DomůNovinkyVIDEO: „Ty ču*áku!” Odporné chování! Rybář napadal porybného! Kdy se zpřísní tresty?

VIDEO: „Ty ču*áku!” Odporné chování! Rybář napadal porybného! Kdy se zpřísní tresty?

- Reklama -

Naprosto nechutné video koluje v posledních dnech rybářským internetem. Na videozáznamu, který byl z legislativních důvodů upraven, je zachyceno odporné chování opilého rybáře, který slovně, ale i fyzicky, napadal porybného. Rybářovi vadilo, že jej porybný kontroluje na soukromém pozemku. Je zřejmé, že kontrolovaný rybář neznal platný zákon, neboť porybný může kontrolovat rybáře i na soukromém pozemku, na který má oprávnění vstupovat.

Podle dostupných informací vyplývá, že rybář nebyl přítomen u vlastních prutů. Z videozáznamu je patrné, že porybný si nechal rybáře přivolat. A ten hned ze startu začal dělat problémy, neboť odmítl předložit rybářské doklady.

Rybář se navíc porybného snažil vykázat ze soukromého pozemku, i když v platném zákoně je jasně psáno, že: Rybářská stráž je oprávněna vstupovat na pozemky (…) v souvislosti s výkonem funkce rybářské stráže, a to v rozsahu nezbytně nutném a užívat k tomu v nezbytné míře existující přístupové cesty.

Zdá se ale, že to kontrolovaný rybář nedokázal pochopit a stupňoval svou agresi. Zřejmě z obavy možného ataku se porybný rozhodl opustit soukromý pozemek. Přitom ale stihl přivolat policejní hlídku, jejíž příjezd ale na videu není zachycen. Ze soukromého pozemku porybného doprovázel i namol opilý rybář, který porybného velmi ostře vulgárně napadal.

To, jak celý incident dopadl, není z videa patrné. Přesto, video je jasným důkazem toho, že rybáři jsou v některých případech nechutně agresivní. Je otázkou, do jaké míry za to může alkohol. A také je otázkou, jak by celá situace vypadala, kdyby rybář nebyl pod vlivem. Ale to není omluva.

Podle rozhovorů s některými porybnými je navíc i velkým kamenem úrazu „součinnost rybářské stráže a Policie České republiky“. Podle některých výpovědí porybných je spolupráce mezi rybářskou stráží a policií skutečně mizerná. Přitom, v současnosti by porybní pomoc od policistů jistě uvítali.

Situace je v některých oblastech opravdu kritická a práce porybných jistě není jednoduchá. Jenže. Co hrozí rybářovi v takovém případě? Bude ten trest adekvátní? Toť je velkou otázkou…

Na celý videozáznam se podívejte ZDE.

Redakce InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -