DomůNovinkyObří šupináč o váze přes 34 kilogramů: nový rekord maďarského Balatonu

Obří šupináč o váze přes 34 kilogramů: nový rekord maďarského Balatonu

- Reklama -

Kaprařská veřejnost je v pozoru! Z Maďarska totiž přišla zpráva o novém rekordu magického jezera Balaton. Právě na této ikonické vodní ploše startuje další ročník obrovského rybářského závodu IBCC.

Na takovou rybu se na Balatonu čekalo dlouho. A teď je konečně tady! Rybář Krisztián Kovács dokázal na této nelehké rybářské lokalitě přelstít nefalšovaný rybářský klenot. Zpráva o novém rekordu je o to zajímavější, že se jedná o mohutného šupináče. Jak známo, tak právě šupináči mají oproti lyscům „drobnější“ konstituci.

 

Nový rekord kapra na Balatonu

O novém rekordu Balatonu mluví snad celá kaprařská veřejnost v Evropě. Fotografie pochopitelně sdílel i oficiální účet prestižního maďarského závodu v lovu kaprů na Balatonu IBCC na Facebooku. Ale není se co divit!

Tohle je velká událost pro kaprařskou komunitu, protože právě na Balaton každoročně míří velké množství rybářů.  Kolik je nová rekordní hodnota balatonského kapra? Fascinující úlovek rybáře Krisztiána Kovácse vážil neskutečných 34,05 kilogramů.

Kapr pak měl podle dostupných zdrojů 95 centimetrů. Na co rekordní ryba zabrala? Gigantického šupináče se rybářovi povedlo přelstít na masovou kuličku o velikosti 22 mm. Právě na ni přišel záběr od rekordního šupináče, se kterým rybář bojoval okolo 20 minut.

VIDEO: Vážení balatonského rekordu, který je nově 34,05 kilogramů

Na jakém úseku Balatonu tato gigantická ryba zabrala? Rybářovi se podařilo obrovského šupináče dostat na háček na východním břehu Balatonu v oblasti Gumirádli u Balatonakarattyánu.

 

Kaprům se na Balatonu daří

To, že maďarský Balaton je domovem obřích kaprů dokazují i předchozí úlovky na již zmíněném závodě IBCC. Právě během jeho konání se povedlo ulovit několik fascinujících ryb, nad kterými žasl celý kaprařský svět.

Například v loňském roce maďarský tým VMFISHING dokázal ulovit dechberoucícho šupináče o hmotnosti 32,37 kilo. Tehdy šlo o nádherně stavěného kapra, který byl v dokonalé kondici. Jen chvíli před tímto úlovkem chytili kapra o váze 30,25 kilogramů rybáři z rakouského týmu Carpteam Gesa Tirol.

Lepší pozvánku si tak organizátoři rybářského závodu IBCC nemohli přát. Jedná se totiž o to, že samotný závod IBCC 2023 začíná už v sobotu 22. dubna ve 12 hodin. A troufáme si tvrdit, že právě tento rekordní úlovek mnohé rybářské týmy navnadí k maximálnímu výkonu. Těšíme se na další ryby!

Zdroj: IBCC a Balatoni Hal, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -