skingbranding-banner

Svátek pro sumcaře: Chytání sumců non-stop na svazovém revíru za 400 korun! Startuje populární závod


Velké Kališovo jezero u Bohumína patří k velmi populárním severomoravským revírům. A právě zde od 3. září proběhne oblíbený sumcový závod. Rybáři na tomto jezeře budou rybařit od dneška až do neděle 6. září. Pro všechny závodníky tohle bude jistě velkým zážitkem, protože při závodech budou moci rybařit non-stop. A hlavně! Při minulých závodech byli uloveni obrovští sumci, kdy největší ryba měřila 235 centimetrů! Povede se podobný kousek i letos?

Rybářský závod v lovu sumců na Kališově jezeře startuje od dnešního dne v 17 hodin. A celý závod potrvá až do neděle 6. září do 9 hodin ráno, kdy bude rybářský závod v lovu sumců ukončen. Startovné je 400 korun. Po celou tuto dobu budou moci rybáři rybařit non-stop (ve tmě nutné osvětlení dle rybářského řádu), pravidla závodu dovolují i zavážení nástrah. Každý závodník může rybařit maximálně na 2 pruty. Pozor! Non-stop mohou rybařit pouze závodníci, nezávodící rybáři jsou povinni chytat podle platných rybářských pravidel…

Organizátoři závodu Velké Kališovo jezero rozdělili na 4 sektory (A, B, C, D), přičemž z pátého úseku platí zákaz rybolovu. Závodník je při registraci povinen nahlásit své lovné místo, a to pochopitelně nemůže během závodu měnit. Samozřejmě, závodu se mohou zúčastnit pouze ti rybáři, kteří mají platnou povolenku na Velké Kališovo jezero.

Jak velcí sumci se vlastně bodují? Organizátoři rozhodli, že bodovat se budou sumci nad 70 centimetrů délky. O vítězi závodu pak rozhodne největší délka ulovené ryby. Při rovnosti pak rozhoduje větší délka další největší ulovené ryby, popřípadě los. Uloveného sumce si rybáři mohou ponechat dle platných BPVRP, kterého rybář zapíše do povolenky.

A jak je to s pravidly? Jako nástraha může posloužit živá nebo mrtvá rybka, která musí mít minimální velikost 20 centimetrů. Rybáři mohou sumce lovit na trhací bójku nebo i podvodní splávek. Závodníci pak mohou při vyvážení montáží použít i loďku.

Zajímavostí také je, že organizátoři mají v podmínkách omezení konzumace alkoholu. Rybáři sice mohou požívat alkoholické nápoje, ale jen v omezeném množství. „Závodník nebude během závodu požívat ve větší míře alkoholické nápoje, jinak bude ze závodu „bez náhrady“ vyloučen a jeho dosažené úlovky budou anulovány,“ stojí v propozicích závodu.

Tato akce samozřejmě zajímá všechny milovníky sumců i proto, že při minulých závodech byly na Velkém Kališově jezeře uloveny opravdu hodně zajímavé ryby. Kromě několika ryb okolo 160 až 180 centimetrů závodníci minule chytili i ryby přes dva metry, přičemž větší exemplář měl 235 čísel! Co se asi povede letos?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 3367x | 25.01.2021 | 2 komentáře

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 590x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1395x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

  • Jj, tak za peníze jim nonstop a vyvážení nevadí. Ať se jdou !!!

  • Výjimky jenom jak to něco sypne, kéž by jim tam nedojela ani noha.

  • Cenzura horší jak za komančů, takže milý cenzore z inrybar.cz, běž se taky vykakat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.