Domů Novinky Zásah rybářské stráže: Rybáři na Orlíku si nechali zvláště chráněné jeseny a...

Zásah rybářské stráže: Rybáři na Orlíku si nechali zvláště chráněné jeseny a podměrečného kapra!

- Reklama -

Na Orlíku je zase pořádně rušno! Předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner na sociálních sítích informoval o zásahu středočeské rybářské stráže, které se povedlo zadržet povolenky rybářům, kteří hrubě porušili rybářská pravidla. Co provedli? Hned několik velmi závažných přečinů. Rybáři si především ponechali zvláště chráněné jeseny nebo podměrečného kapra. Rybářská stráž tak rybářům okamžitě zadržela povolenky.

Středočeská rybářská stráž se vydala na kontrolu na Orlík, kde chtěla zkontrolovat, jestli rybáři dodržují rybářská pravidla. Rybářská stráž ze Středočeského územního svazu využila pro kontrolu rybářů i loď, což výrazně zrychlilo a zefektivnilo jejich práci. Celou dobu to vypadalo, že kontrola proběhne bez obtíží, ovšem pak rybářská stráž narazila na několik rybářů, kteří hrubě porušili rybářská pravidla.

„Při kontrole na Orlíku jsme zadrželi 4 pruty, s nimiž byl prováděn neoprávněný rybolov a 5 nečlenských povolenek. Povolenky byly zadrženy za ponechané a nezapsané vyjmenované druhy ryb, ponechaného kapra, který nedosahoval nejmenší stanovené lovné délky, a ponechání a přisvojení zvláště chráněných živočichů – 3 kusů jelce jesena,“ napsal Dušan Hýbner ke kontrole na Orlíku.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Levné křeslo pro rybáře za nízkou cenu! Nosnost 160 kilo!

Příspěvek středočeského předsedy na sociálních sítích vzbudil velké emoce. A to zejména proto, že rybářská stráž zadržela nečlenské povolenky. Rybář Čenda k fotografiím třeba napsal: „Dobrá práce! Nevyplatí se vám ale tyhle (nečlenské) povolenky nevydávat? Jako rybářská stráž z jiného kraje mohu potvrdit, že držitelé těchto (nečlenských) povolenek bývají často problémoví.“

Co myslíte? Má se vydávání povolenek „zpřísnit“? Podělte se o váš názor v diskuzi pod článkem…

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Dušan Hýbner

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

 1. U nás členové ,ale polské příslušnosti, také samé problémy. A na jednom soukromém revíru zase zase občané Vietnamské komunity!!!! Kdo nezažil neuvěří.

  • Čau jezdím do PL na ryby. Krom 24ky a lov kuší je to téměř podobné a kapr je v mnoha revírech bran jako plevel. Jedou podle jejich řadu. Tod vse nechce se jim číst naše pravidla. U nich v každém vojvodství jinak.

 2. Je třeba zpřísnit podmínky k přijetí do svazu.Někteří rádoby rybáři nepoznají ani ty běžné ryby a ani rybářský řád.

  • Problém je v tom, že v rybářském řadu (knížečka) nejsou vyfoceny ryby které mají lovnou míru v rybářském řadu.. Jestli rybářská straž chce hledat chyby tak ad začne na svazu…

   • ? No tak v tom bych problém teda opravdu nehledal, RŘ je jen soupis pravidel a ne rybářská encyklopedie… bože :/

  • Takovýho frajera znám. Karase si spletl s ploticí, ježdíka s candátem (a ne, nepřeháním. Je to kluk, co prostě uznává jen kapry a jiný ryby ho nezajímaj a tak jednotlivé druhý vůbec nezná. Ještě cejna pozná, jinak ví prd…).

 3. A timto se chlubite ? Zadrzeni 4 prutu,meli jste spis napsat „kradez ctyr prutu“ at udelali cokoliv je to porad jejich majetek.
  Neschvaluju co udelali,je to hodne smutne ze lidi stale delaj takoveto veci,ale bohuzel ne kazdej je stastnej kdyz chyti rybu a pusti ji zoatky do vody.
  Kazdopadne porad cekam az se nekdy doctu co peknyho RS udelala pro rybare,ale bohuzel porad jen vidim jak jste kde komu co sebrali….

  • Ty wemeno, náčiní, kterým byl spáchán přestupek má právo RS zadržet. Přečti si zákon! A zadržet neznamená sebrat. Jen to předají na úřad. Dotyčnému to může být úřadem po vyřešení vráceno.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -