Domů Novinky Boj o nádhernou vodu: Rybáři kvůli žalobě nesmí rybařit na novém revíru!...

Boj o nádhernou vodu: Rybáři kvůli žalobě nesmí rybařit na novém revíru! Jaké je vysvětlení?

- Reklama -

V polovině srpna Západočeský územní svaz informoval o tom, že rybáři s platnými povolenkami mohou rybařit na nádherné nádrži Bílý Halštrov. Tato unikátní vodní plocha je zasazena do nádherné přírody, takže rybář si kromě rybaření maximálně užije i samotný pobyt na tomto místě. Jenže! Celé spuštění nového revíru dostalo trhliny! Rybáři od 1. září nemohou na této nádherné vodě rybařit, a to ani s platnými povolenkami. Západočeský územní svaz uvedl, že rybaření „zatrhla“ žaloba!

Nádrž Bílý Halštrov je mezi rybáři populární především pro její unikátní ráz! Vodní plocha je zasazena do nádherné krajiny, která je plná tichých a krásných lesů. Tady najde odpočinek každý rybář! Nádrž leží kousek od města Aš, jen kousíček od německých hranic. Ovšem rybáři ani s platnými povolenkami mají utrum!

„Na základě žaloby p. Kubeše je usnesením Městského soudu v Praze, č. j. 18 A 42/2020-52 ze dne 1. 9. 2020, přiznán odkladný účinek rozhodnutí Ministerstva zemědělství ze dne 22. 7. 2020, č. j. 38625/2020-MZE-16231. Tímto usnesením tak bylo až do dalšího rozhodnutí městského soudu v Praze pozastaveno rozhodnutí Ministerstva zemědělství o nicotnosti rozhodnutí Krajského úřadu Karlovarského kraje ze dne 27. 9. 2015, č. j. 3102/ZZ/17-5 o vyjmutí vodní nádrže Bílý Halštrov z rybářského revíru 433 061 Vernéřovský potok 1,“ uvedl Západočeský územní svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nástraha na kapry z Anglie! Červi, které nestrhnou malé ryby! 

Ze zveřejněných informací je tak jasné, že rybáři si musí na rybaření na této vodní nádrži počkat. Jak dlouho? To Západočeský svaz neuvádí, musí totiž rozhodnout soud! „Od 1. 9. 2020 je až do rozhodnutí soudu pozastaven výkon rybářského práva na nádrži Bílý Halštrov,“ dodává Západočeský územní svaz.

 

VERNÉŘOVSKÝ POTOK 1 – MO Aš (433 061, 18 km, 9 ha)

GPS Z: 50°16’13.264″N, 12°14’54.258″E, K: 50°13’11.668″N, 12°14’22.091″E

Přítok Elsteru. Od státní hranice se SRN u Doubravy, až k pramenům, včetně nádrže Bílý Halštrov 6,6 ha (to už nově neplatí, do rozhodnutí soudu). Lov ryb je povolen na hlavním toku od přejezdu na Horní Paseky až po státní hranici se SRN. Lov na mrtvou rybku povolen. Z obecného zájmu je lov ryb zakázán z hráze nádrže Bílý Halštrov. Přítoky jsou chovné – lov ryb zakázán.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Západočeský územní svaz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

 1. Blahopřeji panu Kubešovi,a doufám že se podaří jeho vodu uchránit před nájezdy masařek ze svazu. A nedovolí už, aby se na tuto vodu vrátil svaz a jejich komunistické jednání.

 2. Možná by bylo fér od redakce“ inrybář“ aby uvedla celé skutečnosti pro nás rybáře, a ne jen pouze výklad ČRS Plzeň. Osobně jsem s majitelem mluvil a choval se ke mně slušně a ochotně mi vysvětlil jaká je situace, co mohu a co ne.
  1) celá a to skutečně celá vodní nádrž, včetně hráze a všech pozemků kolem celé vody dokola je soukromým pozemkem jednoho vlastníka a nikdo nesmí vstupovat na jeho mola
  2) všechna ryby v této nádrži jsou jeho majetkem
  3) vše co ten pán činí, tak dělá v mezích zákona, není to žádný hlupák a moc dobře ví kde začínají a kde končí jeho práva, což ostatně nyní potvrdil soud, pokud mu přiznal odkladný účinek
  4) jako rybář, který na tento revír chodil cca 25 let musím uznat, že má celou zásluhu za to jak to tam nyní vypadá a prospívá živočichům všeho druhu včetně životního prostředí
  5) to co mu provedl ČRS nepovažuji za korektní hlavně pokud když jim skončila smlouva tak si revír převedl na svůj a ČRS s tím sám souhlasil, a nyní po několika letech co zde buduje vlastní revír a zarybnil to velkým množstvím ryb, se mu to snaží ČRS sebrat
  6) v neposlední řadě se nikde v okolí nedá parkovat, osobně mě vykázali zaměstnanci MU Aš kteří zde prováděli kontrolu pod výhružkou udělení pokuty pokud vůz ihned neodstraním
  7) to co zde předvedla naše rybářská stráž z Plzně je ostudou celého ČRS
  Nezastávám se ani jedné strany tohoto sporu, ale myslím že takový portál jako je „inrybář.cz“ by měl být nezávislým médiem, které nám rybářům přináší objektivní a nezaujaté články, což v tomto případě nepociťuji. Petrův zdar….

  • Tak si přečtěte můj komentář, co je na tom k nepochopení, pan Kubeš je vlastníkem přehrady a to včetně okolních pozemků v hráze, proto jeho voda,stačí jako vysvětlení

 3. Tak konečně lepší zpráva.Je to malý krůček pro revír,ale velký krok ke spravedlnosti.Snad nebude slepá.Držím pěsti.

 4. Náhodou jsem na mapě narazil na tuhle zajímavou přehradu a vygůglil, že by to snad měl být i revír ČRS a pak jsem narazil na tenhle článek. Nikdy jsem tam nebyl a vlastně ani v té části země, o té kauze nevím nic, nevím nic ani o panu Kubešovi. Nicméně se divím, že tak velká vodní plocha, přehrada, může být v soukromých rukách. Myslím, že to je chyba, ale pokud už v soukromých rukách je, měla by zůstat veřejným prostorem s podobným principem, jako jsou všechny běžné lesy, kde je možné sbírat houby, lesní plody a tenké větvě pro vlastní potřebu, majitel může čerpat zisky třeba z MVE. Nikdo, ať si najde jakékoliv důvody, by si neměl osobovat krajinu ani její části a zamezovat lidem přístup. Komunismus, na který někteří odkazují v komentářích, byl hnusný zločinný režim, nicméně naší společnosti také některé pozitivní věci dal. Tak jako první republika znárodnila pozemky šlechtě a církvím formou tzv. pozemkové reformy, komunismus to ještě prohloubil. Je na místě vést dikuze o tom, zda to byl a jak velký to byl zločin. Pozitivní je to ale pro dnešek třeba v tom, že ještě stále se nemusíme bát jít po cizím pozemku, pokud to není zahrada, protože na to máme právo, pokud svou přítomností nezpůsobujeme škodu. Máme dokonce na takovém pozemku právo i přenocovat. Krajina patří všem v této zemi a myslím si, že to je právě dědictví předchozích režimů. Je to tak dobře a jsem v tomto komunistou. Pokud se podíváme do jiných evropských zemí, často tomu tak není.
  S velkou nelibostí sleduji, jak se na různých místech této zěmě postupně objevují části krajiny, které jsou zapovězeny veřejnosti. Nemám nejmenší problém s národními parky, jejich důležitou funkci chápu a přecejen se jedná o rozhodnutí státních institucí. Mám problém se soukromými pozemky, které se mnohdy účelově vydávají za obory avšak pravým důvodem je, že se jedná o velké „zahrady“ bohatých. Koho tato problematika zajímá, může si vyhledat oblast bývalé obce Rajchéřov v České Kanadě, kde většinu pozemků vlastní rodina Řehoutů (ostatně tento klan vlastní prostřednictvím svých právních subjektů nemalou část tohoto státu, je to taková novodobá šlechta) nebo kauzu obory Radějov a rodiny Leošů Novotných, která je poměrně mediálně známější. Tahle problematika se týká ale desítek dalších obor v ČR, je to stejně tak obora spankov nedaleko Dolní Bělé, kde to zase ovládá pan vlivný podnikatel Dobrý.
  Dost mi vadí pozorovat, jak musí Klub českých turistů na mnohých místech v republice překládat značené turistické trasy, protože majitelům vadí, že vedou přes jejich pezemky. Dokonce už i běžní chataři skupují pozemky kolem svých chat u říček až do břehů, kde desítky let vede pešina a značená turistická trasa a nuní KČT značit tyto trasy jinudy. Mnohdy to vypadá tak, že trasa z údolí malebné říčky musí stoupat zúdolí nahoru na asfaltku a po pár kilometrech se vrací zpátky do údolí. Podobný stav je například u řeky Malše v blízkosti zříceniny hradu Pořešín, nebo u Vltavy v místě bývalé samoty Pozděraz, na druhém břehu u chalup, kde se říká U Raka. Rozšíření Rukávečské obory, kdy majitelé Schwarzenberkové dostali svolení pod podmínkou, že zachovají turistickou trasu a přístup veřejnosti, to ignorují a jen si rozšířili část svého nepřístupného „panství“ kam veřejnost nesmí.
  Vadí mi i všudepřítomné cedule s textem SOUKROMÝ POZEMEK, které dříve nebyly vůbec a potom co se začali v krajině objevovat jejich počet stále stoupá.
  Na druhou stranu lidé z řad veřejnosti se mnohdy chovají také jak hulváti. Pokud jsem na webu z rybářskou tematikou, opřu se do rybářů, kteří jezdí k revírům auty, samozřejmě po cizích pozemcích bez svolení majitele a tím je často ničí, včetně toho, co na pozemcích majitelé pěstují. To je jednoznačně špatně a namístě je udělovat tučné pokuty.
  Určitě je také špatně, v případu zmiňovaném ve článku, pokud se ČRS pokusil parazitovat na rybí obsádce, která ČRS nepatří.
  Také je špatně, jak je tento článek napsán. Nejedná se ani zdaleko o solidní žurnalistiku, přeceje jen vidět, že web vznikl za účelem nalákání rybářské veřejnosti a pak vkládání inzercí, nikoli za účelem podávání kvalitních informací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -