skingbranding-banner

VIDEO: Humus! Jak se na Nových Mlýnech drancují candáti? Pytláci na Mušově schovávají pruty křoví!


Na rybářském internetu je k vidění hodně autentické video, na kterém je zaznamenán jeden ze způsobu „lovu“ pytláků. Rybář při obchůzce kolem vody narazil na dvě udice, které byly schované v křoví. Na udicích měli pytláci podle rybáře nastražené rybičky, pravděpodobně měli spadeno na candáty. Ilegální rybolov je stále velkým problémem na svazových revírech. Dokud ale nepřijdou opravdu tvrdé tresty, je dost možné, že pytláků se jen tak nezbavíme…

Toto video pochází z věhlasného revíru Mušov, který je známý „tvrdými“ a častými kontrolami porybných. Jenže tak velkou plochu nejde stoprocentně uhlídat. Problematické jsou zejména obydlené břehy. Právě v těchto úsecích „domorodci“ mají okamžitý a neustálý přístup k vodě, čehož někteří zneužívají. Jak? Vše si můžete prohlédnout na videu. Rybář při obchůzce narazil na dvě sbalené udice, které ale byly nahozené a důmyslně ukryté v křoví.

Rádi bychom apelovali i na porybné, aby si pořádně prohlédli, s jakou důmyslností někteří pytláci loví. Všem jsou moc dobře známé pytlácké šňůry, které se pokládají na dno. Ovšem jak se zdá, někteří chytají ilegálně i jinak. Zároveň chceme poděkovat rybářovi, který toto video zveřejnil!

Asi nejznámější pytláckou metodou lovu jsou tzv. šňůry. Princip je jednoduchý: Na zatíženou šňůru se naváže několik návazců, na které se nastraží nástraha – obvykle rybičky. Následně se s pomocí zátěží šňůra ukotví na dno. Ryby se následně „zažerou“ za návazce a pytláci po čase šňůru s ilegálním úlovkem vytáhnou. K označení šňůry slouží bójky (často PET láhve). Jednu takovou pytláckou montáž si můžete prohlédnout na přiloženém videu ze slovenské svazové vody.

Apelujeme na všechny rybářské funkcionáře, aby bojovali za změny! Je nutné s pytláctvím rázně bojovat! Dost bylo ilegálního rybaření na svazových revírech, které citelně poškozuje naše vody! Prosazujte takové změny, které povedou k vymýcení pytláctví v České republice!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

VIDEO: Obrovský sumec albín si udělal z potopeného deštníku úkryt!

admin | přečteno: 6097x | 26.02.2021 | 1 komentář

Děláte to taky tak? Aby rybář pochopil chování dravých ryb …

Rybáři dostanou až 150 miliónů korun za škody po kormoránech! Netýká se svazových vod

admin | přečteno: 508x | 26.02.2021 | Žádné komentáře

Velké vítězství si připsali rybáři, kteří dokázali na půdě Senátu …

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 12150x | 25.02.2021 | 2 komentářů

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Komentáře

  • Dobrý den, obecně – jako lidi se k přírodě nechováme slušně. Rybář by měl být první, kdo respektuje pravidla ochrany přírody . Co je kolem vody nepořádku jen od rybářů . Jak se takoví pak asi chovají k rybám ? I mezi rybáři máme pytláky, kteří nerespektují pravidla rybářského řádu. Podporuji úsilí zodpovědných orgánů o nápravu, posílení pravomocí rybářských kontrol s využitím posil městských policií a vymahatelnost sankcí .
    Proč bychom neměli mít pořádek v základních věcech ?
    Pavel Morávek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.