skingbranding-banner

Perfektní fígl z Anglie na velké amury a kapry: Jak se vyhnout nebezpečným překážkám na dně?


Plovoucí krmítka od renomované společnosti MATRIX patří k velmi populárním metodám lovu kaprů a amurů z hladiny při vysokých letních teplotách. Díky této pomůcce totiž rybář dostane chutné krmení do nejvyšších pater vodního sloupce, pod kterým navíc bude účinně prezentovat atraktivní nástrahu. Tohle je skvělá metoda lovu kaprů a amurů v horkém létě! Rybáři si ale tuhle pomůcku moc oblíbili i na vodách s velkým výskytem překážek. Protože právě díky plovoucímu krmítku mají montáž v „naprostém bezpečí“ před zmíněným nebezpečím…

Tu situaci zná každý rybář: Je krásný letní den a na klidné hladině stojí mohutné „stíny“. To jsou obrovští kapři a amuři! Jenže! Ryby jen nečině stojí a vyhřívají se u převislých stromů. Pod hustými větvemi ale leží plno mrtvého dřeva, které komplikuje lov těchto ryb. Teď rozhodně nemá nejmenší smysl chytat dole na dně. Ale bylo by dobré dostat chutné krmení a nástrahu právě do vyšších partií. Jak na to? Vyzkoušejte plovoucí krmítko…

 

Plovoucí krmítko MATRIX Micro Bagging Waggler Loaded

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Špičková pomůcka pro lov kaprů a amurů z hladiny, která připomíná klasický anglický splávek. Ovšem s tím rozdílem, že tento splávek má ve spodní části krmítko. A to je naprosto geniální! Princip je ten, že po vhození do vodního prostředí začne z krmítka na hladině odpadávat chutné krmení, takže pod krmítkem se objeví lákavý sloupec z drobných částic. Tomuhle neodolají ani pasivní ryby na letní hladině!

A právě v onom sloupci jemných částic z krmení budeme prezentovat naši nástrahu. Nejlepší je sáhnout po něčem vznášivém. Tedy po nástraze, která přirozeně reaguje na proudy způsobené pohybem ryb (tak jako právě i krmení). Taková nástraha totiž budí nejmenší podezření, tudíž šance na ulovení velkého (a opatrného) kapra nebo amura je velká. Co použít? Ideální je třeba vznášivá kostička CUC!, která je pro tohle rybaření jako dělaná.

Zpátky k plovoucím krmítkům MATRIX: Tahle pomůcka kromě samotného principu lovu přináší ještě jednu gigantickou výhodu. Jakou? Záběr! Ten vypadá stejně jako při plavané. Jen si to představte: Nahodíte plovoucí krmítko k převislému stromu, u kterého jste ještě před chvílí viděli mohutné stíny od kaprů a amurů. A rázem vidíte, jak se barevná špička začíná chvět! Najednou se rozjede po „rozpálené“ hladině a zmizí pod vodou. Je tam! Do tohohle vzrušení se zamilujete!

Plovoucí krmítko je nejlepší pro lov poblíž rákosových hájů nebo leknínových polí. Právě zde se totiž kapři a amuři velmi rádi zdržují. Ať už kvůli odpočinku nebo potravě. Velmi nadějná místa jsou i místa, kde jsou převislé stromy, u kterých se tyto ryby také drží. A gigantickou výhodou této pomůcky je, že díky ní můžete chytat i na vodách s velkým výskytem překážek. Ať už bude na dně hromada pařezů a klacků, tak vám je to jedno – s touhle pomůckou budete chytat mimo ně. Luxus!

Plovoucí krmítko MATRIX se vyrábí ve dvou gramážích – v 8 a 10 gramech. My osobně nejvíce doporučujeme tu těžší gramáž, která je vhodná na všechny typy vod. S 10 gramovým krmítkem totiž můžete rybařit jak na malé, tak ale i na velké vodě. Ano, s těžším krmítkem nahodíte dále, takže s ním můžete chytat kapry a amury i desítky metrů daleko, kde jsou tyhle ryby méně opatrné. Paráda!

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: archiv

Nové články v rubrice

NOVINKA: Gigantický bivak pro rybáře NASH velký jako „chalupa“! Délka přes 4 metry!

admin | přečteno: 172x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Rybářský bivak patří k nejdůležitějším součástem výbavy. Je to jednoduché: Pokud …

Geniální pruty z Anglie: Špičkové kaprové děličky pro extrémně daleké hody! Nahazujte daleko!

admin | přečteno: 929x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Asi každý milovník lovu kaprů ví, že moderní pojetí téhle …

Zaujalo nás: Super levný oblek pro rybáře (kalhoty + bunda) od německé firmy! TOP kvalita!

admin | přečteno: 6971x | 19.01.2021 | 1 komentář

Rybáři po celém světě jsou zvyklí na to, že cokoliv …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.