DomůNovinkyNový svazový rybník: jsou v něm krásní candáti, další ryby budou na jaře

Nový svazový rybník: jsou v něm krásní candáti, další ryby budou na jaře

- Reklama -

Středočeští rybáři informovali rybářskou veřejnost o tom, že od začátku roku 2023 se jejich seznam revírů rozroste o novou lokalitu. Jde o malebný rybník V Nohavici. Na co se mohou rybáři těšit?

Foto: Středočeský ÚS

O otevření nového rybníku informoval Středočeský územní svaz na webu. Právě tady rybáři uvedli, že od roku 2023 se otevře nový rybník V Nohavici, který bude součástí revíru Červený potok 2 (411013).

 

Na co se mohou rybáři těšit?

Skoro dvouhektarovou svazovou lokalitu rybáři najdou u obce Hořovice „pod“ Chráněnou oblastí Křivoklátsko. Svazový rybník je tak v blízkém dojezdu například přímo z Prahy, kdy cesta autem k rybníku trvá méně než hodinu.

Nový svazový rybník nabízí opravdu nádherné zázemí. Jednak se rybáři mohou těšit na klidné prostředí, které zaručuje, že si rybáři budou užívat pohodový rybolov. Velkým plusem je potom také to, že rybník je pečlivě udržovaný, takže rybáři se nebudou prodírat nějak extrémně náročným terénem.

Charakteristický ráz celé lokalitě pak dávají dřevěná mola, která jsou rozmístěna na různých místech na březích nového svazového rybníku. Rybáři se tak mohou těšit na opravdu velmi pohodlný přístup k vodě! Hned u rybníku je potom k dispozici také parkoviště pro automobily.

 

V rybníku jsou krásní candáti

Nový svazový revír je potom i velmi vhodný pro handicapované rybáře, kteří mají ztíženou pohyblivost. Jde o to, že z hráze je bezpečný a pohodlný přístup na molo právě pro handicapované rybáře.

Středočeský územní svaz uvedl, že v rybníku už teď jsou tři desítky generačních candátů. Takže milovníci dravých ryb se mají určitě na co těšit. Ovšem pochopitelně nezůstane jenom u dravců. Středočeští rybáři informovali, že další ryby budou následovat. „Vysazení dalších druhů ryb proběhne na jaře,“ informoval Středočeský územní svaz.

 

Středočeský územní svaz letos koupil rybník

Středočeský územní svaz byl v roce 2022 aktivní, co se otevírání nových svazových lokalit týče. Například v srpnu jsme informovali o tom, že středočeští rybáři zakoupili rybník Schořov nedaleko Kutné Hory za 7 miliónů korun.

Velká část peněz na nákup nového rybníku pocházela z Fondu na nákup vodních ploch, zbytek pak z rezervního fondu. „Po rekonstrukci je ve vynikajícím technickém stavu a v krásné přírodě,“ nechal se v létě slyšet předseda Středočeského územního svazu Dušan Hýbner.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

8 KOMENTÁŘE

    • Co s tím má společného členská známka v MO? Vůbec nic… Spíše by to chtělo několikanásobně zvednout ceny povolenek, jsou k smíchu…

      • Členská známka nic. Ale ta na nové revíry za 200 co platíme už myslím 3 roky tak ta ano. Nebo vy jí snad neplatíte???

      • Nerozumím Praha má povolení myslím za 1200 my za 2000. A jen 40ks ušlechtilé ryby ročně. Opravdu se chcete porovnávat? Já teda v článcích nikde nenašel že máte známku frr

  1. Tvl za tu miliardu co ČRS vybere na povolenkach, brigádách,a členství by to mělo vypadat jinak,místo toho samé zákazy,povolení doby lovu atd atd

  2. Zrovna Nohavice u Hořovic. Rád bych viděl kolik bylo proinvestováno. Minulý majitelé se postarali úplně o všechno a teď svaz dělá jako že to on. Hnus

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -