skingbranding-banner

TOP revír na amury? Rybáři bojují s agresivní rostlinou! Do revíru nasadili dalších 1300 amurů


Kališovo jezero patří k oblíbeným revírům v Moravskoslezském kraji. Toto jezero leží u Bohumína na Karvinsku. A kromě toho, že toto jezero je oblíbeným rybářským revírem, jedná se i o populární rekreační místo. Jenže! V posledních letech tuto vodní plochu trápí agresivní rostlina, která se v jezeře nepříjemně rozmnožila. Proto se vedení Bohumína dohodlo s rybáři na řešení. Rybáři tak do jezera sadí tisíce amurů. Naposledy jich nasadili 1300 kusů!

Více jak 1300 amurů nasadili rybáři do Kališova jezera, které leží jen kousíček od Bohumína. Právě v této vodní ploše se nebývale dobře daří rostlině, která se jmenuje stolístek. Vedení Bohumína se dohodlo s rybáři na řešení – chce v jezeře zvýšit počet amurů, kteří stolístek „spásají“.

Nasazování amurů do Kališova jezera probíhalo už v loňském roce. Tehdy jich nasadili 1700 kusů. V letošním roce nasazování těchto býložravých ryb pokračuje, a postupně rybáři vypustili už přes 1500 amurů, kteří měli kilogram váhy.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkové navijáky SHIMANO Ultegra výrazně levněji! Ušetřete balík peněz!

Vedení města si od tohoto nasazování slibuje, že amuři pomůžou zlikvidovat stolístek. Tedy rostlinu, kterou hustě zarůstá celé jezero. „Protože tady rekreaci každým rokem vylepšujeme a do tří let plánujeme i vznik nového sociálního zázemí s bufetem za téměř 10 miliónů korun, nechceme situaci se stolístkem podcenit. Proto jsme se domluvili s rybáři na úzké spolupráci,“ řekl místostarosta Lumír Macura z ČSSD. Místostarosta dodal, že „práci“ amurů vyhodnotí město Bohumín v příštím roce.

Ti rybáři, kteří se těší na úlovky velkých amurů, budou ale zklamaní. Vzhledem k tomu, že je na Kališově jezeře hubení stolístku absolutní prioritou, jsou amuři tady aktuálně celoročně hájení. Celoroční hájení pak platí i u štiky nebo candáta. Rybáři navíc nesmějí chytat dravce na přívlač ani na živou nebo mrtvou rybičku…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Česko jako kaprařská velmoc? Nedaleko Pardubic vzniká gigantická linka na rybářské nástrahy

admin | přečteno: 1266x | 20.01.2021 | Žádné komentáře

Zase se potvrzuje, že rčení o zlatých českých ručičkách má …

Rybáři pozor! Chytání non-stop na populární svazovce neplatí! V pravidlech je nepřesnost

admin | přečteno: 1495x | 20.01.2021 | 1 komentář

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko nedávno zveřejnil dodatek …

VIDEO: Pokuta 500 000 pro Bohumila Kunu? Známý rybář musel vysvětlovat na úřadech!

admin | přečteno: 2219x | 20.01.2021 | 7 komentářů

Není to tak dávno, co Bohumil Kuna vydal video, ve …

Komentáře

  • Tak rybáři za peníze členů vysadí ryby, (navíc i nepůvodní druh, ničící prostředí vhodné pro ostatní ryby) které členové nesmí lovit, to je opravdu kvalitní způsob hospodaření. Ale bude bufet, to je dobrá zpráva.

    • Masarka se ozvala

      • Pokud je to jezero rybářským revírem ve smyslu zákona o rybářství, má i svůj zarybňovací plán, zjisti si o co jde a potom můžeš hodnotit, dodržen asi nebyl.

      • Jo a masařit do toho vašeho kraje fakt jezdit nemusím, to naopak vy chachaři rabujete revíry u nás, spolu s Poláky, však jste si hodně blízcí.

  • Amur je vyborna ryba . Cim vic jich nasadi , tim vic se jich ulovi a pobije . Chyt a tluc !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.