skingbranding-banner

Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů 2018


Ve dnech 18. – 20. května 2018 se konalo Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí handicapovaných rybářů v plavané již tradičně na řece Jizeře v Mladé Boleslavi. Závodu se účastnilo celkem dvacet závodníků, kteří usilovali o titul Mistra republiky.

Organizátoři ČRS MO Kladruby dorazili do místa konání již ve čtvrtek do dokonale připraveného Kempu Pohádka v Bělé pod Bezdězem a počali s přípravami zázemí pro účastníky závodu. Část asistentů pracovala na vytyčení závodních sektorů na vzorně připraveném úseku řeky Jizery, který pro nás připravili členové místní rybářské organizace Mladá Boleslav. Její hospodář a zároveň předseda odboru plavané ČRS, pan Radek Zahrádka, nám výrazně pomáhal s organizací, zapůjčil nám většinu potřebného materiálu k vybudování zázemí závodu a byl především i hlavním rozhodčím závodu. Uvítali jsme též jednoho z hlavních sponzorů MiČR pana Davida Kolouška ze společnosti Seanger, který pro všechny závodníky věnoval od specializované značky pro plavanou MS Range věcné ceny do závodu.

Páteční den byl ve znamení povinných tréninků, kdy si téměř všichni závodníci zmapovali lovná místa a na základě svých poznatků volili taktiku na nadcházející závodní dny. K večeru proběhlo slavnostní zahájení Mistrovství republiky, které připravili hlavní organizátoři závodu Jan Porhansl a Tomáš Kučera. Zahájení se zúčastnil člen Rady Českého rybářského svazu a předseda Středočeského územního svazu pan Dušan Hýbner, který svou řečí závodníky motivoval a popřál jim hodně štěstí.

Na zahájení byl také přítomen předseda místní organizace Mladá Boleslav pan Bačina, její hospodář, pan Zahrádka a zástupce druhého z hlavních sponzorů pan Marek Odložilík ze společnosti Timár CZ, který věnoval jak ceny do závodu, tak připravil pro každého závodníka hodnotný „welcome“ balíček.

Na slavnostním zahájení jsme v rámci společného projektu „Podpora potřebným“ se společností Moss SK – Delphin, která věnovala několik prutů pro začínající závodní rybáře, předali špičkový prut loňskému benjamínkovi Tadeáši Ernstovi. Po večeři závodníci losovali svá lovná místa a sektory pro první den závodu a vymýšleli tu nejlepší strategii.

V sobotu i v neděli ráno se závodníci, asistenti a organizátoři rozjeli na závodní úsek na Krásné louce v Mladé Boleslavi. Program závodu byl po oba dny stejný. Po vstupu závodníků do vylosovaných sektorů počala jejich dvouhodinová příprava, během které proběhla kontrola použitého krmení hlavním rozhodčím a jeho asistentem.

Deset minut před závodem bylo signálem ze startovací pistole zahájeno hlavní vnadění a poté již započal tříhodinový závod. Následovalo očekávané vážení ulovených ryb a na základě jeho množství a místa v sektoru bylo posléze sestaveno výherní pořadí. Bylo nám ctí na sobotním závodě přivítat zástupkyni sportovního oddělení ČRS paní Janu Zemánkovou, kterou jsme seznámili se závodním polem a celkovým průběhem mistrovství.

V sobotním závodě vyhrál s necelými osmi kilogramy nachytané ryby východočech Emanuel Vyhlídal, nedělní klání ovládl loňský mistr a středočeský král Radim Kozlovský. V sobotu večer pořadatelé vyhlásili a poháry odměnili nejlepší tři z prvního dne závodu a poté nás opět nezklamal svým velkorysým přístupem Stanislav Komenda z Restaurace U Piškota v Kladrubech, který dokonale uspokojoval se svým týmem po celé čtyři dny gastronomické potřeby všech zúčastněných.

Po ukončení dvoudenního závodu pořadatelé vyhodnotili dosažené výsledky a přímo na závodním úseku vyhlásili vítěze Mistrovství České republiky handicapovaných rybářů v plavané.

Mistrem republiky pro rok 2018 se s celkovým počtem 13 200 CIPS (g), stal Emanuel Vyhlídal z Hradce Králové, druhé místo získal reprezentant Polska Marcin Labeda z Wroclawi a třetí skončil středočeský Petr Svatoš, který se pod vedením asistenta Kuby Valchaře stal skokanem roku, jelikož jeho závodní kariéra v plavané trvá pouhé tři roky a je schopen konkurovat těm nejlepším.

Všichni obdrželi pamětní medaili, ceny za umístění v závodu a ti nejlepší, krásné poháry. Oceněna byla i jediná žena v závodním poli, Gabriela Tauberová, která se v celkovém pořadí umístila na páté příčce a je tímto druhým skokanem roku.

Po celou dobu závodu, byl mistrovství ČR přítomen nově jmenovaný trenér reprezentace ČR handicapovaných rybářů pro letošní rok, pan Vladimír Vyslyšel ml., který se seznamoval se závodníky a bedlivě sledoval jejich schopnosti.

V rámci slavnostního vyhlášení vítězů byla sdělena nominace pro Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané. Za jeho účast a aktivní přístup mu velmi děkujeme a věříme, že se nám pod jeho vedením podaří dosáhnout těch nejlepších výsledků!

Velkou práci odvedli dobrovolníci z řad kladrubské organizace, z nichž někteří handicapovaným závodníkům asistovali při rybolovu a další připravovali zázemí a občerstvení po celou dobu konání.

Vítěze opět korunoval předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner, všem soutěžícím sklonil velkou poklonu za to, co handicapovaní rybáři ze svého umu předvedli a organizátory pochválil za skvěle připravené mistrovství.

Zvláštní poděkování patří Českému rybářskému svazu, který byl hlavním pořadatelem a sponzorem akce, Středočeskému územnímu svazu, zastupitelstvu města Mladá Boleslav a místní organizaci ČRS Mladá Boleslav.

Potěšilo nás, že si na nás udělal čas pan Zdeněk Říha ze společnosti Tropic Liberec, kterému jsme zavázáni za jeho několikaletou podporu a jsme rádi, že se na nás osobně přijel podívat. Z dalších společností, bez kterých bychom Mistrovství České republiky nedokázali uspořádat, a kteří nám výrazně pomáhají v naší činnosti, bychom chtěli poděkovat společnostem Delphin, Maso Třebovle, Jatka Vlašim, Svárovský MB s.r.o., Pivovaru Ferdinand, rodině Havlových a pekařství VERONA.

Za mediální podporu handicapovaných rybářů ať v tištěných denících, či webových portálech děkujeme především dále jmenovaným – časopis Kajman, Deník, internetové portály SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, mrk.cz, muzes.cz, inrybar.cz, casnaryby.cz, rybarskyrozcestnik.cz, Pražský zpravodaj a další.

Děkujeme všem lidem, kteří se náročných příprav před i v průběhu závodů podíleli, díky všem závodníkům a jejich asistentům. Další informace čerpejte prosím na našich webových stránkách:

handicap-rybari.cz 

www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby

Petrův zdar a za ČRS MO Kladruby jsme s pozdravem

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Nové články v rubrice

Mistrovství České republiky 2019 handicapovaných rybářů a žen v plavané

admin | přečteno: 435x | 30.05.2019 | Žádné komentáře

V polovině května se na řece Jizeře v Mladé Boleslavi konalo …

Rybářský závod s tradicí: V Kladrubech závodili handicapovaní rybáři i děti

admin | přečteno: 342x | 13.05.2019 | Žádné komentáře

Rybářská organizace handicapovaných rybářů MO ČRS Kladruby pořádala tradiční rybářské …

MO Kladruby: Handicapovaní rybáři změřili síly na populárních závodech! Další den závodily děti

admin | přečteno: 885x | 9.11.2018 | Žádné komentáře

Rybářská organizace MO Kladruby pořádala již tradiční rybářské závody. Nejprve …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.