DomůNovinkyVIDEO: Potápěči narazili na obrovského úhoře! Jak se chová pod vodní hladinou?

VIDEO: Potápěči narazili na obrovského úhoře! Jak se chová pod vodní hladinou?

- Reklama -

Úhoř patří k nejvyhledávanějším rybím druhům v našich vodách. Není se čemu divit! Právě úhoři rybáře fascinují jejich způsobem života. Úhoři totiž loví především v nočních hodinách, kdy táhnou vodním prostředím a pátrají po kořisti v početných hejnech. Takže když má rybář štěstí, pak může za jedinou noc nachytat celou řadu krásných úhořů. Hodně rybářů si ale klade otázku, jak se vlastně úhoř chová v přirozeném prostředí. Malou sondu do jeho života pod vodou přináší toto video potápěčů, kteří na jednoho úhoře při ponoru narazili. A je to krásná podívaná!

Úhoř je zcela specifickou rybou. To už prozrazuje třeba tvar jeho těla, který připomíná spíše hada než rybu. Úhoř se „plazí“ po dně a hledá cokoliv, po čem by mohl chňapnout. Tihle rybí predátoři jsou zajímaví i tím, jak dokonalý mají čich. Právě s jeho pomocí dokáže úhoř velmi rychle a přesně najít nějakou kořist. Čich je famózní zbraní úhořů…

Jak to vlastně vypadá, když se úhoř pohybuje pod vodní hladinou? To napadlo jistě nejednoho rybáře, který se na tyto dravce zaměřuje. Úhoř pod vodou spíše skutečně připomíná hada, který se krásně vlní. Důkazem je tohle dokonalé podvodní video od potápěčů, kteří na jednoho krásného úhoře narazili. Kruci, to je ale kus! Je prostě dechberoucí vidět, jak se úhoř zvláštně pohybuje. Paráda!

Znáte tohle? Geniální nástraha na dravce, kterou milují velké štiky nebo okouni! Co to je?

Kromě úhoře uvidíte na podvodních záběrech i další druhy ryb. Nechybí třeba krásné štiky, baculatí okouni nebo krásní líni. Tady si každý rybář přijde na své! Nás na tomhle videu zaujal právě onen úhoř, protože tento rybí druh milujeme, a navíc – videí s úhoři v jejich přirozeném prostředí není mnoho. Velký palec nahoru!

VIDEO: Jak se chová úhoř pod vodou? Mrkněte na luxusní podvodní video!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -