Domů Novinky Trest pro rybáře: Zákaz vjezdu k Labi! Obci došla trpělivost, nainstalovala zákazové značky!...

Trest pro rybáře: Zákaz vjezdu k Labi! Obci došla trpělivost, nainstalovala zákazové značky!  

- Reklama -

Tohle je pořád dokola! Když se neřeší obecní vyhlášky, které zakazují pobyt u vody v nočních hodinách, tak se řeší zákazy vjezdu. Důvod? Zase se našli někteří jedinci z řad rybářů, kteří se neuměli chovat, a situace došla až tak daleko, že si obyvatelé obce Libotenice stěžovali. Naštvanost místních byla taková, že si dali práci i s peticí. A na to muselo vedení obce reagovat. Jak? Nainstalovalo zákazové značky, takže rybáři nyní k Labi nedojedou…

Na stránce na Facebooku obce Libotenice se píše:

Nově jsme nechali namontovat dopravní značení k Labi. Vjezd je možný pro složky IZS, Povodí Labe a dále bude možný vjezd na povolení obce Libotenice. Více informací dostanete na obecním úřadě.

K tomu to rozhodnutí jsme dospěli na základě petice našich občanů, kterým se nelíbilo špatné chování některých rybářů. Podrobnosti ohledně vjezdu rybářů budeme projednávat na zasedání 19. prosince. Děkujeme za pochopení. Především nám jde o blaho našich občanů.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné kaprové navijáky s volnoběžnou brzdou za pár korun!

 

Vlna rozhořčení

Samozřejmě, nové zákazové značky vyvolaly mezi rybáři obrovskou vlnu pozdvižení. Rybáři si nejčastěji stěžují na to, že obec hází všechny do jednoho pytle. Rybářům navíc vadí, že nemohou parkovat přímo u vody.

Jenže nesmíme zapomenout ani na druhý tábor rybářů. Ti například říkají, že rozežranost některých z nás je do očí bijící. Například: Proč je nutné parkovat auto přímo u řeky? Je takový problém ujít několik stovek metrů k vodě? Opravdu je to takový problém, pokud člověk nemá zdravotní potíže?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné kaprové navijáky s volnoběžnou brzdou za pár korun!

Obec Libotenice navíc zdůrazňuje, že po vyřízení povolení na obecním úřadě bude možné do zákazových zón autem vjíždět.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Obec Libotenice

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

30 KOMENTÁŘE

  • K vodě se dá i pěšky, alespoň si každý rozmyslí házet do vody kila krmení a do auta si ponese max dva kapříky, kteří budou mít i míru. Nejmenuje se ten koníček „sportovní rybolov“? A unesu-li k vodě dvě pětky s pivem, pytle s krmením, měl bych unést i ty prázdné obaly.

 1. Presne takove capiny vymysli i papalasi naseho rybarskeho svazu. Nebude dlouho trvat a udice bude povazovana za zbran se zbrojn pasem, k vode budeme chodit jen s pasem jako kdysi do hranicniho pasma, nahazovat budeme do predem zaplaceneho sektoru, lovit se bude moci jen na navnady schvalene zivotnim prostredi, jako zatez budeme mit zavesena jablka, ryby budeme chytat do rukavic a budeme je moci polozit na polstar plneny perim, atd……svet se do prdel obraci

  • Člověk je největší imbecil na této planetě. Nadřazenost,pýcha,chamtivost a hlavně jeho omezenost a žádná sebereflekxe ,dobře vám tak!!!!!!

 2. Dobře nám tak, stačí pozorovat nájezdníky z Teplic, Mostu , Prahy atd. Díky této elitě je zákaz i v Terezíně nad jezem . Za ten bordel co tam byl léta tolerován od naší r.stráže , znovu říkám dobře nám tak . Dnes fakt dostane povolenku každé hovado .

 3. Takže já nechám auto pár stovek metrů od vody a nějaký mi ho vykrade nebo poničí to může napsat jenom blbec že se dá chodit pěšky a taky s tím krmením to píšou ty chudáci co nekrmí a nic nechytí. Ubožáci!!!!

 4. Takže stavba ciklostezek kolem Labe kde se to hemží Němecema dalšíma tak zvanejma ciklistama je ok ti tam můžou dělat bordel jakej chťej a obce to bez postihu těchto milovníků přírody a sportovců ukliděj a potom to svedou na rybáře to je to nejjednodušší.Netvrdim že nejsou mezi rybářema bordeláři určitě ano ale mi musíme za to že se poradíme k vodě platit nikdo jiný z návštěvniků břehu Labe nemusí a ten bordel tam uďelá zrovna tak ti místní rybáři kteří to mají kvoďe pár metrů a jdou pěšky tak si myslím že jsou také zodpovědní za to jak to tam vypadá protože je jejich povinností jestliže vidí že se u vody dějí nějaké nepravosti což je i mimochodem nepořádek zavolat příslušné orgány myslím že postihy pro rybáře jsou dost tvrdé jen kdyby to tak měli i ostatní.Pro nás platí jen samé zákazy poťme se už naučit potrestat toho kdo je odpovědný za nějaký přestupek a nehàzejme všechny do jednoho pytle není v téhle republice těch příkazů a zákazů dost!!!!!!! Zamýšleme se nad tím všichni!!!!!

  • Naprosto souhlasím s tvým názorem. 70% bordelu u vody dělají cyklisti, 25% místní rybáři(většinou pytláci). Zbývajících-zanedbatelných 5% připadá na “ takyrybáře“. Vyjadřuji se k tomu,i když jsem členem MRS. U nás jsme na tom stejně. Petrův zdar!

  • Zdravím , já taky souhlasím. Největší problém jsou v současnosti tzv. CIKLO stezky . Nejen že návštěvníci těchto stezek dělají bordel ale i nezaplatí za používání ! Pořád platí jen rybáři a když někam jedeme tak z 90procent tam najdeme zákaz vjezdu.(prakticky podél labe je to skoro všude kuli těm stezkám). A nechávat auto někde ve vesnici a chodit pěšky se my taky nechce. Není to kuli lenosti ale znám plno lidí kteří v pátek přijely k vodě a v neděli když chtěly jet domů tak nemohly protože auto mezitím ukradly. Z tohoto důvodu mám radši auto u sebe nebo na dohled…..Když se tak nad tím zamyslím,tak ještě pár zákazů a člověk nebude ani tu povolenku chtít kupovat když se nikam nedostane.

   • Ty si místo povolenky kup raději Pravidla českého pravopisu, prospěješ tím sobě i svému okolí, a nebudeš muset řešit příjezd k vodě.

 5. Jo a ještě takoví dotaz co ti kteří tam mají pronajatý pozemek za který platí ty mají taky chodit pěšky vždyť jsou většinou z jiného města a proto si tam pronajali pozemek aby mohli chytat ryby nebo se jen tak váleli u vody mají třeba karavan mají ho tam přitlačit 200 m po polní cesťe no zamýšleme se nejdřív než vydáme nějaké zákazy a příkazy. Za zaparkována auta někde u silnice v případě poškození nám nikdo nic nedá na co si kupujeme auta když nebudeme moct nikam jezdit, na co si kupujeme přístřešky nebo stany nebo karavany když je nebudeme mít kde postavit a co děti mají pořád sedět u počítačů myslím že u tý řeky je jim líp ale všechno budeme zakazovat. Lidi poťme to řešit nějak rozumně a ne zàkazama a přikazama Miroslav Talač Litvinov

  • Můžeš jezdit po silnici, ale rozhodně ne po pozemcích, které ti nepatří. Stejně jako nemůžeš tábořit na pozemku bez svolení jeho majitele. Ale to ty nemůžeš pochopit, jsi holá , bezzemek, ale myslíš si, že je všechno všech. Tak není, to mi věř.

   • Ale človíčku já s tebou souhlasím nechci nikomu jezdit po pozemku bez jeho povolení ale příjezdové cesty by měli být bez zákazů už jenom kvůli bezpečí a co je mi platný když mám povolení majitele pozemku u vody když nějaký majitel příjezdové cesty si postaví hlavu jako beran a nikdo s tím nic neuďelá je to jenom o lidech jenom doufám že zastupitelé Libotenice budou rozumní lidé celej život chodím na ryby je mi 60 let ale co se děje dneska nepamatuju proč si myslím že dřív to bylo lepší???

    • Jaké bezpečí? Když tam dojdeš pěšky a dostaneš infarkt, sanitka tam zajede, tu asi pokutovat nikdo nebude. Všichni tvrdíte, že rybaření (vylehávání kapra v bivaku) je sport, ale ujít pár desítek metrů pěšky dělá sportovcům problém. Jo a píše se tam, že je možné na OÚ koupit povolenku k vjezdu, tak kde je problém, získané prostředky můžou sloužit k zaplacení odvozu bordelu po rybářích.

     • Tak to je dobře už jsem myslel že by vesnice z toho nic neměla tak to je fajn doufám že to bude skvěle fungovat za poplatek.Snad to bude únosný pro všechny . No a řekněte jaká to bude změna jen v tom že si ten vjezd zaplatíme . Myslíte že se to zlepší stě docela naivní.

    • Vesnice z poplatků příjem mít bude, pokud je někdo využije. Stejně jako mají obce příjmy z „práce“ obecních a městských opicajtů. Obec tu není pro občany, ale pro to, aby je v co největší míře dodatečně zdaňovala, většinou za vlastnictví a provozování motorového vozidla, v menší míře za různé správní poplatky a podobně. Tento stát je v tomto ohledu k zblití, ale není divu, když část stáda radostně hýká nad tím, že je vede slovenský estébák. Ale s těmi zákazu vjezdu souhlasím, ať si rybáři k vodě dojdou, jen tu možnost zakoupení povolenky k vjezdu by bylo dobré zrušit.

 6. Na ryby jsem začel chodit až v důchodovém věku.I mne udivili někteří z nás po svém odchodu od vody.Několikkrát jsem si našel jiné místo,abych nemusel uklízet po prasatech zanechavši nepořádek.Jak jsem zjistil nejhorší jsou party rybářů hlavně ti ,kteří mají čas u vody kempovat a vydržet tam několik dní popřípadě jen přes víkend a závodit v množství vypitého alkoholu.. Labe s nočním rybařením je toho příkladem. Hodně by vyřešilo více kontrol ze strany Rybářské stráže a policie. Dojíždění k vodě je další problém. Mělo by být umožněno dovést si potřebné pruty ap. k vodě a potom vozidlo zaparkovat za zákazem vjezdu.Nyní z jiné strany-revíra nejsou označeny tak jak to bylo dříve běžné .Označení ravírů je zastaralé a ten kdo není místní tápe na kterém ravíru vlastně loví.Olda z Josefova

  • Máte pravdu, že zákazy a příkazy moc nevřeší.Zkuste si postavit stan na soukromém pozamku bez svolení majitele popřípadě tam i stanovat několik dnů.Všechno má své mantinely a hlavně na nás záleší jak se chováme.Na břehu vody je pro rybáře jen část 1,5 m od vydy ostatní pozemek je většínou něčí majetek.Je pravdou, že když někdo koupí pozemek u vody tak si i přes toto ochrané pásmo přivlastňuje, popřípadě brání v přístupu k vodě.K přístřeškům ap. Nepamatuji ,že by se dříve chodilo k vodě s přístřeškem ap.. dnes je to moda a hlavně předvádění se ,že já nato mám. Hlavním účelem je ,ale obchod a zisk. obchodníků.Zeptám se,kolikrát ročně přístřešek ,stan atd. využijete . samozřejmě ,když budu jezdit k velkým jezerům, přehradám, moři a ještě několikrát za rok tak je jistě dobré tyto rybářské potřeby využít.Ani si nedovedu představit ,že bych přístřešky atd.. tahal deně k vodě a dřel se s tím.Za sebe musím říct ,že k vodě si chodím odpočinout, odreagovat se od starostí běžného dne a samozřejmně mám radost ,když se mi povede ulovit nějakou rybu. Olda z Josefova

   • Dobrý den,
    Pane to co vy píšete je s prominutím naprostá pitomost. Já ten stan stavím prakticky každý týden u Labe a není to kvůli nějakému vytahování nebo honění ega nýbrž k tomu abych u vody mohl být co nejdéle když mi to čas dovolí. poskytuje mi přístřeší a teď v zimě i teplo a to je na rybách k nezaplacení. Když s lovem končím vše pečlivě sbalím, uklidím a uklízím i po rybářích kteří zde lovili přede mnou ale co, je rybář a rybář. Zkrátka odjíždím od vody s tím že jsem nezanechal ani vajgl na zemi.

  • Tak vzhledem ke skutečnosti, že tu komunisti vládnou od r. 1948, jen posledních třicet let pod různými jinými jmény, nemáš si nač stěžovat. Ale neboj, příště to už nebude židobolševickej komplot jako v 1989, příště budete viset, kurvy bolševický.

 7. Ahoj,jen pro upřesnění,všechno vzniklo díky tomu, že už se okolo Labe nedá ani projít. Když se vám povede prokličkovat mezi stany,karavany,auty, židlemi,stoly a několika pruty. Tak šlápněte do h…a! A to bez přehánění. Za každým křovím je hromada. Musíte rozlišit rybaření a „levnou dovolenou“. Myslím že fotky „toalet“ by jste opravdu vidět nechtěli…. A pro info – zrovna u Libotenic žádná cyklostezka není…. Jezdí se po silnici,stezka není vybudovaná. Nejspíš to cyklisti nedělají. 😉
  Hezké Vánoce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -