DomůNovinkyVIDEO: Rybí „příšery“ z nejhlubšího místa na planetě! Z těchto záběrů se tají dech!

VIDEO: Rybí „příšery“ z nejhlubšího místa na planetě! Z těchto záběrů se tají dech!

- Reklama -

Člověka ta myšlenka kolikrát přepadne: Jaká stvoření asi žijí v temných hlubinách světových oceánů, kde jsou extrémně těžké životní podmínky? A dokáže v téhle nekonečné temnotě a obrovském tlaku vůbec něco přežít? Odpověď zní ANO! Na internetu je k vidění hned několik videí z temných hlubin Mariánského příkopu, který je nejhlubším místem na naší planetě. Kdekdo by v tak obrovských hloubkách čekal jenom nějaké bezobratlé živočichy. Ale chyba lávky! V extrémních hloubkách žijí i ryby, které připomínají bájné příšery…

Mariánský příkop. Tajemné místo v Tichém oceánu, které má na délku neskutečných 2550 kilometrů, na šířku pak skoro 70 kilometrů. V čem je tato oblast tak výjimečná? Právě zde nalezneme nejhlubší místo na naší zeměkouli. Ano! Největší hloubka dosahuje 10 994 metrů! Takové životní podmínky nenabídne žádné místo na naší planetě. Není proto divu, že Mariánský příkop odjakživa přitahuje pozornost vědců a badatelů, kteří se o toto místo zajímají.

S postupem moderní doby, kdy jsou naše technologie stále vyspělejší, přibývá i obrazového materiálu z tohoto místa. Vědci se totiž snaží zjistit, co v těchto hlubinách žije. A teď nemluvíme jen o samotném dně Mariánské příkopu, ale také o dalších „patrech“ této bájné lokality. Například soukromá společnost Caladan Oceanic, která vyvíjí podmořské technologie, zveřejnila na internetu fascinující videa z temných hlubin. A z tohohle jde fakt mráz po zádech!

Aby badatelé dokázali před kameru přilákat nějaké ryby, tak před ní nachystají nějakou zajímavou potravu. Bude tohle fungovat? Bude! Na jednom videu si rybáři mohou prohlédnout například nádhernou rybu, která patří do rodu Bassozetus. Jedná se o rybu s podlouhlým tělem a rozměrnými ústy, kterou jen tak někde neuvidíte. A právě tihle živočichové se připlavali nasytit z nachytané kořisti. Tohle je fakt hostina, kterou člověk jen tak někde neuvidí!

VIDEO: Fascinující rybí hostina v obrovské hloubce! Podívejte se na úžasné video

Člověk si kolikrát řekne, jestli ho rybí svět může ještě něčím překvapit. No, ten mořský jednoznačně! Další video z hloubky 7000 metrů totiž ukazuje ryby, které se jmenují Pseudoliparis swirei (Mariana Snailfish), které vypadají jako obrovští bílí slimáci, kteří se ale pořád smějí. Tohle jsou zvláštní tvorové! Fascinace z těchto ryb je pak umocněna tím, že tyhle ryby se shlukují v početných hejnech, takže vypadají jako „bílá směčka smějících se slimáků“. Tato ryba je fascinující díky jejímu „titulu“ – jedná se o rybu, která byla objevena v největší hloubce (8187 metrů).

VIDEO: Neobvyklé rybí hejno! Tyhle ryby byly pozorovány i v 8 kilometrové hloubce

 

Člověk na nejhlubším místě na světě

Americký poručík Don Walsh a švýcarský vědec Jacques Piccard se v lednu roku 1960 ponořili ve speciálně upravené ponorce na dno Mariánského příkopu. Prvotní hodnota hloubky ukazovala 11 521 metrů, ta byla následně upravena na 10 916 metrů. Velkým překvapením tohoto výzkumu bylo, že na dně příkopu byli živí tvorové. Dalším badatelem, který se na dno Mariánského příkopu dostal, byl známý režisér James Cameron (Avatar, Titanic), který chtěl zde natočit unikátní záběry. Tento badatel dosáhl hloubky 10 898 metrů.

VIDEO: Člověka při pohledu na tuhle rybu napadá, co ještě hlubiny skrývají

Nejhlubší ponor provedl čtvrtý badatel v pořadí – Victor Vesco. Ten dosáhl hloubky 10 927 metrů a při této výpravě objevil 4 druhy neznámých korýšů. Velkým znepokojením je také to, že i na nejhlubším místě planety našel plastový odpad. Nejhlubší místo 2550 kilometrů dlouhého Mariánského příkopu se nachází v oblasti zvané Challenger…   

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -