DomůNovinkyVIDEO: Pokuty až 100 000 korun? Na Nových Mlýnech budou „řádit“ policisté na...

VIDEO: Pokuty až 100 000 korun? Na Nových Mlýnech budou „řádit“ policisté na člunu

- Reklama -

Pohořeličtí policisté dostali pro kontrolu plavidel na Nových Mlýnech nový člun. A je to pořádná „střela“! Tenhle člun totiž dokáže svištět po hladině až 45 kilometrovou rychlosti za hodinu. Nový policejní člun stál skoro 880 tisíc korun, včetně přívěsu za auto. Policisté s jeho pomocí budou kontrolovat třeba vůdce plavidel, zdali nejsou pod vlivem alkoholu. To tedy platí například i pro rybáře, kteří budou s pomocí člunů lovit ryby. Opilé vůdce malých plavidel pak bude „řešit“ Plavební správa v Přerově, která může hříšníkovi udělit pokutu až 100 000 korun.   

„Nový člun byl pořízen na OOP Pohořelice pro plnění služebních úkolů v letní sezóně převážně na vodních nádržích v lokalitě Nových Mlýnů. Zároveň byly parametry plavidla zvoleny tak, aby mohlo být v případě potřeby využito při povodních na celém teritoriu Jihomoravského kraje. Prám byl dodaný včetně základního vybavení pro záchranu osob,“ řekl tiskový mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Policisté na novém plavidle budou kontrolovat například vůdce malých plavidel, zdali jezdí na plavidlech střízliví. Pokud tomu tak nebude, pak policisté budou hříšníky předávat Plavební správě v Přerově. A právě odtud může přijít hodně tučná pokuta – až 100 000 korun!

Délka nového policejního plavidla je 5,3 metru, jeho šířka je potom 2,15 metru. Člun uveze skoro 1 tunu! „Budou dohlížet na přístaviště, půjčovny a vůdce plavidel. Zejména jestli neřídí pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek,“ řekl Břeclavskému Deníku vedoucí policistů z Pohořelic Miloš Rouzek.

Člun má ale na sobě i velmi zajímavé technické vymoženosti, které mohou zachraňovat životy. Například na policejním plavidle jde sklopit příď, což výrazně napomáhá například k lepšímu nasedání potápěčům, anebo k efektivnější záchraně tonoucího člověka.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Policie ČR

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -