DomůNovinkyTOP revír na amury? Rybáři bojují s agresivní rostlinou! Do revíru nasadili dalších...

TOP revír na amury? Rybáři bojují s agresivní rostlinou! Do revíru nasadili dalších 1300 amurů

- Reklama -

Kališovo jezero patří k oblíbeným revírům v Moravskoslezském kraji. Toto jezero leží u Bohumína na Karvinsku. A kromě toho, že toto jezero je oblíbeným rybářským revírem, jedná se i o populární rekreační místo. Jenže! V posledních letech tuto vodní plochu trápí agresivní rostlina, která se v jezeře nepříjemně rozmnožila. Proto se vedení Bohumína dohodlo s rybáři na řešení. Rybáři tak do jezera sadí tisíce amurů. Naposledy jich nasadili 1300 kusů!

Více jak 1300 amurů nasadili rybáři do Kališova jezera, které leží jen kousíček od Bohumína. Právě v této vodní ploše se nebývale dobře daří rostlině, která se jmenuje stolístek. Vedení Bohumína se dohodlo s rybáři na řešení – chce v jezeře zvýšit počet amurů, kteří stolístek „spásají“.

Nasazování amurů do Kališova jezera probíhalo už v loňském roce. Tehdy jich nasadili 1700 kusů. V letošním roce nasazování těchto býložravých ryb pokračuje, a postupně rybáři vypustili už přes 1500 amurů, kteří měli kilogram váhy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové navijáky SHIMANO Ultegra výrazně levněji! Ušetřete balík peněz!

Vedení města si od tohoto nasazování slibuje, že amuři pomůžou zlikvidovat stolístek. Tedy rostlinu, kterou hustě zarůstá celé jezero. „Protože tady rekreaci každým rokem vylepšujeme a do tří let plánujeme i vznik nového sociálního zázemí s bufetem za téměř 10 miliónů korun, nechceme situaci se stolístkem podcenit. Proto jsme se domluvili s rybáři na úzké spolupráci,“ řekl místostarosta Lumír Macura z ČSSD. Místostarosta dodal, že „práci“ amurů vyhodnotí město Bohumín v příštím roce.

Ti rybáři, kteří se těší na úlovky velkých amurů, budou ale zklamaní. Vzhledem k tomu, že je na Kališově jezeře hubení stolístku absolutní prioritou, jsou amuři tady aktuálně celoročně hájení. Celoroční hájení pak platí i u štiky nebo candáta. Rybáři navíc nesmějí chytat dravce na přívlač ani na živou nebo mrtvou rybičku…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak rybáři za peníze členů vysadí ryby, (navíc i nepůvodní druh, ničící prostředí vhodné pro ostatní ryby) které členové nesmí lovit, to je opravdu kvalitní způsob hospodaření. Ale bude bufet, to je dobrá zpráva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -