skingbranding-banner

ŠÍLENOST! Zkažené prázdniny? Rybáři zakázali rybolov na revíru, kde měly chytat děti!


Chování některých místních organizací je skutečně na pováženou! Prostě, při prvním pohledu si člověk poklepe na čelo. Něco takového se stalo například v Táboře. Odbor LRU feeder Jihočeského územního svazu připravil pro 24 dětí parádní soustředění, které mělo být protkáno krásnou rybařinou. Jenže co se nestalo! Na vodě, kde měly děti chytat, zakázala táborská organizace rybolov! A přesně v ten termín, kdy tam měly chytat děti. Případ vzbudil mezi rybářskou veřejností velké rozhořčení. A není se čemu divit! Tohle chování může děti od rybařiny spíše odradit!

O velmi „zajímavém“ incidentu, který mohl dětem zkazit prázdniny, se rozepsal pan Emil Pešek, který je předsedou zmíněného odboru LRU feeder Jihočeského územního svazu. Ten psal:

Jak se na Táborsku rozhodli zkazit malým rybářům prázdniny.

Nejsem zrovna stěžovací typ, ale co jsem zažil včera je něco, co jsem si myslel, že se v ČRS stát nemůže. Jsem tak nas..nej, že místo toho abych spal, tak sedím u PC a v šest ráno píšu tyto řádky.

Stejně jako v loňském roce, tak i letos náš sportovní odbor LRU feeder JčÚS pořádá soustředění jihočeských dětí ve feederu a přidáváme jim k tomu dva dny přívlače, protože dva z našich vedoucích jsou aktivní závodníci v LRU přívlač. Soustředění se koná ve stejném termínu jako vloni a na stejném místě (protože je pro děti jako jedno z mála vhodné právě na lov přívlačí).

Před 14 dny byl informován činovník a předseda MO Tábor o termínu konání soustředění. V neděli 18. 8. vyvěsil cedule se zákazem rybolovu z důvodu pořádání závodu druhé ligy v přívlači od 23. 8. do 25. 8., což by na naše soustředění nemělo žádný vliv, jelikož na pátek 23. máme jiný program a 24. odjíždí děti domů.

Ovšem včera se začaly vyvěšovat další cedule, tentokrát s tím že je revír hájen již od 20. 8. (tedy ve stejný den, ve který byly vyvěšeny) a že poslední tři dny nesmějí naše děti trénovat, s tím že Táborská MO revír hájí z důvodu vysazení tlouště před jejich závody. Pod tím je podepsán místní hospodář a pan předseda, který o našem soustředění věděl.

Co dodat. Jsem Táborák a ještě jsem nezažil, že by se z důvodu vysazení ryby hájil revír, kromě jedné výjimky vloni v dubnu. Jinak se nehájí ani při vysazení štiky či candáta, natož reofilní ryby.

Celou tuto akci považuji ze strany Táborské MO za schválnost, jelikož o nás vedení vědělo a navíc BPVRP jasně říkají, že revír je možno hájit při sportovních akcích pouze v případě že oznámení bude vyvěšeno nejméně jeden týden předem a z důvodu vysazení nejméně dva dny předem, což v ani jednom případě nebylo dodrženo.

Nechápu že jsou ještě mezi námi lidi, kteří když si netroufnou napadnout přímo mě (ovšem chápu že každý mě milovat nemusí), tak to zkouší alespoň tak že zkazí prázdniny čtyřiadvaceti malým dětem.

Tak že vzkaz pro ty, kteří v tom mají prsty je takový, že celou situaci tentokrát budu řešit se vší vážností a přestávám být ten hodný, který se jich (alespoň některých) před vedením územního svazu zastával.

 

Nakonec vše dobře dopadlo!

Proti rozhodnutí táborské organizace se okamžitě ohradilo vedení Jihočeského územního svazu. A vedoucí představitelé jihočeských rybářů jasně řekli, že nabité cedule musí dolů. A tak se taky stalo. Nakonec se tedy podařilo celou akci zachránit. Paráda!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Emil Pešek

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 1120x | 25.01.2021 | 1 komentář

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 351x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1281x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

 • Vážení čtenáři/diskutéři,

  vzhledem k tomu, jaká “diskuze” se pod tímto textem rozpoutala, byli jsme nuceni ji celou smazat…

  Podobné diskuze nebudeme na webu InRybar.cz v žádné případě tolerovat – od toho jsou na rybářském webu jiná místa…

  Jde zejména o to, že z nějakého důvodu došlo k tomu, že jeden člověk se vydával za více osob! Proč tomu tak bylo, nevíme, ale tolerovat to nebudeme!

  Něco podobného nebude NIKDY na webu InRybar.cz tolerováno…

  Tento příspěvek píšeme proto, abychom vysvětlili, proč zmizely všechny příspěvky pod tímto textem…

  Jsme rádi, když na webu InRybar.cz probíhá diskuze, ale takhle NE!

  Veškeré příspěvky pod tímto textem budou SMAZÁNY!

  Děkujeme za pochopení!

  Redakce InRybar.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.