skingbranding-banner

Tvrdá kritika LK Baits? Rybáři si stěžují na moderní nástrahu NUTRIGO! Co jim tolik vadí?


Moderní nástraha NUTRIGO, kterou vyvinula česká firma LK Baits, patří od začátku letošní sezóny k naprostým hitům. A ono se není čemu divit! Právě NUTRIGO je totiž specifické například tím, že má uvnitř tekutinu. Tohle je třeba jeden z hlavních rozdílů oproti klasickému boilies. Jenže! Zajímavou novinku někteří rybáři kritizují! Z jejich pohledu se totiž NUTRIGO rychle rozpadá, anebo kritizují právě tekutinu uvnitř kuličky. Firma LK Baits se ale rybářům snaží vysvětlit, jak to vlastně je…

NUTRIGO od začátku rybářského roku budí vášně! Když česká firma LK Baits zveřejnila, že uvnitř kuličky NUTRIGO je lákavá tekutina, hodně rybářů se ptalo, k čemu je to dobré. A někteří si doteď myslí, že tekutina uvnitř kuličky je prostě k ničemu. Jenže! Když se člověk podívá do přirozeného prostředí kaprů, pak zjistí, že jejich potrava šťávu obsahuje…

„Při vývoji návnad se vždy snažíme co nejvíce přizpůsobit přirozené potravě ryb. V našem obecném případě nejčastěji chytanou rybou je kapr, který doslova miluje šťavnatá sousta. Kolik šťávy má plankton, patentka nebo slávičky?  Kapři je rádi „louskají“, aby z nich dostali bohatou výživu, která jim nejen pomáhá trávit, ale je nutričně velmi bohatá. Kapři šťavnatá sousta vyhledávají a co víc, pokud jedinec v hejnu žere – „louská“ například patentky – vodou se nese potravní signál, který láká další ryby. Nad tímto zamyšlením vznikl nápad vylepšit rybářské návnady a nástrahy,“ vysvětluje firma LK Baits prvotní nápad, který stál za zrodem NUTRIGO.

NUTRIGO je specifické atraktivní prací ve vodě! Některým rybářům se ale tohle nelíbí!

Tekutina uvnitř NUTRIGO slouží k tomu, že nástraha vydává silnější pachovou stopu. A to má velký význam, protože kapr má velmi dobře vyvinutý čich. „Někteří rybáři tvrdí, že kapr necítí tekutinu uvnitř – naprostý nesmysl! Když vezmeme v potaz, jak vyvinutý čich kapr má, vždy bude upřednostňovat šťavnaté sousto od suchého. Stejně tak jako kráva na pastvě bude upřednostňovat čerstvou trávu od suché, pes šťavnaté maso od suchých granulí, pták čerstvou borůvku od suchého plodu, anebo my šťavnatý steak od suchého masa. A to je ještě zapotřebí brát v potaz to, že ryby mají dokonale vyvinutý čich, který při hledání potravy hraje nemalou roli,“ vysvětluje LK Baits.

Kromě tekutiny uvnitř kuličky NUTRIGO hodně rybářů řeší i rozpad nástrahy. Jenže tady je nutné říci, že rychlejší rozpad kuliček je jedním z principů této nástrahy, která je díky tomu mnohem atraktivnější. Navíc! Zkušení kapraři moc dobře ví, že ti největší kapři kolikrát seberou „lentilku“, která zbude po dlouhém namáčení ve vodním prostředí. A právě to NUTRIGO „imituje“, jen není zapotřebí čekat dlouhé hodiny. „Rychlý rozpad slouží k tomu, aby na vlasu zůstala pecička  – kostra nástrahy. Ta je mazlavá přesně tak, jako boilies, které necháte ve vodě X hodin až dní,“ vysvětluje LK Baits.

NUTRIGO a CUC při spolupráci! Po několika hodinách zůstane z NUTRIGO jen bílá kulička, která imituje boilies ležící dlouhé hodiny ve vodě – na to berou největší a nejzkušenější ryby…

„Ano NUTRIGO je v plenkách, tím se netajíme a víme, že při chytání v řekách nebo při vysokých teplotách je dobré ho kombinovat s jinou tvrdou nástrahou, abychom měli jistotu, že nám zůstane něco pod háčkem. Pokračujeme dále a sortiment NUTRIGO čekají další inovace! Rybáři si moc přejí mít tvrdé nástrahy ještě s větším obsahem tekutiny – rybáři se mají brzy na co těšit! Jsme ve fázi posledního testovaní a co více, chystají se další novinky v patentově chráněném projektu NUTRIGO,“ vzbuzuje zvědavost firma LK Baits.

„Víme, že pro rybáře nebylo dost jasné, jestli s produktem krmit/nekrmit, co je nástraha a co návnada – každopádně rybáři spotřebovali rekordní množství a je to možná nejprodávanější novinka roku 2020 na rybářském trhu po celé Evropě. Firma LK Baits předeslala, že od nového roku bude jasnější, jak produkty používat a dokonce je možné výrazně zlepšit cenu návnad s tekutinou uvnitř. A to díky absolutně nové technologické lince, která se v Přelouči staví,“ ukončuje firma LK Baits.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Rybář na české vodě chytil gigantického kapra o váze přes 30 kilo! Fantastická ryba!

admin | přečteno: 2189x | 20.10.2020 | 1 komentář

Podzimní měsíce bývají ve znamení velkých kaprů. Právě v tomhle období …

Rybář chytil rekordního kapra přes 30 kilo! Místo uznání ale sklízí tvrdou kritiku! Co se stalo?

admin | přečteno: 4625x | 19.10.2020 | Žádné komentáře

Anglický kaprařský svět zase žije! Bohužel ale v negativním slova smyslu. …

Odvážení svazových ryb do soukromých revírů? Porybní na Moravě kontrolují zatopená pole!

admin | přečteno: 5725x | 19.10.2020 | 3 komentáře

V minulém týdnu panovaly na severu Moravu a ve Slezsku velmi …

Komentáře

 • Já testl švestku nebo co to bylo plunbery či jak se to píše hledat to nebudu. Fungovala . Vzal to kapr i amurek. Kdo chce koupí kdo nechce ať nekupuje. Nikdo nas do toho nenutí.

 • Jak říká kolega nade mnou, ať si každej kupuje co chce… Někdo to bude hejtovat jen kvůli značce.
  Já od LK Baits zkoušel třeba rohlíkáče (black protein) a můžu říct, že na to ryby šly dost dobře… mohla to být jen náhoda, ale fakt jsem na to chytal víc, než na jinou značku.

 • Přesně jo a ještě Nutric Acid top restart. To na to němuzu dopustit. Nejlepe když jsem je nechal zlehka předmocit, jen cena je drsná bral jsem vzdy celej kýbl. Ale to je volba nás rybářů co si koupíme. Zda kýbl za 2500kc nebo 10kg za 600kc

  • A to nechci dělat reklamu jen moje zkušenost se značkou. Nejraději mam jelce na karabině s háčkem v zadku na vousaté.

 • Karle to jste asi jediný v ČR kdo na výrobky LK baits něco chytil. Gratuluji. Jinak je to obrovský propadák

  • Nejdůležitější je místo a čas, takže se ještě máte co učit. Nástraha je až na druhém místě. Když lokalizujete ryby, nachytáte je i na nutrigo, kukuřici, chleba… Takže hodně štěstí. Amen 🙏

   • Kuna se ozval…. Není pravda rybu kterou vidíš očima nechytíš!

    • Neříkám, že ji musíš vidět očima někde u hladiny jak na tebe čeká 😂 Dobrý rybář si poradí, umí odhadnout místo, kde sele ryby zdržujú. Ale to obyčejný masař nemůže znát takové věci, to dělí ty obyčejné rybáře od těch lepších. Amen 🙏.

    • To bylo obrazně řečeno. Staré pravidlo. Vzhledem k dávkám kapříků do vody je umění nechytit nic. Proto raději vabim a pořád se učím zase vábit po klíšťové když mi funguje ruka na 50%..

     • Malé ryby nachytáš v podstatě vždycky, aspoň by každej měl teda. Horší je to už, když chceš chytat velké ryby cíleně. Každopádně taky mám v plánu začít chytat sumce příští rok, zatím jsem chytl sumce jenom na koule, omylem 😁 Ale je to zas úplně něco jiného, co určitě chci vyzkoušet.

   • Jo jo měl jsem v plánu ještě dva výjezdy na Labe. V neděli se podařilo ukecat 9 kousku.plus jedna zubatá haluzove na chobotku. A 14 dnu zpět 3ks a jeden úžasný 193. Doufám že vyroste. No nasel jsem si pěknou část kde nikdo cca 3km neloví.bo nepřístupné autem ani po svých.

 • Já jsem třeba spokojen s výrobky CUC.
  Chytám pouze feeder a na tyto produkty mám zatím své dva největší kapry na malé řece. A i ta vůně je neskutečná.

 • Mě funguje všechno ,super jízdy..

 • Já použil malé balení mango vždy jednu kuličku pod háček a pár peletek na pva. Fungovalo výborně většinou do hodiny jízda. Hodnotil bych úspěšnost na cca 85%

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.