Domů Novinky Velký úklid na Pálavě: Rybáři uklidili populární úsek, na kterém se nově...

Velký úklid na Pálavě: Rybáři uklidili populární úsek, na kterém se nově nesmí bivakovat!

- Reklama -

Na revíru Dyje 7 proběhl velký úklid odpadků! Na populárním úseku, kterému někteří rybáři říkají Ptačí poloostrov, se sešlo zhruba 50 až 60 rybářů a rybářek. A ti během dopoledne posbírali velké množství odpadu. Rybáři a rybářky uklízeli na tom úseku, kde nově obec Brod nad Dyjí vyhlásila zákaz táboření a stanování. I přesto ale dorazily desítky milovníků rybařiny, kteří chtěli tamní úsek pořádně vyčistit. Skvělá práce!   

Jeden z rybářů, který se akce účastnil, na Facebooku napsal: „Jak se řeklo, tak se udělalo. Dnes proběhl úklid na Dyji 7 na Ptačím poloostrově a jeho okolí. Na dobrovolnou akci, i když jsme se během organizace dozvěděli, že vešla v platnost obecní vyhláška o zákazu kempování a táboření, dorazilo neuvěřitelných 50 až 60 úžasných lidí. Co jsme posbírali odpadu, může každý posoudit sám. Ještě jednou všem obrovské díky, že jste přijeli a pomohli přírodě.“

NOVINKA: Rybářské křeslo, které vyztužuje páteř! Maximální pohodlí za super cenu!

Rybáři tak jasně ukázali, že jim na dané lokalitě opravdu záleží, a že chtějí, aby tento úsek, který patří k nejpopulárnějším na Dyji 7, byl krásně čistý. Kéž by to alespoň trochu pomohlo k tomu, aby obec Brod nad Dyji byla trochu tolerantnější k rybářům, kteří u vody pobývají.

Jenže! Nově na úseku Dyje 7, kde právě patří i takzvaný Ptačí poloostrov, platí vyhláška obce, která zakazuje stanování a táboření (viz. žlutě zobrazený úsek na mapě níže). Pokud se někdo raduje, že tento zákaz „obalamutí“ například tím, že nebude mít v bivaku podlážku, musíme ho zklamat.

NOVINKA: Rybářské křeslo, které vyztužuje páteř! Maximální pohodlí za super cenu!

Ve vyhlášce se totiž píše: „Stanováním a tábořením se pro účely této vyhlášky rozumějí všechny formy táboření bez ohledu na to, zda jde o přespání pod vlastním stanem či bez něho, o použití obytného přívěsu nebo obytného automobilu, či o nějaké jiné formy, např. přespání v osobním automobilu.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Moravy

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

  1. Tomu se říká s křížkem po funuse. Ale v rybolovu jim nikdo nebrání, když na místo dojdou po svých, pak po stanovenou denní dobu lovu mohou rybařit, a mají to jednodušší, nemusí s sebou tahat bivaky a další tábornické potřeby.

  2. Tam by měli hlavně zakázat střílení a cvičení psů přímo u vody a ne nějaký nesmyslný bivakovani!
    Byl jsem tam vláčet ze člunu a když jsem viděl, jak starší pán chytá u břehu kapry a dojede tam parta tupých myslivců a začne 5 metrů od něj střílet, bylo mi zle.

    • Správně píšeš „nesmyslný bivakování“. Nesmyslné je, pokud dodržuješ pravidla, mimo stanovenou denní dobu lovu nelovíš, tedy je tvá přítomnost u revíru zbytečná, navíc se roztahuješ na pozemku který ti nepatří, a na který máš přístup jen za účelem VRP, táboření není součástí VRP. A pokud je pozemek součástí honitby, pak tam myslivci mohou lovit, oni totiž za tu honitbu majitelům pozemků zpravidla platí, na rozdíl od tábořících kaprařů a sumcařů.

  3. Máš pravdu povinnost to není nemusí být jenom pro rybáře . Cyklostezky taky asi nebudou a je jich hafo.Je to dobře jen. Co mě baví je to že co rybář ničitel přírody a bordelar.

      • Taky si to myslím.Jen mě zaráží že jak jsem kdesi četl že jen v Čechách je 250 tisíc rybářů a to nevím Mrs.Taky co je prodejen . Vždyť co to za byznys ale jsme na tom hůř jak holubáři.Doufam že se nějakej neurazí.Zadny zastání jen zákazy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -