skingbranding-banner

Velký úklid na Pálavě: Rybáři uklidili populární úsek, na kterém se nově nesmí bivakovat!


Na revíru Dyje 7 proběhl velký úklid odpadků! Na populárním úseku, kterému někteří rybáři říkají Ptačí poloostrov, se sešlo zhruba 50 až 60 rybářů a rybářek. A ti během dopoledne posbírali velké množství odpadu. Rybáři a rybářky uklízeli na tom úseku, kde nově obec Brod nad Dyjí vyhlásila zákaz táboření a stanování. I přesto ale dorazily desítky milovníků rybařiny, kteří chtěli tamní úsek pořádně vyčistit. Skvělá práce!   

Jeden z rybářů, který se akce účastnil, na Facebooku napsal: „Jak se řeklo, tak se udělalo. Dnes proběhl úklid na Dyji 7 na Ptačím poloostrově a jeho okolí. Na dobrovolnou akci, i když jsme se během organizace dozvěděli, že vešla v platnost obecní vyhláška o zákazu kempování a táboření, dorazilo neuvěřitelných 50 až 60 úžasných lidí. Co jsme posbírali odpadu, může každý posoudit sám. Ještě jednou všem obrovské díky, že jste přijeli a pomohli přírodě.“

NOVINKA: Rybářské křeslo, které vyztužuje páteř! Maximální pohodlí za super cenu!

Rybáři tak jasně ukázali, že jim na dané lokalitě opravdu záleží, a že chtějí, aby tento úsek, který patří k nejpopulárnějším na Dyji 7, byl krásně čistý. Kéž by to alespoň trochu pomohlo k tomu, aby obec Brod nad Dyji byla trochu tolerantnější k rybářům, kteří u vody pobývají.

Jenže! Nově na úseku Dyje 7, kde právě patří i takzvaný Ptačí poloostrov, platí vyhláška obce, která zakazuje stanování a táboření (viz. žlutě zobrazený úsek na mapě níže). Pokud se někdo raduje, že tento zákaz „obalamutí“ například tím, že nebude mít v bivaku podlážku, musíme ho zklamat.

NOVINKA: Rybářské křeslo, které vyztužuje páteř! Maximální pohodlí za super cenu!

Ve vyhlášce se totiž píše: „Stanováním a tábořením se pro účely této vyhlášky rozumějí všechny formy táboření bez ohledu na to, zda jde o přespání pod vlastním stanem či bez něho, o použití obytného přívěsu nebo obytného automobilu, či o nějaké jiné formy, např. přespání v osobním automobilu.“

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Povodí Moravy

Nové články v rubrice

Kapraři zuří: Ochrana velkých kaprů na Pálavě nebude? Tisíce podpisů nemají žádnou váhu!

admin | přečteno: 1177x | 25.01.2021 | 1 komentář

Skupina moravských kaprařů v loňském roce ohlásila to, že bude organizovat …

Šílenci! Autem chtěli přejet zamrzlou přehradu! Probořili se do vody

admin | přečteno: 359x | 25.01.2021 | Žádné komentáře

Slovensko „se baví“ nezodpovědným chováním mladíka, který svým vozidlem vjel …

VIDEO: Obrovský okoun versus malá štika! Zaútočí pruhovaný predátor na budoucí „královnu“?

admin | přečteno: 1288x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Okouni patří k velmi oblíbeným rybím druhům, na které má spadeno …

Komentáře

 • Tomu se říká s křížkem po funuse. Ale v rybolovu jim nikdo nebrání, když na místo dojdou po svých, pak po stanovenou denní dobu lovu mohou rybařit, a mají to jednodušší, nemusí s sebou tahat bivaky a další tábornické potřeby.

 • Tam by měli hlavně zakázat střílení a cvičení psů přímo u vody a ne nějaký nesmyslný bivakovani!
  Byl jsem tam vláčet ze člunu a když jsem viděl, jak starší pán chytá u břehu kapry a dojede tam parta tupých myslivců a začne 5 metrů od něj střílet, bylo mi zle.

  • Správně píšeš “nesmyslný bivakování”. Nesmyslné je, pokud dodržuješ pravidla, mimo stanovenou denní dobu lovu nelovíš, tedy je tvá přítomnost u revíru zbytečná, navíc se roztahuješ na pozemku který ti nepatří, a na který máš přístup jen za účelem VRP, táboření není součástí VRP. A pokud je pozemek součástí honitby, pak tam myslivci mohou lovit, oni totiž za tu honitbu majitelům pozemků zpravidla platí, na rozdíl od tábořících kaprařů a sumcařů.

   • Majitel ptačího ostrovu je Česká republika a hospodaří povodí Moravy

    • To není těžké zjistit, a ani ČR, ani Povodí Moravy tam neprovozuje veřejné tábořiště ani nic podobného.

 • Krásný ale zbytečný.Zase jeden revír nedostupný.Parkink nikde když už mají takové vyhlášky mohli by na to taky myslel. Třeba i placený.

  • Nikdo není povinen zřizovat parkovací místa pro rybáře, nikdo.

 • A co tak se podívat na Dyje 7 u betonárky jak to tam vypadá po rybařich z ciziny.

 • Máš pravdu povinnost to není nemusí být jenom pro rybáře . Cyklostezky taky asi nebudou a je jich hafo.Je to dobře jen. Co mě baví je to že co rybář ničitel přírody a bordelar.

  • Na cyklostezky jsou takové dotace, že se na tom přiživí spousta parazitů a proto se staví.

   • Taky si to myslím.Jen mě zaráží že jak jsem kdesi četl že jen v Čechách je 250 tisíc rybářů a to nevím Mrs.Taky co je prodejen . Vždyť co to za byznys ale jsme na tom hůř jak holubáři.Doufam že se nějakej neurazí.Zadny zastání jen zákazy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.