Domů Novinky Tvrdý režim na Orlíku? Nepoctiví rybáři mají smůlu! Porybní dostali „hromadu“ nového...

Tvrdý režim na Orlíku? Nepoctiví rybáři mají smůlu! Porybní dostali „hromadu“ nového vybavení!

- Reklama -

Přehrada Orlík patří k nejnavštěvovanějším revírům v České republice. A není se vůbec čemu divit. Obrovská vodní plocha rybářům nabízí dostatek prostoru pro pohodlný rybolov. Navíc, každoroční zajímavé úlovky trofejních ryb lákají na Orlík rybáře z celé republiky. Rybářský tlak je tak velmi významný. Proto jsou nutné i časté kontroly porybných. A právě porybní mají nyní k dispozici důležité vybavení, které jejich kontroly výrazně zefektivní. Jde především o motorové čluny nebo o vybavení pro lepší práci v noci.   

„Od letošního roku čeká dobrovolnou rybářskou stráž s působností na Orlíku velmi výrazná změna; nově mají možnost používat veškeré vybavení, které bylo dosud k dispozici pouze profesionálním strážným. Jedná se zejména o motorové čluny, noční vybavení a obranné prostředky. Vybavení bude zapůjčeno dobrovolným členům rybářské stráže bezplatně. Podmínkou využití motorových člunů je vlastnictví oprávnění Vůdce malého plavidla; pro členy, kteří tímto oprávněním nedisponují, bude v nejbližší možné době tento kurz a následné oprávnění na náklady Rady ČRS zařízeno,“ píše se na webu Rady ČRS.

Porybní tak dostanou velmi důležité prostředky pro to, aby ještě efektivněji a lépe kontrolovali obrovskou vodní plochu Orlíku. Zejména pak motorové čluny velmi významně napomůžou k rychlejším a efektivnějším kontrolám rybářů na obrovské ploše. Jen připomeneme, že rozloha Orlíku činí 2300 hektarů a břehy mají více než 300 kilometrů! Za zmínku ale stojí i „noční vybavení“, které je pro práci porybného nezbytností.

Podle dat Rady ČRS bylo v roce 2017 na Orlíku zkontrolováno více jak 5000 povolenek k lovu. U řady rybářů byly zjištěny přestupky. Ty méně závažné byly vyřešeny domluvou, ovšem porybní na Orlíku narazili i na hrubá porušení pravidel, takže v loňském roce odebrali 40 povolenek.

Na dodržování rybářských pravidel na Orlíku dohlíží 2 členové profesionální rybářské stráže a 61 dobrovolných porybných z 16 okolních místních organizací. A právě dobrovolníci budou mít k dispozici zmíněné vybavení, které jim výrazně ulehčí jejich nelehkou práci.

Zdroj: Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Vltavy

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Nezmeni se vubec nic, jen zastrasujici kecy. Rozloha Orliku je tak velka, ze kdyz profi RS mela prijet ze Steddonina na Lavicky, bylo receno, ze nemaji na benzin do motoru, aby mohli prijet 2x denne. A tak prijeli 1x tydne. A mohl bych pokracovat.

    • Mam stejny nazor; tedy ze se nezmeni nic. Nedodrzovani pravidel je u nas narodni sport. Pocinaje politikou. Generujeme pravidla, ktera se nedaji ohlidat nebo jejich porusovani mlcky tolerujeme, protoze jsou nesmyslna. Viz nastrazni rybka 15 cm.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -