Domů Novinky TRAGÉDIE: Domov gigantických kaprů v ohrožení? Na legendárním francouzském Lac du Der umírá...

TRAGÉDIE: Domov gigantických kaprů v ohrožení? Na legendárním francouzském Lac du Der umírá tisíce ryb!

- Reklama -

Absolutní beznaděj zažívají francouzští rybáři na legendárním jezeře Lac du Der. Právě zde aktuálně hyne obrovské množství ryb, a to kvůli nedostatku vody. Podle dostupných informací probíhají na jezeře stavební práce, jenže kvůli tomu muselo dojít i ke snížení hladiny. Jenže! Právě nedostatek vody v určitých oblastech způsobil absolutní masakr! Ryby kvůli nedostatku vody hynou!

Podzimní nízká hladina na jezeře Lac du Der není ničím výjimečným. Vodní hladina se na tomto obrovském francouzském jezeře snižuje kvůli udržení splavnosti na řece Marna. Ovšem! Letošní rok je extrémní! Podle dostupných informací nejvíce ryb hyne v oblasti Giffaumont, kde se rozprostírá rozlehlý přístav pro lodě. A kvůli mimořádné manipulaci s vodou spousta ryb v této oblasti uvízla. Ryby prakticky nemají šanci na záchranu, takže pomalu hynou.

GIGA VÝPRODEJ: Tisíce rybářských produktů s obrovskou slevou! Jen do 30. listopadu!

S tím se ale snaží něco udělat místní rybáři. Ti berou sítě a kbelíky, a snaží se ryby přemístit jinam. To ale může být problém, protože i pro tuhle „manipulaci“ by měli mít povolení. Na zveřejněných videích jde skutečně vidět hotová zkáza! Po klidné hladině plavou stovky, možná tisíce mrtvých ryb.

Francouzští rybáři zatím nezveřejnili žádné informace o tom, že by se našel nějaký uhynulý kapitální kus. Ovšem obezřetnost je na místě! Jak známo, uhynulé ryby častokrát klesnou do sloupce nebo ke dnu. A na hladině se objeví klidně až po delší době.

GIGA VÝPRODEJ: Tisíce rybářských produktů s obrovskou slevou! Jen do 30. listopadu!

Jezero Lac du Der: Věhlasné jezero, které je domovem obrovských kaprů, se nachází na severovýchodě Francie. Toto jezero má rozlohu 4800 hektarů, což ho řadí na špici největších umělých jezer ve Francii. Jezero Lac du Der se začalo stavět v 70. letech minulého století, napuštěno bylo v roce 1974. Kvůli výstavbě jezera zanikly 3 vesnice. Jezero Lac du Der Francouzi postavili proto, aby chránilo Paříž před záplavami.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -