Domů Novinky UNIKÁTNÍ VÝSTAVA RYBÁŘSKÝCH FOTOGRAFIÍ! Přijďte se podívat na trofejní ryby, které jinde...

UNIKÁTNÍ VÝSTAVA RYBÁŘSKÝCH FOTOGRAFIÍ! Přijďte se podívat na trofejní ryby, které jinde neuvidíte!

- Reklama -

Unikátní výstava fotografií rybích úlovků z České republiky, Austrálie i Jihoafrické republiky bude od zítra otevřena v galerii kina v Kaplici. Pořádá ji čtyřiadvacetiletá Kateřina Švagrová, trojnásobná mistryně a dvojnásobná vicemistryně republiky v muškaření a zároveň studentka Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Až do 22. února bude v galerijních prostorách vystaveno šedesát komentovaných velkoformátových fotografií zachycujících Kateřinu právě při muškaření, které je považované za královskou rybářskou disciplínu. Jde o rybolovnou techniku, při které je nástraha nahazována pomocí muškařské šňůry, přičemž nástrahy, takzvané mušky, jsou vyráběny z přírodních i syntetických materiálů. Vystavena bude také muškařská výstroj a vypreparované exempláře ryb, které zapůjčí Katčina domovská fakulta. Expozice je ke zhlédnutí vždy od středy do soboty v čase od 12 do 22 hodin.

KATEŘINA ŠVAGROVÁ A JEJÍ ÚLOVKY

„Výstavu jsem nejprve připravila pro prostory univerzitní knihovny v Českých Budějovicích, v rozšířené verzi se teď přesouvá do Kaplice,“ říká Kateřina Švagrová. „Snažím se v ní ukázat, že i ženy mají možnost věnovat se muškaření naplno. I když se nemohou mužům vyrovnat v síle, technikou s nimi dokáží držet krok. Také je důležité, aby lidé věděli, že u moderního rybáře není primárním cílem rybu usmrtit, ale zdolat, a pak ji co nejšetrněji zase vypustit zpět do jejího přirozeného prostředí,“ dodává studentka, kterou k rybolovu stejně jako k pozdějším soutěžním úspěchům přivedl již v  předškolním věku její otec.

ČTĚTE TAKÉ: Vycházející rybářská hvězda Kateřina Švagrová: „Chytila jsem rybu, která byla těžší než já!“

katerina-svagrova-more„Pro všechny fotografie si vymýšlím základní kompozice, ale samozřejmě, jde o zachycení prchavého okamžiku, ve kterém svádím boj s rybou, proto prst na spoušti fotoaparátu většinou drží někdo jiný, nejčastěji táta, přítel nebo kamarádi,“ doplňuje vznik fotografií studentka, která díky svému hlubokému zájmu vedle sladkovodního muškaření poznala i o něco složitější a na fyzickou kondici náročnější lov mořských ryb.

katerina-svagrova-afrikaDětský sen si splnila vloni v Austrálii, kde ulovila nejrychlejší rybu na světě, plachetníka širokoploutvého. Na jedné z fotografií výstavy je zachycen i dvou a půl hodinový boj právě s tímto predátorem, který dokáže na volném moři vyvinout rychlost přesahující sto kilometrů v hodině. Této fotografie stejně jako fotografie s obřím kranasem vážícím zhruba dvacet kilogramů si Kateřina váží nejvíce. „Jsem ráda, že se mi podařilo úspěšně skloubit studium na vysoké škole se svým koníčkem. Zároveň ještě chodím na brigády, protože muškaření je finančně nákladný sport a jeho podpora ze strany sponzorů není u nás zrovna populární.“

ČTĚTE TAKÉ: Vycházející rybářská hvězda Kateřina Švagrová: „Chytila jsem rybu, která byla těžší než já!“

katerina-svagrova-ulovek„Když je pro studenta jeho obor zároveň koníčkem, byť třeba v tomto úplně novém rozměru, kterým je muškaření, je vždycky pěkné ho z pedagogické pozice sledovat,“ uvedl již k první výstavě děkan Fakulty rybářství a ochrany vod, Otomar Linhart. „Držíme Kateřině palce a bude-li to možné, vždy ji budeme rádi v její činnosti, která přináší tak pěkné výsledky, maximálně podporovat.“

Autor: FROV JÚ

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -