skingbranding-banner

Boj o nádhernou vodu: Rybáři kvůli žalobě nesmí rybařit na novém revíru! Jaké je vysvětlení?


V polovině srpna Západočeský územní svaz informoval o tom, že rybáři s platnými povolenkami mohou rybařit na nádherné nádrži Bílý Halštrov. Tato unikátní vodní plocha je zasazena do nádherné přírody, takže rybář si kromě rybaření maximálně užije i samotný pobyt na tomto místě. Jenže! Celé spuštění nového revíru dostalo trhliny! Rybáři od 1. září nemohou na této nádherné vodě rybařit, a to ani s platnými povolenkami. Západočeský územní svaz uvedl, že rybaření „zatrhla“ žaloba!

Nádrž Bílý Halštrov je mezi rybáři populární především pro její unikátní ráz! Vodní plocha je zasazena do nádherné krajiny, která je plná tichých a krásných lesů. Tady najde odpočinek každý rybář! Nádrž leží kousek od města Aš, jen kousíček od německých hranic. Ovšem rybáři ani s platnými povolenkami mají utrum!

„Na základě žaloby p. Kubeše je usnesením Městského soudu v Praze, č. j. 18 A 42/2020-52 ze dne 1. 9. 2020, přiznán odkladný účinek rozhodnutí Ministerstva zemědělství ze dne 22. 7. 2020, č. j. 38625/2020-MZE-16231. Tímto usnesením tak bylo až do dalšího rozhodnutí městského soudu v Praze pozastaveno rozhodnutí Ministerstva zemědělství o nicotnosti rozhodnutí Krajského úřadu Karlovarského kraje ze dne 27. 9. 2015, č. j. 3102/ZZ/17-5 o vyjmutí vodní nádrže Bílý Halštrov z rybářského revíru 433 061 Vernéřovský potok 1,“ uvedl Západočeský územní svaz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nástraha na kapry z Anglie! Červi, které nestrhnou malé ryby! 

Ze zveřejněných informací je tak jasné, že rybáři si musí na rybaření na této vodní nádrži počkat. Jak dlouho? To Západočeský svaz neuvádí, musí totiž rozhodnout soud! „Od 1. 9. 2020 je až do rozhodnutí soudu pozastaven výkon rybářského práva na nádrži Bílý Halštrov,“ dodává Západočeský územní svaz.

 

VERNÉŘOVSKÝ POTOK 1 – MO Aš (433 061, 18 km, 9 ha)

GPS Z: 50°16’13.264″N, 12°14’54.258″E, K: 50°13’11.668″N, 12°14’22.091″E

Přítok Elsteru. Od státní hranice se SRN u Doubravy, až k pramenům, včetně nádrže Bílý Halštrov 6,6 ha (to už nově neplatí, do rozhodnutí soudu). Lov ryb je povolen na hlavním toku od přejezdu na Horní Paseky až po státní hranici se SRN. Lov na mrtvou rybku povolen. Z obecného zájmu je lov ryb zakázán z hráze nádrže Bílý Halštrov. Přítoky jsou chovné – lov ryb zakázán.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Západočeský územní svaz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 423x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 129x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7069x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • Doufam ze pan Kubeš uspěje a ty komunisticky ze svazu utrou nos

 • Blahopřeji panu Kubešovi,a doufám že se podaří jeho vodu uchránit před nájezdy masařek ze svazu. A nedovolí už, aby se na tuto vodu vrátil svaz a jejich komunistické jednání.

 • Možná by bylo fér od redakce” inrybář” aby uvedla celé skutečnosti pro nás rybáře, a ne jen pouze výklad ČRS Plzeň. Osobně jsem s majitelem mluvil a choval se ke mně slušně a ochotně mi vysvětlil jaká je situace, co mohu a co ne.
  1) celá a to skutečně celá vodní nádrž, včetně hráze a všech pozemků kolem celé vody dokola je soukromým pozemkem jednoho vlastníka a nikdo nesmí vstupovat na jeho mola
  2) všechna ryby v této nádrži jsou jeho majetkem
  3) vše co ten pán činí, tak dělá v mezích zákona, není to žádný hlupák a moc dobře ví kde začínají a kde končí jeho práva, což ostatně nyní potvrdil soud, pokud mu přiznal odkladný účinek
  4) jako rybář, který na tento revír chodil cca 25 let musím uznat, že má celou zásluhu za to jak to tam nyní vypadá a prospívá živočichům všeho druhu včetně životního prostředí
  5) to co mu provedl ČRS nepovažuji za korektní hlavně pokud když jim skončila smlouva tak si revír převedl na svůj a ČRS s tím sám souhlasil, a nyní po několika letech co zde buduje vlastní revír a zarybnil to velkým množstvím ryb, se mu to snaží ČRS sebrat
  6) v neposlední řadě se nikde v okolí nedá parkovat, osobně mě vykázali zaměstnanci MU Aš kteří zde prováděli kontrolu pod výhružkou udělení pokuty pokud vůz ihned neodstraním
  7) to co zde předvedla naše rybářská stráž z Plzně je ostudou celého ČRS
  Nezastávám se ani jedné strany tohoto sporu, ale myslím že takový portál jako je “inrybář.cz” by měl být nezávislým médiem, které nám rybářům přináší objektivní a nezaujaté články, což v tomto případě nepociťuji. Petrův zdar….

 • Držím palce.

 • Kdo je to pan Kubes? Moc nerozumim, jak je to “jeho” voda?

  • Tak si přečtěte můj komentář, co je na tom k nepochopení, pan Kubeš je vlastníkem přehrady a to včetně okolních pozemků v hráze, proto jeho voda,stačí jako vysvětlení

   • Jasne, diky za vysvetleni. Toto mne v clanku “trochu” chybelo 🙂

 • Tak konečně lepší zpráva.Je to malý krůček pro revír,ale velký krok ke spravedlnosti.Snad nebude slepá.Držím pěsti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.