skingbranding-banner

Tvrdé zpřísnění pravidel: Český rybářský svaz chce zavést přísnější pravidla! Co na ně říkáte?


Vedení Českého rybářského svazu bouchlo do stolu! Svaz chce nově zamezit tomu, aby na mimopstruhových revírech Rady rybáři chytali dravé ryby v době hájení na umělou mušku. Proto jednatel Českého rybářského svazu Roman Heimlich navrhl, aby došlo k doplnění rybářského řádu, které by tomuto nešvaru zamezilo. Rada Českého rybářského svazu se na tomto doplnění jednomyslně shodla, takže od roku 2021 budou na revírech Rady platit upravená pravidla…

Není tomu tak dávno, co středočeský předseda a člen Rady ČRS Dušan Hýbner tvrdě zkritizoval rybáře, kteří na internet dali fotografie ulovených candátů „na mouchu“ v době jejich hájení. A právě tento příspěvek středočeského předsedy vzbudil obrovskou diskuzi o tom, jestli by chytání „na mouchu“ na mimopstruhových revírech v době hájení dravců nemělo projít značnou úpravou. I možná proto to netrvalo dlouho a Český rybářský svaz rázně zareagoval!

Na červnovém zasedání Rady Českého rybářského svazu jednatel Roman Heimlich přišel s návrhem na doplnění rybářského řádu. Toto doplnění má jediný cíl – zamezit lovu dravců na mimopstruhových vodách v době jejich hájení na umělou mušku. Návrh se na Radě setkal s velkým pochopením, protože členové Rady jej jednomyslně schválili. To znamená, že od roku 2021 bude na mimopstruhových revírech Rady platit následující:

V období od 1. ledna do 15. června je povoleno lovit pouze s klasickou muškařskou výbavou skládající se z muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a návazce o maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu a s nástrahami v maximální velikosti 3 cm.

Je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení jako je kulové plovátko, splávek apod. Je zakázáno lovit pomocí „dřívka’’ a metodou „bagr’’ (včetně dvou a více rybářů lovících těsně vedle sebe).

NEPŘEHLÉDNĚTE: Tajný trumf na candáty! Díky tomuhle budete mít více záběrů

Je zakázáno lovit na jakékoliv gumové nástrahy. Lov na tyto nástrahy je považován za přívlač při použití jakékoliv výbavy. Je dovoleno používat pouze jednoháčky. Dvojháčky a trojháčky jsou zakázány.

Je zakázáno vybavovat nástrahy doplňky, které svým pohybem zvyšují dráždivost pro ryby, například rotující plíšek, vrtulka nebo gumička. Při lovu zachovávají osoby provádějící lov mezi sebou vzdálenost nejméně 20 metrů, pokud se nedohodnou na menší.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 424x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 129x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7069x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

 • Já už tohle nemůžu číst, cokoliv ten sviňskej ČRS rozhodne ve mě vyvolává nepředstavitelnou zlost a smrtelnou nenávist. Takže končím s Inrybářem a čtením čehokoliv týkajícího se ČRS.

  • Tak ahoj…

  • Tak zmiz ze svazu ty hermelíne. Nikdo tě nenutí tam bejt.

   • Proč ho takto oslovuješ…..

    • No nemůžu za něj sice mluvit, ale asi ho tak oslovil proto, že sprosté příspěvky se zde mažou, tak ho oslovil korektně. A pokud k tomu můžu přidat svůj názor, tak jestli někomu takové zákazy vadí, tak ať ze svazu vážně vypadne (viz článek, kde je vysvětleno proč ty změny chtějí zavést. A o té kauze se tady na Inrybáři taky docela nedávno psalo).

  • Tento zákon platí už rok, pokud si dá mouchu na vlasec je to privlač. Dodatek 7. Pouze za použití muškařské techniky a vybavení. S tímto vybavením mohu lovit i tam kde je přívlač zakázána.

 • Bych to na mimopstruhové od 1.1do 15.6.zakazal úplně. Chceš pstruha na mimopstruhové tak splávek a žížala! V mnoha případech i kukuřicí bo ze sádek znají vesměs granule.

 • K tem nesmyslum se uz neda ani napsat komentar to uz neni o rybach ale jenom o narizovani loveni rybaru a nastrazovani prekazek chudaci rybari

  • Jo at to raději zjednoduší. Od1.1 do15.6pouze bílá ryba. Klasikou. A od 16.6 dravci. Plus nonstop na všech revírech. Protože tím se uleví všude ! A nikdo si nebude stěžovat bo vsichni zůstanou na svojich revírech.

 • nebylo by lepší hájit vody jako za komára do 16.června a od 1května povolené stojaté vody jen lov na položenu a nástrahy rostliného původu a maškaření úplně kvůli těmto zakázat úplně..

  • A na Slovensku to tak mají dodnes, určitě by to lepší bylo… o hodně

 • Nevymysleli nic novýho, tohle už přeci dávno platilo, nebo se mýlím? V dřívějším řádu to bývalo vypsané, jak lovit s muškou na mimopstruhové vodě v době hájení dravců. Ale stejně si myslím, že jde pouze o závist, že to někdo s mouchou umí a někdo se o to ani nesnaží.

  • Je to tak…

  • Snažit se o candáta z Lodi a echacem..To zachyta každej Lojza…CO JE NA TOM ZA UMENI..Najít Hrany,Hloubky,Díry a tak podobně a Házet jim to před Hubu..Tp Opravdu Považujete za Umění?

   • mam lod a echolot uz asi tri roky a chytam porad houno :):)

 • Vážení nevím proč mám číst že je někdo šmejd a podobně když chce zabránit tomu aby v době hájení měli ví to už candáti nebo jiní druh pokoj .Vstupte si každý do svého svědomí. Dobře víme že jsou mezi náma i takoví kteří se nestydí chytat na 3 pruti a využívat jiné metody jen aby ukojili svoje potřeby .Doba hájení má svůj smysl a levkej význam pro růst přírodního zarybnovani,ty kteří to nedokážou pochopit nemaj podle meho názoru v našich řadách co dělat .

  • Je to tak

  • Podle mě si ti co s tím nesouhlasí přečetli jen nadpis, protože ty přísnější pravidla jsou ve výsledku pro dobro nejen ryb, ale i všech slušných rybářů, kteří si chtějí po zahájení sezóny na dravce jít zachytat.

 • Pokud se rádorybáři budou chovat tak jak se chovají,jsem pro ještě přísnější opatření.Tak jak se někteří bourání vyjadřují v diskuzi,to nemá s pravým solidním rybářem a člověkem nic společného.Takový člověk nemá právo chodit s námi na ryby.

 • Za státech času si na mimopstruhové vodě od 1.ledna mohl chytat leda tak bílou rybu .hájilo se téměř vše a bylo to znát .

 • Samé příkazi, zakazy, ať jdou do darmozrouti

 • Tohle musel vymýšlet

 • Ještě mi tam chybí míra nástražní rybky na 15 cm a omezení počtu ponechaných dravců (štika, candát) na řekněme 10 ks za rok.

 • Takhle to platí ale dávno nic nového nevymysleli akorát na to každé se….

 • Nemám žádný problém s omezením velikosti nástrahy, ale omezení délky návazce je dle mého názoru holý nesmysl. Kdo rád loví na dlouhé návazce, které mají samozřejmě své výrazné výhody, oproti muškařské šňůře ví o čem to je. Dlouhý návazec z vlasce třeba 9 m ještě přeci z rybáře při lovu na umělou mušku nedělá vláčkaře. Že je třeba k lovu na umělou mušku třeba muškařskou šňůru pro to abych odhodil mouchu na nějakou vzdálenost? Není, použitím vlasce si mouchy taky odhodím (vážené i suchou). Že je to historicky dané? Způsoby lovu a jejich efektivita se vyvíjí a použití vlasce místo šňůry rozhodně nevidím jako nějaký způsob lovu, který by měl být zakazován nebo omezován. Je to zbytečné omezení a ti co porušují řád a nemají žádnou úctu rybám si z toho stejně nic dělat nebudou. Kontroly neexistují (alespoň u nás). Za 2 roky přes 200 docházek k vodě a ani jedna kontrola.

 • Chápu to tedy správně, že je zakázáno chytat i na tzv. squirmy wormy žížalky ze silikonu?
  Ono asi pánům ze svazu moc nedochází, že ne každého baví u té vody ten první půl rok jen “bobkařit”.
  Já osobně mám raději aktivnější způsoby lovu jako je právě muškaření a v dubnu/květnu jsem chodil takto chytat na MP kapry, cejny, plotice a karase. Jsem tedy svazem považován za vláčkaře když na klasickou muškařskou výbavu s krátkým návazcem z vlasce chytám na jednu max 3 cm dlouhou silikonovou žížalku?
  Ano, přiznávám, že jsem za tři roky chytil asi dva okounky a nějaké tlouště v době jejich hájení, ale kdo ne? Naopak si myslím, že na plavačku se skutečnou žížalou těch okounů a jiných hájených ryb nachytám daleko víc.
  Nehledě na to, že se docela rozmáhá v poslední době s takto nastraženou žížalou různě cukat a tím zvýšit její atraktivitu..
  Ale tohle nikomu nevadí, to je v pořádku.
  Dost mě mrzí, že kvůli pár blbečkům, kteří se tedy údajně chlubili několika candáty před zahájením se hned mění řád.
  Tihle “rybáři” a jim podobní mají stejně nějaký řád na háku a biti na tom budeme zase jen my, slušní rybáři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.