DomůNovinkyZměna v pravidlech: Rybáři budou chytat jen na 1 prut! Ve vodě je...

Změna v pravidlech: Rybáři budou chytat jen na 1 prut! Ve vodě je moc montáží, vadí ochráncům

- Reklama -

JEDNÁ SE O APRÍLOVÝ ŽERT: Velkou změnu v rybářském zákoně připravili čeští politici. Ti po apelování neziskových organizací, které se zabývají ochranou přírody, připravili změnu v rybářských pravidlech. Rybáři budou chytat pouze na 1 prut, na více udic bude zakázáno rybařit. Politici tak vyslyšeli ochránce přírody, podle kterých je ve vodě příliš mnoho montáží. A ty následně „komplikují“ život nejen rybám, ale i ostatním živočichům. Nová změna rybářského zákona má širokou podporu a je dost možné, že bude platit už od příštího roku.  

„V České republice rybaří obrovské množství lidí. Když si člověk spočítá, kolik ročně skončí ve vodě nahozených montáží, je to k zamyšlení. Proto jsme se rozhodli vyslyšet volání ochranářských organizací, a do rybářského zákona zapracujeme „pravidlo jedné udice“. Podle nás je třeba začít více chránit živočichy ve vodách,“ řekla autorka změny politička Pavla Žertíčková.

Z nového pravidla mají pochopitelně velkou radost ochranářské organizace, které na tento problém poukazují již delší dobu. „Je to velké vítězství! V našich vodách výrazně ubyde nebezpečných montáží, které podle našich neveřejných studií, které sepsali největší odborníci na ochranu přírody, zabijí 2 000 000 kachen, které se do nich zamotají,“ raduje se Gustav Žabák z hnutí Zelená vášeň.

Toto nové pravidlo se bude týkat i soukromých revírů. Na těchto lokalitách je zvykem, že se chytá i na 3 udice, tomu je ale nyní konec. „Ta nová úprava zákona je opravdu drastická. Uvidíme, jestli to půjde nějak řešit. Se zlevňováním povolenek ale vůbec nepočítejte!“ řekla majitelka oblíbené pískovny u Prahy Ludmila Rybová.

Anglická dokonalost: TOP navijáky na kapry, které vydrží „celý život“! Dokonalý chod 

Velké omezení se nelíbí ani výrobcům a prodejcům rybářských potřeb. „Tohle omezení nás připraví o velkou část prodejů. Pokud si jednoduchými počty spočítáme možnou ztrátu, bude to likvidační pro náš provoz. Budeme propouštět! Tedy, pokud nenajdeme obchodní příležitosti v zahraničí,“ zlobí se majitel firmy MegaGigaKapr Radoslav Vrtkoleno.

Situace je na první pohled vážná, ale když si člověk uvědomí, že je dneska 1. dubna, tak by to nemuselo být až tak hrozivé. Protože ano, tohle je náš každoroční aprílový žertík. Takže klid! Zatím stále budeme moci chytat i na vícero prutů.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

32 KOMENTÁŘE

 1. Normálně jsem skoro dostal infarkt 😂😂
  Ale tady v ČR je možné už všechno, takže co není, může být 😃

  • dědek Václav Souhlasím s Tebou. Zejména bych zrušil všechny neziskové organizace, protože tahají peníze zestátního rozpočtu, ale výsledek jejich .. práce je kolem 20-30 % protožr z toho žijí. Ať jdou dělat… chtějí pomáhat… tak ať to dělají jako čestnou neplacenou funkci.

 2. Škoda spoustu rybářům bych to doporučil chytat s jedním prutem, nachtali by víc ryb a nemuseli tahat k vodě rybářský obchod,..

 3. Když jdu s jemným feedrem, tak jedině na jeden.
  Když to trochu taja, tak dva nejdou pořádně uhlidat.
  Plavana, taktéž lepší s jednim.
  U privlace (i hlubina za lodí-tam by se 2 pruty vešly) je to jasný a nikoho to nessere.

  O bobkare se pokouší infarkt🎃

 4. No, ze zkušenosti musím prohlásit, že ze „zeleného teroristy“ nikdy nic dobrého nevypadlo. Vy „ochránci“ ve vodě je více PET lahví a jiného bordelu, jak montáží.
  A co třeba zrušit auta? Ta přeci srazí spoustu zvěře. Bože, to je ….🙈

  • Pepo souhlasím s tebou, totální . Jak to vlastně vědí kolik je montáží na dně? Oni se tam potápěji a počítají to…..? Ať je rovnou vytahaji teda😉. Blbci no.

  • Jj – taky bych o tom radši nežertoval, dementní ekoteroristi jsou schopný se toho chytit jako – jak praví staré české přísloví- “ Jako hov-o košile!“. Mohli by klidně zakázat používat háčky, protože nepřípustně zraňují ryby. A vůbec by třeba mohli zakázat lov ryb, protož rybáři jsou vlastně obrovskou konkurencí třeba pro vydry , kormorány, volavky a pro mnoho dalších, nesmírně vzácných a ochranu vyžadujících predátorů. No, chraň nás ruka páně, snad se toho už ve svém požehnaném věku nedožiju!

 5. Už jsem se lek kdyby tady nebyli komentáře tak si to opravdu mislim říkám tak to si musím dočíst 😂😂😅

 6. V tomto státě je možné vše.Jinak v některých západních státech se chytá na 3i více prutů.Ne že bych to potřeboval 2staci.

 7. Ještě by mohli zakázat chytat na silon a žížaly budou za chvilku taky chráněné tak budeme chodit k vodě chytat lelky nevíte někdo jak lelci chutnají?

 8. Tak by už měli konečně srazit poplatky za povolenku a členský příspěvky na polovinu stejně je to přemrštěný rybáři si to už radši nekoupi protože když to vše sečtou tak to sezení u vody na prázdno bez záběrů je strašný

 9. No, v zahraničí vč.EU se může chytat většinou na 3 udice a taky nonstop, tak, když se musíme EU podřizovat, proč by se nemohli alespoň teď, podřídit oni nám ? = že by se mohlo chytat pouze na 1 udici s to ještě navíc v omezených dobæch !!! A docela mě zajímá, co by se dělo a jak dlouho by trvalo, než by nás z ní (té EU) vykopli?

 10. Tak ať ty slavné organizace se starají o to ať ve vodách nejsou napadne stromy, haluze atd. A pak nebude ve vodě tolik montáží protože se nebudou mít o co utrhnout!! Řeky jsou zanešené polamanyma haluzema popadanyma stromama korenama atd. Ale to nikoho nezajímá. Že právě kvůli tomuhle se montáž utrhne a zůstává ve vodě. Někdo by se měl naučit přemýšlet než začne něco zakazovat a příkazovat!!!!!

 11. Řeky skoro bez ryb sportovní rybníky tam jsou jen ryby pod míru a tak proč se platí tolik když už to omezení už je tak jak je jenom platíme a úlovky žádný na řece může člověk sedět celý den a žádný záběr a ještě k tomu omezení atd fakt radši nikam nechodit😡

 12. Tak potom by jsme měli za povolenky platit 1300kc a to ještě přehráním a měli by zrušit myslivce a myslivost tam je olova to by jste koukali.!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -