skingbranding-banner

VIDEO: Rybáři chytají ryby na Pálavě s pomocí elektrického proudu! Jsou to „svazové“ ryby?


Na rybářském internetu momentálně koluje video, na kterém jde vidět, jak rybáři z Rybníkářství Pohořelice loví ryby na Věstonické (prostřední) nádrži. Na tom není nic nového, protože právě takový lov s pomocí elektřiny používá tento rybochovný podnik již celá léta. Teď ale rybáře z Moravského rybářského svazu namíchlo to, že rybáři z Pohořelic lovili s elektřinou blízko hráze se svazovou nádrží, kterou obhospodařuje Moravský rybářský svaz. Hodně rybářů se začalo ptát, jestli nekončí ryby (hlavně ty kapitální) nakoupené za svazové peníze v soukromých rukou…

Video se objevilo například na stránce Fishing and Hunting Česká republika. U videa se píše o tom, že právě Rybníkářství Pohořelice loví na Dyji 6 (Věstonická nádrž) s pomocí elektřiny. Na druhou stranu se ale u videa píše – a to je zásadní – rybníkáři na tohle mají povolení! Jenže rybářům z Moravského rybářského svazu jde o něco jiného…

„Ryby, které se potencionálně vysadí do Dyje 5 a Dyje 7 a různých přítoků, mohou později zůstat zavřené v prostřední nádrži, kde budou následně odloveny a prodány například do soukromých revírů,“ píše Fishing and Hunting Česká republika.

VÝPRODEJ:  Nejlevnější nahazovací echolot na trhu! Tenhle stojí jen pár korun!

O co jde vlastně „svazovým“ rybářům. Například Roman H. to pod videem vysvětluje takto: „Z rybníka se koupí násaďáci, vysadí se do Dyje 5 a Dyje 7, a oni si je (pozn. redakce Rybníkářství Pohořelice) potom vyloví odrostlé zase zpět a prodají buď na jídlo, na vysazení, anebo do soukromáků. Ryba dvakrát prodaná. Už jsem na to mnohokrát poukazoval.“

Na kritiku směřující na rybníkáře ale reagují někteří jiní rybáři přímo pod videem. Například Martin B. napsal: „Dobře a účelně napsané – nicméně je i druhá stránka mince a tou je to, že Dyje 6 a její pobřežní složení umožňuje rybám vytřít se, a tím obnovit rybí obsádku. Je to již pár let, co jsem četl studií MUB, která určila, že v tehdejší době ročně uteče do Dyje pod soustavou přibližně 6 miliónů kusů ryb, a to od plůdku po generační. Navíc, co si budeme nalhávat, když kvůli malé vodě zavřou vrata, tak na D7 i D5 všichni brečí, že nejsou ryby. Pohořelice bych z toho nevinil. Daleko víc zmasí rybáři na soustavě, ale to už nikdo veřejně nenapíše.“

VÝPRODEJ:  Nejlevnější nahazovací echolot na trhu! Tenhle stojí jen pár korun!

Svou zkušenost přidal i Martin M., který reagoval na jiného diskutujícího: „Viděl jsi někdy odlovit takového kapra (pozn. redakce o váze 20 kilogramů) agregátem? Zkus si párkrát domluvit, že bys jel s nimi na agregát, a sám uvidíš, že takové ryby se tam ani netahají. A za další – ten kapr tam roste z přirozené produkce, tak nevím, čemu se tady divíš. Krmíš je snad? Navíc cena za kapry na prodej z vyřazených generaček není vysoká cena. Pohybuje se to kolem 100 korun za kilo. Já nehodlám nikoho obhajovat, ale tenhle hon na čarodějnice mi přijde fakt přitažený za vlasy.“

Co si o tom myslíte vy? Napište nám váš názor (prosíme slušně) do diskuze pod tímto článkem…

Zdroj: Fishing and Hunting Česká republika

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Začátek konce rybaření? Evropští úředníci chtěli zákaz rybolovu na území, které je pětkrát větší než Česko!

admin | přečteno: 427x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Jakoby toho na rybáře nebylo málo! Nedávno Evropská agentura pro …

Skoro 25 miliónů korun! Rybáři vyčíslili škody na Bečvě, ze kterých je smutno!

admin | přečteno: 131x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Hodně smutná čísla zveřejnil Územní svaz pro Severní Moravu a …

Těžký život rybářů: 770 chráněných vyder zmasakrovalo ryby za více jak 21 miliónů korun!  

admin | přečteno: 7073x | 23.02.2021 | 3 komentářů

Technik Východočeského územního svazu Karel Němec zveřejnil na tamním webu …

Komentáře

  • Hlavně že nasazujete všude ryby ale co se děje na řece nezarce revír 421051 Dolní Lhota nemá obdoby ryby se tam nedávají aspoň 10 let hrůza a hnus psal sem na povodí na rybářsky svaz Jindřichův Hradec a jenom výsměch. Ze vsi vytékáji splasky rovnou do řeky protože tam není čistička nikdo stim nic nedělá chytám přes 30 let a tohle sem nezažil.

  • Pokud to řekl Martin M, tak je vše v pořádku, ještě by to mohl potvrdit další soudruzi, stařík Kratochvíl a bývalá guma Hrazdil. Ti všichni mají ze svazorybaření takový byznys, že se o tom řadovým členům ani nezdá.

  • Martin M…to je kdo nejakej komunista no co..píše totální kraviny!!!ze 100 Kč/kg😂😂 ze nelíbí 20+ tvl borče dej se dohromady!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.