skingbranding-banner

STATISTIKA: Na kterém revíru se vloni ulovilo nejvíce kaprů? Výsledek vás překvapí!


Jaký svazový revír byl pro rybáře nejštědřejší, co se úlovků kaprů týče? Možná vás to překvapí, ale nebyl to Orlík, Lipno nebo Slapy. Ne. Nejvíce kaprů se v sezóně 2017 ulovilo na Nechranicích. Tento vyhlášený svazový revír na severu Čech rybářům „dopřál“ přes 47 000 kusů kaprů. Počet ulovených kaprů byl početně i hmotnostně nejvyšší v historii této krásné přehrady…

Na webu Severočeského územního svazu stojí:

Podle celkové statistiky úlovků za rok 2017 bylo v rybářském revíru č. 441 043 Ohře 9 – ú. n. Nechranice uloveno největší množství kapra obecného ze všech revírů Českého rybářského svazu v celé České republicePřehrada zaznamenala v loňském roce v úlovku kapra nejvyšší hodnoty kusové i hmotnostní za celou svou existenci, tj. asi za 50 let. Celkem bylo na přehradě Nechranice v roce 2017 uloveno 47.246 ks a 94.850 kg kapra. Takové množství kapra nebylo uloveno velmi výrazným rozdílem ani na podstatně větších přehradách jako jsou Lipno nebo Orlík, ale ani na dalších přibližně stejně velkých přehradách jako Slapy, Rozkoš aj.

V posledních letech jsou revíry Severočeského územního svazu nadstandardně zarybňovány jak v kusovém množství, tak i ve vyšších hmotnostních a věkově starších kategoriích ryb, což přináší efekt v úspěšnosti lovu rybářů. Nadstandardní vysazování ryb je realizována nejen u kapra, ale je velmi důležité, že tento trend je praktikován úspěšně i u dravých ryb jako štika a candát nebo na pstruhových vodách u pstruhů a u sivena.

Významnou pomocí je podpora Ministerstva zemědělství ve formě dotace na mimoprodukční funkce revírů, ze které lze ve významném finančním rozsahu zlepšovat stav zarybnění rybářských revírů. Také v letošním roce již od jara bylo započato aktivní zarybňování a vysazování ryb téměř nepřetržitě pokračuje a bude prováděno průběžně až do zimy. Věříme, že rybáři budou opravdu spokojeni, a proto nezbývá než popřát Petrův zdar.

 

Nechranice na suchu

I letos na Nechranicích probíhá rybářská sezóna. Ovšem některé rybáře by mohl zarazit výrazně nižší stav vodní hladiny. Ten je zapříčiněn například stavebními pracemi, které provádí Povodí Ohře. Vodohospodáři potřebují snížit hladinu přehrady kvůli rekonstrukci hráze. Zajímavostí je i to, že na Nechranicích probíhají závěrečné práce záchranného archeologického výzkumu.

Povodí Ohře ujišťuje, že letošní nízká hladina bude výjimkou. Vodohospodáři se snažili „nacpat“ všechny práce do jednoho roku, aby v dalších sezónách byla hladina zase v normálu. V současnosti Povodí Ohře snížilo vodní hladinu přibližně o 3 metry. Přesto, rybaření probíhá normálně. A vzhledem k úlovkům jsou Nechranice i velmi vhodné pro rybářskou dovolenou…

Zdroj: crsusti.cz

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Ohře

Nové články v rubrice

Rybáři bojují: Bude možné na Slezské Hartě bivakovat? Vedení rybářů má řešení!

admin | přečteno: 1465x | 8.03.2021 | 1 komentář

Slezská Harta už několik měsíců budí mezi rybáři vášně. Proč? …

Stovky zadržených povolenek: Rybáři nezapisují ulovené ryby nebo nedodržují denní dobu lovu

admin | přečteno: 5823x | 8.03.2021 | 11 komentářů

Některé územní svazy zveřejnily data za rok 2020, která se …

VIDEO: Brutální útok metrové štiky! Rybář všechno vidí na sonaru! Bavilo by vás to?

admin | přečteno: 6217x | 5.03.2021 | 4 komentářů

Dnešní rybařina je plná technologií, které tento koníček posunuly o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.