DomůNovinkyVIDEO: S kondomem na obrovské dravce! Kubánci díky kondomům chytají obávané rybí predátory

VIDEO: S kondomem na obrovské dravce! Kubánci díky kondomům chytají obávané rybí predátory

- Reklama -

Rybáři na Kubě vynalezli poměrně chytrou metodu lovu ryb, která jim velice výrazně napomáhá k tomu, aby dostali svou nástrahu do větší vzdálenosti od břehu. Právě daleko od břehu loví žádané druhy ryb, ke kterým se ale bez lodi dostanou jen těžko. Přesto! Kubánští rybáři, kteří lodě nemají, používají kondomy. Proč? Právě ty jim pomohou dostat nástrahu desítky až stovky metrů od břehu. A rázem tak mají svou nástrahu poblíž ceněných dravých ryb.

Rybáři na Kubě mají ten problém, že jim jejich vlastní vláda příliš nechce povolovat to, aby používali při rybaření lodě. Kubánská vláda se bojí, že rybáři na plavidlech utečou z ostrova do Spojených států. Ano, někteří rybáři na lodích rybaří, ale rozhodně ne všichni. Ti, kteří mají smůlu a musejí rybařit ze břehu, přišli s velmi chytrým řešením.

Aby dostali svou nástrahu daleko od břehu, používají kondomy. Právě nafouknuté kondomy, které rybáři svážou dohromady, vytvoří jakýsi plovák. A právě ten následně proudy a vítr odnese až stovky metrů daleko od břehu. Pokud se tohle rybářovi podaří, pak má svou nástrahu mnohem blíže u ceněných dravců. Kubánští rybáři mají spadeno například na barakudy nebo tarpony.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

Tohle je podobná metoda, která se používá na některých českých a moravských revírech. Jen s tím rozdílem, že tuzemští rybáři nejčastěji používají balónky, aby dostali nástražní rybičku daleko od břehu. Ještě ohledně kubánských rybářů: Ti používali i korky, jenže ty jsou dražší a hůře dostupné. Kdežto kondomy jsou k dostání téměř všude a velmi levně…

Barakuda: Ryba, která může přesáhnout až 2,5 metru délky a váhy přes 40 kilo. Tato ryba je známá svými ostrými zuby. Barakuda má velmi dobře vyvinuté oči, díky kterým vidí svou kořist i za špatné viditelnosti. Rybáři častokrát používají při lovu barakud žluté nástrahy, která imituje častou potravu těchto ryb.

Tarpon: Ryba, která může dorůst přes 2 metry délky a více jak 100 kilo váhy. Tato ryba je vyhledávaným úlovkem pro její obrovskou sílu a bojovnost. Jedná se o nejvíce vyhledávaný sportovní úlovek v této oblasti. Jedná se o velice těžce chytatelnou rybu – podle některých zdrojů na 1 úlovek tarpona připadá 5 až 6 neúspěšných pokusů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

2 KOMENTÁŘE

  1. Ja napr. pouzivam male gumove vibratory z aliexpresu za 2 dolary. Co vibrator to skoro sumec, obcas to veme i neco jineho..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -