Domů Novinky Zátah porybných na Labi: Rybáři měli ve vezírku 8 kaprů! Navíc chytali...

Zátah porybných na Labi: Rybáři měli ve vezírku 8 kaprů! Navíc chytali na zimovišti ryb

- Reklama -

Naprosto luxusní práci odvedli porybní ze severu Čech. Na revíru Labe 13 chytili dva rybáře, kteří měli ve vezírku 8 ponechaných kaprů. A tohle byl „jen“ jeden z přečinů, kterých se tito rybáři dopustili. Porybní této dvojici samozřejmě zadrželi povolenky. Výborná práce! Kontroly probíhají ale i na jiných revírech. Rybářská stráž je například aktivní i na Orlíku…

O úspěšném zásahu porybných na Labi 13 informoval Severočeský územní svaz. Ten napsal, že porybní kontrolovali na revíru Labe 13 (MO Štětí), kde zadrželi dvě povolenky za následující přečiny: 8 ponechaných kaprů ve společném vezírku, rybolov v úseku se zákazem lovu (zimoviště ryb), nezapsání žádného z úlovku a chybně napsané číslo revíru. Kontrola porybných probíhala ve spolupráci s městskou policií.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun

Tento „koktejl“ porušení proti rybářskému řádu je opravdu hodně přes čáru, a proto není divu, že porybní povolenky zadrželi. Výborná práce! Přesto! Další otázkou je, jaké tyto rybáře stihne trest? Při čtení výčtu těchto vážných prohřešků každého rybáře jistě napadne, aby už byl hotový Centrální informační systém, který výrazně napomůže v boji prosti těmto hříšníkům…

 

Kontroly probíhají i na Orlíku

Hlavní rybářská sezóna již skončila, ale rybářská stráž musí zůstat stále bdělá, protože pytlák a čert nikdy nespí. V posledních dnech proběhlo rybářskou stráží na ÚN Orlík několik kontrol zaměřených na přestupky na úseku rybářství.

Z důvodu částečného zamrznutí vodní hladiny nebylo možné k tomuto účelu využít lodě a proto RS prováděla kontrolu ze břehu.

Rybářská stráž pozorovala dění na přehradě ze skal a vyvýšenin pomocí dalekohledů, noktovizorů a termovizí, aby mohla kolegům hlásit případná porušení Rybářského řádu a pohyb osob podezřelých z pytláctví. Zde se naplno ukázaly výhody nakoupené kvalitní techniky, která výrazně zkracuje dobu vyhodnocování jednotlivých dílčích úseků a zvyšuje efektivitu prováděných kontrol.

Přes zvýšenou kontrolu musíme konstatovat, že u vody zůstalo jen několik „skalních“ rybářů a s potěšením dodáváme, že měli vše v pořádku a nebyly u nich shledány žádné nedostatky, co se týče počtu udic, úlovku, ani dodržování denní doby lovu.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Špičkový vlasec na kapry za pár korun! 1200 metrů za 199 korun

Nejvytrvalejšími lovci se jeví několik kormoránů, kteří bez ohledu na výšku sloupce rtuti v teploměru bedlivě zkoumají, zda by z nyní již klidných vod přehrady přeci jen nevydolovali nějakou tu rybu, neboť, na rozdíl od nás rybářů, bez úlovku dlouho nepřežijí a s prázdným žaludkem se jim špatně usíná. Většina ryb je již stažená hluboko a tak jim k naší radosti na nádrži příliš pšenka nekvete.

Zdroj: Severočeský ÚS a Rada ČRS

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: Severočeský ÚS

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

11 KOMENTÁŘE

 1. to se toho stalo,já třeba kapry nezapisuju vůbec za ryba ve volné vodě nemá co dělat..kdo potrestá pouštěče co vraždí candáta stylem chyť a pust??

  • Ty si opravdu Ondřeji je aspoň vidět že to máš v hlavě pomatený.kazda ryba se má zapisovat i kapr.a co je na tom že i candát se poušti??

   • Praktikovat C&R na candátech je zvrhlost. Ale egohoňky a obchodníci s gumou jako je Havlíček prostě musí. Ti jich za sezónu zabijí daleko víc, než normální rybář sežere.

 2. Dobry den som 40 rokou sportovim rybarom tieto praktiky ktore sa deju v cesku sa deju aj na slovensku porybny nechodia kazdy si robi co chce a celorocni lov kapra ktory uzakonili proste hnus

 3. Jenomže to nebyli rybáři, ale obyčejní pytláci…
  Povolenku už nikdy nevrátit, nech vědí i ostatní pak…

  • Hlavně wostrejm kaprařům by se povolenky neměly vracet, třeba Toušovi, testerům od Krásy a Nikla a další kaprařské lůze.

 4. Bohužel se zde najdou i nenazřanci, kteří to berou stylem. ,, Když jsem si zaplatil, tak to musím vybrat, co to dá. “
  Podobný nesouvisející příklad je z jídelny obchodního řetězce globus. Když si někteří nandávali půl kila bramborového salátu, jen proto, že si porci zaplatili. To že potom 200g salátu vyhodili, to jim bylo jedno, protože si to přece zaplatili… Přišla změna a někteří potom koukali jak puci, když jim na pokladně zaúčtovali dvě porce.
  Prostě některým je ukradené , že se plýtvá. To, že to bude mít nějaký důsledek, to je jim také jedno. Prostě plné mrazáky ryb a nejlépe víc , než vlastně zaplatili za povolenku, aby se to vyplatilo..
  Já neříkám, že si rybu nikdy nenechám. Takovou štiku na másle si jednou za čas také rád dám. Chtělo by to trochu ohleduplnosti od všech zúčastněných .
  Petrův zdar

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -