Domů Novinky VIDEO: Nový světový rekord štiky? Rybář ulovil štiku o délce 140 centimetrů!

VIDEO: Nový světový rekord štiky? Rybář ulovil štiku o délce 140 centimetrů!

- Reklama -

Na rybářském internetu to pořádně žije! Objevila se na něm totiž ta informace, že jeden rybář možná pokořil světový rekord štiky! Ano, údajně tento úspěšný rybář ulovil štiku o délce neskutečných 140 čísel a váze 25,3 kilogramů! Podle oficiálních tabulek by tato štiky byla skutečně (co se váhy týče) světovým rekordem! Dosavadní světový rekord štiky drží úlovek německého rybáře z října roku 1986. Co myslíte? Je aktuální úlovek štiky opravdu světovým rekordem?

Fotografii obrovské štiky přinesl například rybářský časopis Kajman. Na jeho facebooku se objevila nádherná fotografie celé štiky, kterou ulovil bulharský rybář Petar Filipov. Podle dostupných údajů štika vážila neuvěřitelných 25,3 kilogramů a měřila 140 čísel! Neskutečné míry! Tohle je štika, kterou by chtěl určitě ulovit každý rybář!

Velice zajímavá fotografie se objevila i na jiných zdrojích. Například tato fotografie velice dobře znázorňuje porovnání mezi dospělým člověkem a ulovenou štikou. Z obrázku je patrné, že ulovená štika je skutečně monstrózní. Jenže! Byla štika skutečně tak velká, jak říká bulharský rybář?

Podle švédského časopisu Fiske Journalen úspěšný rybář neregistroval ulovenou štiku u IGFA, která „vydává“ tabulky rybářských rekordů. A proto zřejmě nebude tento úlovek zaznamenán v historických tabulkách. Takže to, jestli tato štika je světovým rekordem nebo ne, zůstane zřejmě jen předmětem spekulací.

Dosavadním (oficiálním) světovým rekordem tak zřejmě nadále zůstane rekordní štika z Německa. Ta byla ulovena 16. října 1986, a tehdy vážila přesně 25 kilo. Neskutečná ryba! Samozřejmě, lze namítnout, že tato tabulka nemusí obsahovat (a zřejmě ani neobsahuje) všechny rekordní štiky. Co si o tom myslíte?

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -