Domů Novinky STATISTIKA: Na kterém revíru se vloni ulovilo nejvíce kaprů? Výsledek vás překvapí!

STATISTIKA: Na kterém revíru se vloni ulovilo nejvíce kaprů? Výsledek vás překvapí!

- Reklama -

Jaký svazový revír byl pro rybáře nejštědřejší, co se úlovků kaprů týče? Možná vás to překvapí, ale nebyl to Orlík, Lipno nebo Slapy. Ne. Nejvíce kaprů se v sezóně 2017 ulovilo na Nechranicích. Tento vyhlášený svazový revír na severu Čech rybářům „dopřál“ přes 47 000 kusů kaprů. Počet ulovených kaprů byl početně i hmotnostně nejvyšší v historii této krásné přehrady…

Na webu Severočeského územního svazu stojí:

Podle celkové statistiky úlovků za rok 2017 bylo v rybářském revíru č. 441 043 Ohře 9 – ú. n. Nechranice uloveno největší množství kapra obecného ze všech revírů Českého rybářského svazu v celé České republicePřehrada zaznamenala v loňském roce v úlovku kapra nejvyšší hodnoty kusové i hmotnostní za celou svou existenci, tj. asi za 50 let. Celkem bylo na přehradě Nechranice v roce 2017 uloveno 47.246 ks a 94.850 kg kapra. Takové množství kapra nebylo uloveno velmi výrazným rozdílem ani na podstatně větších přehradách jako jsou Lipno nebo Orlík, ale ani na dalších přibližně stejně velkých přehradách jako Slapy, Rozkoš aj.

V posledních letech jsou revíry Severočeského územního svazu nadstandardně zarybňovány jak v kusovém množství, tak i ve vyšších hmotnostních a věkově starších kategoriích ryb, což přináší efekt v úspěšnosti lovu rybářů. Nadstandardní vysazování ryb je realizována nejen u kapra, ale je velmi důležité, že tento trend je praktikován úspěšně i u dravých ryb jako štika a candát nebo na pstruhových vodách u pstruhů a u sivena.

Významnou pomocí je podpora Ministerstva zemědělství ve formě dotace na mimoprodukční funkce revírů, ze které lze ve významném finančním rozsahu zlepšovat stav zarybnění rybářských revírů. Také v letošním roce již od jara bylo započato aktivní zarybňování a vysazování ryb téměř nepřetržitě pokračuje a bude prováděno průběžně až do zimy. Věříme, že rybáři budou opravdu spokojeni, a proto nezbývá než popřát Petrův zdar.

 

Nechranice na suchu

I letos na Nechranicích probíhá rybářská sezóna. Ovšem některé rybáře by mohl zarazit výrazně nižší stav vodní hladiny. Ten je zapříčiněn například stavebními pracemi, které provádí Povodí Ohře. Vodohospodáři potřebují snížit hladinu přehrady kvůli rekonstrukci hráze. Zajímavostí je i to, že na Nechranicích probíhají závěrečné práce záchranného archeologického výzkumu.

Povodí Ohře ujišťuje, že letošní nízká hladina bude výjimkou. Vodohospodáři se snažili „nacpat“ všechny práce do jednoho roku, aby v dalších sezónách byla hladina zase v normálu. V současnosti Povodí Ohře snížilo vodní hladinu přibližně o 3 metry. Přesto, rybaření probíhá normálně. A vzhledem k úlovkům jsou Nechranice i velmi vhodné pro rybářskou dovolenou…

Zdroj: crsusti.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Ohře

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -