytejte si ryby jak umíte.
  Slušní rybáři ty pravidla dodržovat budou i nadále a neslušní rybáři (kapraři) je nedodržovali ani předtím ani potom.
  Velmi málo kaprařů, kteří jedním dechem volají po velmi přísných trestech druhým dechem řvou že pravidla je obtěžují a nechtějí je dodržovat, si uvědomují že ty pravidla jsou proto aby ve vodě vůbec něco zbylo. Pravidla chrání ryby před rybáři.

  Bez pravidel nebude v revíru do měsíce co lovit ( jeden loví dynamitem, druhý do sítě a udici pak už můžete máčet jak dlouho chcete(rybu nechytnete).

  Velké trofejní kapry by ochránil zákaz lovu na nástrahu pod háčkem a důsledné dodržování chytání pouze od východu slunce do západu( žádný bivakování, pípáky, příposlechy, zakrmení metrákama). Ale tohle jednoduchý omezení vedoucí k příčině úbytku trofejních ryb, kaprař žádnej nepodpoří, protože jim o ochranu ryb před nadměrným lovem vůbec nejde.
  Je načase aby rybářský svaz klasifikoval nástrahu pod háčkem jako zneužívání principu samoseku a tuto metodu zakázal jako neetickou. Nezasekneš-li rybu včas při záběru= nechytneš ji. Pokud se ryba oběsí sama, tak je to hlavně díky principu samoseku (nástraze pod háčkem).

 • Velké trofejní kapry by ochránil zákaz lovu na nástrahu pod háčkem a důsledné dodržování chytání pouze od východu slunce do západu( žádný bivakování, pípáky, příposlechy, zakrmení metrákama). Ale tohle jednoduchý omezení vedoucí k příčině úbytku trofejních ryb, kaprař žádnej nepodpoří, protože jim o ochranu ryb před nadměrným lovem vůbec nejde.
  Je načase aby rybářský svaz klasifikoval nástrahu pod háčkem jako zneužívání principu samoseku a tuto metodu zakázal jako neetickou. Nezasekneš-li rybu včas při záběru= nechytneš ji. Pokud se ryba oběsí sama, tak je to hlavně díky principu samoseku (nástraze pod háčkem).

  Nechápu…proč ty zákazy v závorce? Vůbec nechápu proč je zakázáno bivakování? To jako pojedu někam 200 km na ryby a budu na noc chodit domů? Jak to těm trofejním kaprů pomůže? Když 70K jde zpět do vody…

  • jak se dneska chytají trofejní kapři?
   a) mohutně zakrmíš b) nahodíš udice s bojlísem a koupeš nástrahu ve vodě tak dlouho dokud se ten žádaný kapr neoběsí (někdo koupe nástrahu i několik dní než se dočká toho záběru) c)bivakování u revíru je zakázané už dnes, akorát po tom povodí a majitelé pozemků ze kterých se dnes rybaří systematicky nejdou a rybářská stanové městečka nelikvidují hned v zárodku. d) pokud chceš jet někam 200 km na ryby , tak si zajisti ubytování, povolenka k rybolovu neopravňuje k bezplatnému kempování u revíru.
   Samosek je hlavní příčina úbytku trofejních ryb v revíru.. je třeba ztížit ulovení trofejní ryby, ne ulehčovat( pokud chcete v revíru mít vůbec nějaké trofejní ryby.

   K70 vždy zpět do vody nejde, jinak by ve svazovkách neubývaly, ono sakování na lepší fotku za světla je stále celkem oblíbený nešvar i pravověrných kaprařů (kteří prý všechny ulovené ryby pouští- akorát ne vždy do stejného revíru)..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.