Domů Montáže Kaprařina Lov kaprů na hladině: Geniální montáž na léto! Lov kaprů na „bublinu“

Lov kaprů na hladině: Geniální montáž na léto! Lov kaprů na „bublinu“

- Reklama -

Lov kaprů v létě má svá specifika. Logicky: Sluneční paprsky pálí do vodních hladin našich revírů, takže tyto partie jsou pro ryby v létě nejlákavější. Teplo je prostě neodolatelné! Kapři se tak stahují do vrchní pater vodních sloupců. Ale tady nejsou poblíž našich nástrah, které máme na dně. Co s tím? Musíme chytat tam, kde jsou ryby. K tomu nám pomůže i tento návazec, který patří k TOP návazcům do letních dnů.

ČTĚTE TAKÉ: Více informací o lovu kaprů naleznete v sekci Kaprařina

K tomu, aby se nástraha držela na hladině, anebo těsně pod ní, nám napomůže speciální pomůcka. Jedná se o jakousi mutaci klasické bubliny. Tato pomůcka nám tak napomůže k tomu, abychom kapry chytali tak, kde se s klasickou montáží nedostaneme. Tato montáž s bublinou je vhodná ale i pro lov v blízkosti překážek – poblíž potopených stromů, nad zatopenými překážkami, anebo u rákosových polí. Tohle rozhodně vyzkoušejte!

 

Postup vázání návazce pro lov kaprů na hladině

  • Nejprve si ustřihneme kus navazovacího materiálu. My osobně nejvíce doporučujeme fluorocarbon, anebo čirý vlasec – naprosto nejlepší je použít speciální vlákno (vlasec) pro chytání na hladině. Právě tyto materiály nejdou ve sloupci tolik vidět, což může mít roli ve vyšším počtu záběrů
  • Následně na jednom konci uvážeme smyčku, a poté navlékneme nástrahu (pro chytání těsně pod hladinou použijeme potápivou nástrahu).
  • Nyní navážeme háček. Doporučujeme používat menší, nenápadnější modely háčků. Důležitá je ale kvalita! Háček musí být ostrý a i při menší velikosti opravdu pevný. Přes očko háčku ještě přetáhneme smršťovací hadičku
  • Vše nakonec zkompletujeme s „bublinou“ a máme hotovo! Tahle montáž je TOP pro chytání kaprů na hladině

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -