DomůNovinkyVIDEO: Jakub Vágner leží v nemocnici s malárií! Po návratu z Afriky má...

VIDEO: Jakub Vágner leží v nemocnici s malárií! Po návratu z Afriky má 40 stupňové horečky

- Reklama -

Známý rybář Jakub Vágner se vrátil z afrického Konga. Bohužel, po návratu z afrického kontinentu se u Jakuba objevily nepříjemné příznaky, které musel řešit hospitalizací v nemocnici. Známý rybář se svěřil s tím, že dostal vysoké horečky, a že má svou osmou malárii. Nyní leží v pražské nemocnici Na Bulovce. Rybářští fanoušci Jakubovi přejí brzké uzdravení…

„Musím říct, že návrat do České republiky jsem si představoval trochu jinak. No, ale nedá se nic dělat. Jsem zpátky z Konga 4 dny. Vůbec nic mi nebylo, ale v průběhu 30 minut jsem se ze stavu úplně v pohodě dostal do stavu 40 stupňových horeček. Takže mi bylo víceméně jasné, co se děje, že jsem si přivezl zase malárii. I když jsem se teď malárii vyhýbal dlouhé roky – měl jsem ji sedmkrát, tak tropická malárie číslo osm,“ řekl ve videu Jakub Vágner.

„Tady Na Bulovce se o mě starají perfektně. Před chvíli za mnou byla paní, která mi už mraky let kontroluje vždycky krev, a vidí všechna ta zvířátka, která si přivezu. Všichni se tady o mě nádherně starají. Takže je to v pohodě a už mám nasazená antimalarika. Pořád mám teploty přes 39 stupňů, pak to na chvíli spadne, pak zase. Klasická malárie: Chvíli je vám na umření, pak vám je dobře,“ popisuje Jakub Vágner.

VIDEO: Jakub Vágner má malárii! Posílá pozdrav fanouškům přímo z nemocnice

„Kongo bylo fakt úžasné! Byli jsme na úplně horním toku, kde jsem nikdy nebyl. Byli jsme skoro 5000 kilometrů od míst, kam normálně jezdím. Zítra by mi mělo být o něco líp, tak bych se vám zase přihlásil a popsal vám to, jaké to tam bylo. Byl to teda masakr po všech stránkách! Bude z toho určitě film, ještě se tam ale budu muset minimálně jednou vrátit. Byli jsme ve vesnicích, kde v životě neviděli bělocha,“ řekl Jakub Vágner.

Po zveřejnění videa se pod ním objevily stovky pozitivních komentářů, které známému rybářovi přejí hlavně brzké uzdravení. Tak jako například ten od paní Mileny: „Jakube, já si přivezla malárii z Ugandy a jednou mi to stačilo! Ale osmkrát?! To je fakt masakr! Ať jsi co nejdříve v pohodě!“

 

Řeka Kongo: Africký veletok, ze kterého jde respekt!

Řeka Kongo protéká třemi africkými zeměmi. Jedná se o Konžskou republiku, Konžskou demokratickou republiku a Angolu. Právě první dvě zmíněné země patří k těm nejvíce nebezpečným v Africe. Ale zpátky k řece Kongo: Tento africký veletok má délku přes 4600 kilometrů. Jedná se o nejvodnější řeku v Africe, a druhou nejvodnější na světě – hned po „královně řek“ Amazonce. To je dáno i tím, že řeka Kongo protéká Konžským pralesem, který je druhým největším na zeměkouli.

VIDEO: Jaká nebezpečí na člověka v Kongu číhají? Třeba děti s kalašnikovy!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -