skingbranding-banner

Stairs2Hell 2019: „Potopili jsme na lovné místo lehátko! Uvidíme, co to udělá!“ říká jeden z týmů


To, že vítr má na chování ryb zásadní vliv, je nádherně zřejmé na aktuálním ročníku Stairs2Hell na Nových Mlýnech. V dnešním dni se na Novomlýnské nádrži proháněl silný vítr, který foukal směrem na začátek závodního pole. Výsledkem tak je, že právě týmy, které chytají na začátku závodního pole, nachytali nejvíce ryb. Některé týmy takové štěstí nemají a snaží se přilákat ryby jinak. Jak? Třeba tak, že uvažují o potopení lehátka na lovné místo…

Aktuální podmínky na Nových Mlýnech rozdaly hodně zajímavé karty. Tak například: Místa, na kterých v posledních hodinách chytají týmy nejvíce bodovaných kaprů, by asi před losováním nebyla hodnocena jako TOP fleky. A ono ejhle! I možná proto, že vítr celý den foukal právě tímto směrem, tak právě na začátku závodního pole nejvíce braly ryby.

Výsledkem tak je, že v první TOP 10 je hned 6 týmů z fleků 1 až 10. Zdá se, že vítr prostě natlačil rybu tímto směrem. Závod zatím vede tým Keystyle.cz & MIKBAITS, který chytá na místě číslo 6. A právě tento tým je jediným mančaftem, který překonal hranici 40 kilo ulovených ryb. Vedoucí tým má na kontě 40,39 kilo.

Na druhé místo se vyšvihl mančaft JRC ze Slovenska. Chlapi mají na kontě 36,05 kilo a mají naprosto dokonalý základ na útok na nejvyšší pozici na letošním ročníku Stairs2Hell. Proč? Protože tým JRC má na kontě „jen“ dvě bodované ryby – jenže oba kapři okolo 18 kilo váhy jsou vynikajícím základem pro drtivý nástup! Stačí ještě jedna bodovaná ryba a můžeme tady mít výrazného favorita na celkové prvenství. Máme tady černého koně závodu? Tento tým chytá hned vedle vedoucí mančaftu na pozici číslo 7.

Třetí místo patří týmu Carp4U, který chytá na místě 35. Závodníci dokázali zatím nachytat kapry o celkové hmotnosti 31,14 kilo. Čtvrtou a pátou pozici okupují týmy pod vlajkou MIKBAITS. Zatím bramborovou příčku drží MIKBAITS SK se součtem 30,98 kilo. Slovenští závodníci z týmu MIKBAITS loví na místě 4. Pátý je Michal Kučera a spol. na místě 31 se součtem 26,96 kilo.

Ne každý měl štěstí na los! A někteří prostě dostali takový flek, na kterém nic není. Takové místo vypadá jako rozlehlá pláň, na které leží jen silná vrstva smrdutého bahna. Co s tím? Řešení nabídl například tým UFO Fishing. „Když už na místě nic není, tak jsme se rozhodli, že tam něco dopravíme. První nápad byl nějaký keř, nějaká větev, nějaký strom. A nakonec jsme si řekli, že možná tam ponoříme lehátko. A uvidíme, co to udělá (smích),“ říká jeden z členů týmu.

 

Průběžné pořadí TOP 5: 8. 10. 2019 (22:30)

1) Keystyle.cz & MIKBAITS (místo 6) – 3 kapři – 18,79 kg, 11,53 kg, 10,07 kg – součet 40,39 kg

2) JRC (místo 7) – 2 kapři – 18,05 kg, 18 kg – součet 36,05 kg

3) Carp4U (místo 35) – 3 kapři – 11,44 kg, 9,85 kg, 9,85 kg – součet 31,14 kg

4) MIKBAITS SK (místo 4) – 3 kapři – 11,9 kg, 11,41 kg, 7,67 kg – součet 30,98 kg

5) MIKBAITS (místo 31) – 2 kapři – 16,47 kg, 10,49 kg – součet 26,96 kg

 

Vyhraj rybářskou výbavu za více jak 38 000 korun!

Připomínáme, že každý rybář se může zúčastnit nadupané soutěže o rybářské vybavení SONIK za více jak 38 000 korun! Chceš získat luxusní rybářské vybavení? Tak na nic nečekej a zúčastni se soutěže! Třeba právě ty budeš mít štěstí!

Zdroj: Stairs2Hell

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Stairs2Hell

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 495x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 160x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7112x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

  • Kapraři jsou z valné části kokoti a účastníci tohoto “závodu” to jen potvrzují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.