DomůNovinkyKRITIKA: Kapraři zuří! Rybář zabil trofejního kapra ze svazovky. Sklízí obrovskou nenávist!

KRITIKA: Kapraři zuří! Rybář zabil trofejního kapra ze svazovky. Sklízí obrovskou nenávist!

- Reklama -

Na Facebooku se objevila fotografie trofejního kapra, kterého rybář nepustil zpátky do vody. Je zapotřebí říci, že z daných informací vyplývá, že rybář si mohl tuto rybu ponechat. Podle všeho neporušil žádné předpisy. Jenže! I tak se na něj snáší obrovská vlna kritiky. Rybáři mu spílají a nadávají. Otázkou je, zdali tahle vlna nenávisti není za hranou. Co myslíte vy?

„Tento krásný kapr byl chycen na Nežárce mezi Horním a Dolním Žďárem. Za svůj život byl určitě několikrát chycen a puštěn, aby udělal radost i dalším rybářům. Bohužel, teď už nikomu radost neudělá. Dokud budou mezi námi takoví rybáři, nemá K-70 smysl. Určitě musel být moc dobrý (palec dolů),“ píše se u fotografie s trofejním kaprem.

Jak už to na sociálních sítích bývá zvykem, okamžitě se u fotky objevily nenávistné komentáře. „Toho bych za to nakopal do vody i s tím kaprem. Tohle nemá s rybařinou nic společného, je to prachsprostá prasárna!“ píše jeden rybář. Podobných komentů se pod fotografií objevilo více.

Takhle: My jsme příznivci pouštění ryb zpátky do vody. A (nejen) k trofejním rybám by měli mít rybáři náležitou úctu a respekt, neboť právě ony toho mají hodně za sebou a ledacos pamatují. Přesto se do hlav vkrádá myšlenka, zdali ta nenávistná forma reakce rybářské veřejnosti není přehnaná. Znova opakujeme: Podle všeho rybář měl plné právo si rybu ponechat.

ČTĚTE TAKÉ: Jihočeský ČRS chce omezit počet ulovených ryb nebo zvýšit míry! Co vy na to? 

Pro milovníky velkých ryb, kteří je chtějí chránit, máme na závěr dobrou zprávu. Jihočeský ČRS zavedl na všech jeho revírech povinnost pouštění trofejních kaprů. Na územní konferenci byl již v červnu schválen návrh zavedení K-70. Od roku 2018 budou tak trofejní ryby v jihočeských revírech lépe chráněny.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

24 KOMENTÁŘE

 1. Jako linc jako fakt tak to jo No a co když ho zabyl jen právě kvůli trofeji a ne kuli jídlu ja se ho nechci zastávat ale jestli ho chitil na státním revíru tak ať štika nebo sumec to samé proč se štika nebo sumci berou a jedí jako to je sporné ale asi bych to přešel tak si mislim ze furt lepší než kdyby si takového kapra zlobila nějaká vydra nebo jiný takoví dravecne?

 2. Tak si ho vzal a sežral no co. Lepší sežrat než prodat. Zapremyslejte kolik lidí si velkou rybu,kolik ji pustí veme, a nebo prodá? To,že ji sní mi nedrásá nervy,ale člověk co ji prodá mi vadí daleko více.

 3. Ryba at je jakakoliv by mela zdobyt rybnik na kterem vyrostla a byt chloubou a ne ze jako tento manik zabije velkeho kapra pro jidlo vzdit to je jako kdyby si zabyl 50 leteho chlapa nebo zenskou na to aby si se najedl to neni normalni.. Tak to nadherna a velka ryba by.mela zustat v rybnice a zdobyt a byt chloubou a ne byt usmrcena.. Kapr jakoze je zvany bilo zravcem rybnik cisti a stara se o neho dravci jako sumec ho pleni od techto krasnych tvoru..m kdyz chce jidlo at si dojde do kramu koupit a nepleni ceske vody.. Tyto lidi zboznuji co si mysli ze za povolenku daly tolik a tolik a za tolik co daly si musi odnyst ryby a cim vic a vetsi tim lepsi aby zpusobyly skodu reviru… Vzdit si vemte ze takto velka ryba kdyz se prepocita vek vaha kvalita ryby a pod. Tak prave reviru sebral kapra v hodnote 60 tisic korun.. A co znamrna prodat rybu.. Jen ze se ji ujme clovek ktery ji bude mit na to aby na ni vydelaval tomu bych ruce take utrhal snad se tu najde clovek co to vidi stejne a souciti s tvoty pod hladinou a ne jako vetsina ceskych prasat ze co se da sezrat nebo ukrast musi byt jejich nechapu dal bych mu take kudlou do zatylku jak on usmrtil tohoto kaprika zajiste trofejni kapr by to byl ted znej bohuzel neni co… A priste zabije koho vlastni matku jen proto aby mel co sezrat dobytci

  • Lincovat někoho kdo si vzal mírovou rybu!pokud nechytal na vodě chyť a pusť a nebo neni omezen lov vrchní hranici míry,tak bych to vůbec neresil,má platný průkaz má,tak to nereste jak kdyby zezral vlastni dítě.Kdyby bral podmiraky jako spousta rybářů,tak se nezastavam,ale resit,tohle a jeste napsat že by mu dal kudlou do zatylku,martin ctvrtecka má asi pocit že mu sezral rod.prislusnika.prostě ja zeru mirove ryby no a co.Tom

   • souhlasím..jednal podle platného řádu..chytám na vodách kde se KAPŘI
    nad 70 vraceji..ale AMUR PŘES 75 CM se bere..s tím, že přece si musim taky od vody něco odnést..KDE JE TEDA LOGIKA ?

 4. Jsme buzerovaní velikostí ryby – malá špatně, velká špatně, okouni a líni budou hájeni, úhoř dostal čas aby se snad mohl vytřít v Sargasovém moři! Dotáhneš půl metráku materiálu (pěšky, pochopitelně) a chytáš do půlnoci. Pak klepeš do čtyř kosu, abys mohl pokračovat. Na fleku posbírej odpadky do pytle ( a odnes) , oheń si může složit jen nerybář. Nástražní rybku jen z revíru, kde chytáš a rybářské stráži budeme foukat? Proč neberou rybáři svazové povolenky (já už dva roky)? Ještě je špica – jak vytáhneš rybu -čtyři telefony hlásí kolegům, kde berou a invaze je za chvíli. Napouštění ryb by mělo být veřejné, stejně jsou před rozplaváním hájeni. Kdysi na tuny, dnes spíš na kusy. Někdy vezou ryby do vody bez otisků pneumatik v blátě!

 5. Či porušil, či nie?! na tom vôbec nezáleží. Môj názor je že nemal zobrať taký kus od vody. Ja už 30 rokov chytám filozofiou “ chyť a pusť „. Je to nádherný pocit, po odfotení, rybu pustiť “ domov „. Rybári nariekajú, že nie sú ryby a sami si bastardíme vody. Prírode treba aj týmto spôsobom pomôcť!!!!!

 6. Dotyčný rybář se údajně snažil kapra nejdříve prodat.. až poté co se mu nepodařilo sehnat kupce kapra zabil.. Už jen proto, že od příštího roku (to znamená v podstatě za měsíc) by za toto přišel o papíry je to minimálně naprosto neetické… a prasárna to je.. to se na mě nezlobte.

 7. Jsou rybáři sportovní a rybáři, kteří si za nemalé peníze chtějí také občas kus vlastnoručně chycené ryby sníst. Nelze někomu spílat div ne do vrahů, jestliže neporušil žádné nařízení ani předpis, pokud neznám pozadí celé věci. Faktem ale zůstává, že kapr těchto rozměrů patří zpátky do vody a hlavně – není vůbec k jídlu! Myslím si, že pokud si ho dotyčný doma k jídlu dal, příště už to neudělá…
  Vyvolává-li trofejní kapr takovéhle bouřlivé emoce, jestlipak se někdo z Vás zamyslel nad tím, co dělají pstruhaři? Potočák už je dnes naprostá vzácnost a do týdne po vysazení je „pstruhovka“ vychytaná – prázdná! Na pstruhovkách je jen minimální míra, maximální žádná. Přitom při šetrném zacházení, s háčkem bez protihrotu a odháčkování ve vodě je šance na přežití generačních lososovitých ryb vysoká!!!
  Karel

  • Petrů zdar,
   částečně máte pravdu. Jenže na pstruhovkách toho víc jak rybáři samotní vyberou vydry a kormoráni.
   Líbil se mi jeden návrh který se tu kdysi objevil. Spočíval v tom, že by se revír rozdělil na tři části (nebo i více) a ty by se střídaly na revíry s celoročním hájením, revíry typu chyť a pusť a normální lovné revíry. Bohužel, je tu jeden háček – ne-li hák. A to opět výše zmínění predátoři.
   Hezký den.

   • Ahoj,
    nápad je velice zajímavý! Jsem zvědav, jestli se ale někdy někde uskuteční. Co se týče predátorů, je to doslova hrůza. Zaplať Pán Bůh, že lidi dostávají rozum a vrahounský kormorán, který v naší přírodě nemá vůbec co pohledávat, už se může střílet!!!

  • Prase jsi ty — u kolika ryb jsi zavinil že mají plíseň holou rukou morduješ rybu , roztrhneš jí půl hlavy a hodíš do vody a za týden ryba plesniví a uloví jí dravec , protože se mu nedokáže ubránit jak je zeslabená . Už jsem několik ryb vytáhl s poškozenou hlavou , několik jsem viděl s plísní že se už sotva pohybovala . Takto já si ochranu přírody nepředstavuji ! Pokud ulovím rybu a má požadované parametry , je pro mne pocta jako lovci si tuto rybu ponechat ! Rybářský svaz nedoplní takové množství z důvodu peněz a já sám uvažuji že skončím protože se k moci derou diletanti s falešnou morálkou kterou nutí ostatním členům , ale nic to neřeší a problém se jen zhoršuje ! Chyť a pust je jen falešná idea která nevyřeší problém ale popudí proti sobě mnoho jinak velmi dobrých kamarádů !!!

   • Ahoj,
    přestože to u nás zatím na rozdíl třeba od Francie není povinné (kromě několika soukromých revírů), běžně s sebou k vodě nosím dezinfekci na ryby. Vždycky ošetřím ranku po háčku a případné další viditelné poškození (třeba od dravce). Takto ošetřenou rybu potom s citem vypouštím zpět do vody.
    Nesouhlasím s Tebou, že „Chyť a pusť“ je falešná idea, která proti sobě popudí normální lidi. Já bych naopak ještě přitvrdil a to zejména u druhů ryb, které se u nás (a nejen u nás) už pomalu stávají naprostou vzácností (potočák, okoun). A to třeba i občasným celoročním hájením. Hlady bys určitě nezemřel!
    Karel

 8. Co dodat,snad jen že by bylo dobré udělat K70 na všech vodách kdyby záleželo na mě byla by míra kapra 45-60cm kdo chce kapra na jidlo je kapr do 50 nejlepší nechápu počínání toho rybáře co si tím dokázal jestli mu nestačila krásná fotka ale určitě je takových mnoho je třeba si uvědomit že rybu kterou zabijeme už nikdy nechytíme

 9. Co na to říci = pokud není stanovena horní hranice míry ryby ( jakékoliv !!!) je zbytečný jakýkoliv komentář , je to jen a jen na vůli rybáře , zda rybu pustí nebo né . Stejně je odsouzeníhodné jednání rybářů , kteří chycené ryby prodávají . A že je jich dost , je všeobecné známé , ale jak to řešit to neví a nezná nikdo . Takovíto rybáři nejenom , že ryby prodávají , ale také dost chycených ryb ani nezapíší do seznamu o úlovcích . Tak zvaní masaři tu byli sice i dříve , ale tato dnešní doba naddostatek všeho možného , přispívá pouze jen k větší a větší chamtivosti – nenažranosti urvat co se dá . Žádná úcta člověka k člověku – natož úcta ke zvířatům . Stačí sledovat naše politiky v parlamentu , obraz nové doby a co potom chcete po obyčejných lidech , proč bychom se my měli stydět , když máme tak zářné vzory , kterým není nic svaté , pouze naplnit svá nenažraná břicha a dolarová konta .

 10. Toto není z daleka tak velký prohřešek proti tomu co dělají jiní rybáři,ato ne ní žádné tajemství ,cíleně chytají trofejní ryby a prodávají je majitelum soukromých rybníku a toto je svinstvo.

 11. Petrův zdar.
  Vážení, pokud si jej mohl ponechat, je jen JEHO věc, co s ním udělal. Není třeba nadávek. Řád ani předpisy neporušil. Co se takhle zamyslet, a účastnit se více členských schůzí, kde by jste navrhovali vaše nápady? Místo nadávání na netu. Jistě má členská základna dost VELMI DOBRÝCH nápadů a návrhů.
  Já ryby konzumuji, přesto si zdaleka neberu vše co chytím. Je to pro mne víc jak padesátiletý koníček. Osobně mi více vadí rybáři co ryby nejí ale chytají je a PRODÁVAJÍ.
  Všem slušným rybářům přeji hezké a pohodové vánoce a Nový rok nejen ve zdraví ale i s pěknými úlovky.
  Standa

 12. Ahoj,mohu jen souhlasit se Standou,bylo by rozumné omezit plošně horní míru kapra,věřím,že potom by i tento úlovek byl ještě naživu a mohl by udělat radost i dalším rybářům.Docela jsem nechápal,že i na Orlíku,kde je slušné množství trofejních kaprů,byla horní míra zavedena asi před dvěma roky,takže i zde mohlo docházet legálně k ponechávání trofejních kaprů.Samozřejmě,že ti rybáři,kteří trofejní ryby prodávají,už hledají nové cestičky,takže už jsem byl svědkem lovu trofejních kaprů na Ebru,tam končili v nádrži s vodou v dodávce……jestli byli dovezeni do Čech,nebo jinam nevím,ale má to docela logiku,trofejní kapři z českých svazových revírů jsou už docela dobře zdokumentováni a pokud jsou identifikováni na soukromých revírech,těžko se majitelům těchto revírů vysvětluje,jak se tam dostali….

 13. Co k tomu říct , jen snad to , že je dobře , že příští rok , myslím tím rok 2018 bude plošně zavedena na Jihočeském ÚS plošně K70. Nemá cenu psát nenávistné komentáře , dokud rybář viz. pan Drápal nebude ničím porušovat rybářský řád. Defakto by jsme se ani tak neměli zlobit na rybáře , kteří si trofejní rybu vemou a neporuší tím rybářský řád. Měli bychom spíš svést vinu na ČRS, který dosud nedokázal plošně zavést systém K70.

 14. Ma na to pravo si ho vzit uz mne tady docela serou ty rybomilove a vegetariani si myslite ze stejk z kravy roste asi nekde na poli ne? Uvedomte si ze jist se musi .ps babicka mi vzdycky rikavala ze tydle kapri sou na uzeni nejlepsi …a jestli povazujete za tak smrtelnej hrich si takovou rybu parkrat za zivot vzit od vody a kazit panovy radost z ulovku 🙁 mneli byste se jet podivat do australie tam kapry jeste vetsi likvidujou lukama kusema a biologickejma zbranema

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -