DomůNovinkyVIDEO: Nechutné! Pytláci na svazovém revíru drancovali candáty! Dravce chytali na šňůry!

VIDEO: Nechutné! Pytláci na svazovém revíru drancovali candáty! Dravce chytali na šňůry!

- Reklama -

Na rybářském internetu momentálně koluje pořádně nechutné video. Je na něm zachyceno, jak rybáři při lovu z loďky narazili na PET láhev. Při bližším prozkoumání ale zjistili, že se jednalo o „bójku“, která označovala místo, na kterém pytláci položili šňůru s nástražní rybkou. Tato metoda je mezi pytláky velmi oblíbená, protože při nelegálním lovu perfektně funguje. Na druhou stranu se ale jedná o jeden z nejsprostějších činů v rybářském světě, které by se měly bez milosti trestat!

Toto video pochází z Liptovské Mary na Slovensku. Jedná se o vyhlášený revír, který je domovskou lokalitou nejen velkých kaprů, ale i candátů. A právě na ně mají spadeno pytláci. Ti na Maře candáty chytají například i na položené šňůry. Jedná se o „metodu“, kdy na šňůře je i několik návazců s rybičkami. Pytláci šňůry pak hledají pomocí bójek (často právě PET láhve) nebo s pomocí kotvy.

Na přiloženém videu je zachyceno, jak taková šňůra může v praxi vypadat. Podle videa pytláci použili tu nejjednodušší „montáž“ s jedním návazcem. Přesto i to stačilo, aby se na šňůru pověsil pěkný candát. Většinou ale tyto šňůry vypadají tak, že mají i více návazců. Pytláci jsou tak schopni na jednu šňůru nachytat i více ryb.

VIDEO: Vážení čtenáři, litujeme, ale video v tomto článku bylo původní autorem smazáno…

I když toto video pochází ze Slovenska, není třeba si dělat iluze. Tento problém se týká i tuzemských revírů. Velký problém dělali pytláci například na Lipně. Právě rozlehlé plochy dovolují pytlákům se lépe vyhýbat porybným. O nechutném drancování pytláků se na webu InRybar.cz v minulosti objevil článek.

ČTĚTE TAKÉ: Jak banda pytláků masakrovala hejna trofejních candátů! V květnu! 

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -