skingbranding-banner

VIDEO: S kondomem na obrovské dravce! Kubánci díky kondomům chytají obávané rybí predátory


Rybáři na Kubě vynalezli poměrně chytrou metodu lovu ryb, která jim velice výrazně napomáhá k tomu, aby dostali svou nástrahu do větší vzdálenosti od břehu. Právě daleko od břehu loví žádané druhy ryb, ke kterým se ale bez lodi dostanou jen těžko. Přesto! Kubánští rybáři, kteří lodě nemají, používají kondomy. Proč? Právě ty jim pomohou dostat nástrahu desítky až stovky metrů od břehu. A rázem tak mají svou nástrahu poblíž ceněných dravých ryb.

Rybáři na Kubě mají ten problém, že jim jejich vlastní vláda příliš nechce povolovat to, aby používali při rybaření lodě. Kubánská vláda se bojí, že rybáři na plavidlech utečou z ostrova do Spojených států. Ano, někteří rybáři na lodích rybaří, ale rozhodně ne všichni. Ti, kteří mají smůlu a musejí rybařit ze břehu, přišli s velmi chytrým řešením.

Aby dostali svou nástrahu daleko od břehu, používají kondomy. Právě nafouknuté kondomy, které rybáři svážou dohromady, vytvoří jakýsi plovák. A právě ten následně proudy a vítr odnese až stovky metrů daleko od břehu. Pokud se tohle rybářovi podaří, pak má svou nástrahu mnohem blíže u ceněných dravců. Kubánští rybáři mají spadeno například na barakudy nebo tarpony.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový stojan na pruty za pár stovek! Kvalita za pár korun!

Tohle je podobná metoda, která se používá na některých českých a moravských revírech. Jen s tím rozdílem, že tuzemští rybáři nejčastěji používají balónky, aby dostali nástražní rybičku daleko od břehu. Ještě ohledně kubánských rybářů: Ti používali i korky, jenže ty jsou dražší a hůře dostupné. Kdežto kondomy jsou k dostání téměř všude a velmi levně…

Barakuda: Ryba, která může přesáhnout až 2,5 metru délky a váhy přes 40 kilo. Tato ryba je známá svými ostrými zuby. Barakuda má velmi dobře vyvinuté oči, díky kterým vidí svou kořist i za špatné viditelnosti. Rybáři častokrát používají při lovu barakud žluté nástrahy, která imituje častou potravu těchto ryb.

Tarpon: Ryba, která může dorůst přes 2 metry délky a více jak 100 kilo váhy. Tato ryba je vyhledávaným úlovkem pro její obrovskou sílu a bojovnost. Jedná se o nejvíce vyhledávaný sportovní úlovek v této oblasti. Jedná se o velice těžce chytatelnou rybu – podle některých zdrojů na 1 úlovek tarpona připadá 5 až 6 neúspěšných pokusů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

Nové články v rubrice

Mrtví sumci nebo kapři! Na oblíbeném svazovém revíru uhynulo velké množství ryb! Co se stalo?

admin | přečteno: 291x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Letošní září je pro rybáře opravdu hodně nelehké. Po ekologické …

NASAZOVÁNÍ: Rybáři do revírů pustili tuny kaprů! Podzimní nasazování ryb odstartovalo!

admin | přečteno: 343x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Podzimní část rybářské sezóny je tady! A s tímto časem je …

„Proč jste nepomáhali s úklidem zdechlin na Běčvě?“ ptají se rybáři ochránců přírody z Greenpeace

admin | přečteno: 1097x | 28.09.2020 | 1 komentář

Česká pobočka ochranářské organizace Greenpeace vydala na Facebooku velmi tvrdé …

Komentáře

  • Ja napr. pouzivam male gumove vibratory z aliexpresu za 2 dolary. Co vibrator to skoro sumec, obcas to veme i neco jineho..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.