Domů Novinky VIDEO: Gigantický lysec z české svazovky o váze přes 30 kilo! Padl...

VIDEO: Gigantický lysec z české svazovky o váze přes 30 kilo! Padl nový rekord?

- Reklama -

Známý kaprař Peter Hofierka dal o sobě pořádně vědět! Na jedné svazové vodě v Česku totiž dokázal zdolat naprosto neuvěřitelného kapra. Tento giganticky lysec vážil přes 30 kilo živé váhy. Famózní ryba! A zdolávání této ryby rozhodně nebylo bez problémů, protože obrovský kapr se zamotal například do tyčové bójky. Naštěstí ale pro Petera všechno dobře dopadlo a on po nějaké době dokázal zdolat kapra, který přesáhl magickou hranici 30 kilogramů. Fantazie!

„Ve správný čas na správném místě! Takto bych shrnul nedávnou rybářskou výpravu s kamarádem Milanem na jedné české svazové vodě,“ nechal se slyšet známý kaprař Peter Hofierka. Ten se s kamarádem vydal na danou lokalitu, kdy se oba rybáři dohodli, že se budou se zdoláváním kaprů střídat po jedné rybě. Dohoda byla prostě taková, že zdolává ten, na kterého přijde řada, aby si oba dva zachytali.

No, a na Peterera Hofierku se usmálo fakt velké štěstí! Přišel totiž vysněný záběr od obrovského kapra. Jenže! Už při prvních metrech začaly komplikace. „Ihned jsem si všiml, jak se potápí naše pravá tyčová bójka, a po chvíli se začala ztrácet pod vodou i tyčová bójka až u třetího souseda od nás!“ popisuje Peter. Tomu tak nezbylo nic jiného, než s lodí zajet na místo zmíněných sousedů a kapra z bójky dostat. Povedlo se!

Zkušený kaprař už při prvním kontaktu věděl, že tohle bude hodně pěkná ryba! „Kapr mi proplaval dva metry pod člunem, a když jsem ho uviděl, okamžitě jsem si byl jistý, že se jedná o rybu přes 25 kilo!“ napsal Peter Hofierka. Když se kapra podařilo po urputném souboji dostat do podběráku, tak už věděl, že tohle zvíře má přes 30 kilo!

Pochopitelně nastala obrovská radost! „Po pověšení kapra v podložce na váhu vypukla nesmírná radost. Na displeji váhy se totiž rozsvítilo 34,95 kilo! Po odečtení vážící tašky jsme zjistili, že máme na břehu jednu z největších zdokumentovaných ryb v České republice!“ raduje se Peter Hofierka. Po odečtení vážící tašky byla výsledná váha kapra neuvěřitelných 33,4 kilo!

Monstrózní kapr od Petera Hofierky ale není českým rekordem. V letošním květnu totiž rybář Luděk Černý dokázal ulovit na východočeské pískovně neuvěřitelného kapra o váze 34,5 kilogramů a délce 106 centimetrů! Tohle je další famózní ryba z české vody, které tak tento „titul“ zůstal! Paráda!

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rekord kapra ze svazovky pokořen!

Redakce InRybar.cz

FOTO: Rybářské potřeby Parys

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -