DomůNovinkyVIDEO: Netradiční úlovek! Rybáři vytáhli z vody obrovský kus rakety

VIDEO: Netradiční úlovek! Rybáři vytáhli z vody obrovský kus rakety

- Reklama -

Rybářské historky častokrát hovoří o neuvěřitelných úlovcích obrovských ryb. Až ale budou o tomto úlovku vyprávět indičtí rybáři z města Paduččéri, možná si někdo poklepe na čelo. Ale ono se to fakt stalo! Partě rybářů totiž v síti uvízl obrovský přídavný motor z rakety, který pomohl dopravit více jak 1,5 tuny vážící satelit Cartosat 3 do výšky 509 kilometrů.

I když indické úřady jsou velice rády, že se tento motor povedlo dostat z moře, rybáři jsou jiného názoru. Pro upřesnění: Rybáři na místě „úlovku“ začali okamžitě protestovat, protože motor jim při snaze o jeho vytažení, poškodil sítě i lodě. Úředníci tak museli na místě slíbit, že rybářům proplatí finanční kompenzaci.

Indická kosmická agentura sdělila, že je dobře, že se povedlo motor dostat z vody, protože by nebylo bezpečné jej nechat v moři. Sami rybáři nebyli schopni obrovský motor dostat z vody svépomoci, proto byla přivolána těžká technika, která dokázala motor dostat na pevninu.

Ano, motor poškodil sítě i lodě. Proč? Protože tento přídavný motor měřil na délku 9 metrů. Takže nešlo o žádného drobečka. Tahle mašina totiž musela pomoci dostat přes 1,5 tuny vážící satelit Cartosat 3 pořádně vysoko.

Satelit Cartosat 3 v budoucnu nahradí staré indické družice, a rovněž bude mapovat zemský povrch. Díky tomu tak budou vznikat nové mapy ve velmi velkém rozlišení, meteorologové budou schopni předpovídat počasí, ale satelit bude sloužit i k vojenským účelům.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -