DomůNovinkyRybář chytil obrovského lososa o délce 130 centimetrů. Vážil přes 20 kilo

Rybář chytil obrovského lososa o délce 130 centimetrů. Vážil přes 20 kilo

- Reklama -

Trofejního lososa se povedlo ulovit dánskému rybářovi Jesperovi Ottosenovi. Ten na muškařské vybavení dokázal přelstít nefalšovaného „krále proudu“, který vážil přes 20 kilogramů.

Příběh o dechberoucím úlovku zveřejnil dánský web sportfiskeren.dk, který přinesl i výpověď úspěšného rybáře. Lovec Jesper Ottosen se vydal spolu se svým synem Nielsem na řeku Omme A. To ještě ale netušili, že zažijí něco výjimečného.

 

Losos rozlomil rybářův prut na 3 kusy

Rybář pro zmíněný web vypověděl, že se synem šli lovit ryby od 7 hodin rána. První šel řekou syn Niels, až poté Jesper. Řeka ale byla dostatečně široká, aby i Jesper chytal na těch místech, která jeho syn s muškou neprochytával.

V jednu chvíli se Jesperovi zamotala šňůra. Když ji rozmotával, tak se muška jen „houpala“ na hladině. Rybářovi se nakonec povedlo šňůru rozmotat, jenže v tu chvíli přišel prudký záběr od ryby. V první chvíli rybář ještě netušil, že má na háčku životního lososa.

Když jeho syn a rybářský parťák zároveň rybu uviděl, řekl, že ryba má určitě 120 centimetrů. Tomu se nechtělo rybářovi věřit. Souboj s velkou rybou pokračoval, když najednou přišla dramatická chvíle: rybářovi se rozlomil jeho prut na 3 kusy! V tu chvíli syn rybáře na nic nečekal a skočil do vody pro lososa.

Syn rybáře se pokusil lososa chytnout za ocas, rybu se navíc pokusil přitlačit ke břehu. Tenhle souboj byl tak divoký, že si rybář nabral vodu do jeho prsaček. Divoký souboj ve vodě ale skončil šťastně, protože nakonec se podařilo dostat lososa na břeh. V tu chvíli si úspěšný rybář Jesper uvědomil, jakou rybu ulovil…

 

Za úlovek dostal poukaz za více jak 60 000 korun

V tu chvíli vypukla na břehu nefalšovaná rybářská euforie. Obrovská ryba budila až respekt. Rybáři nakonec lososa převezli do Korsholmu, kde lososa přesně přeměřili a zvážili. Výsledek? Neuvěřitelných 130 centimetrů, váha lososa pak byla 21 kilogramů.

Kromě toho, že rybář Jesper Ottosen zažil nezapomenutelný rybářský okamžik, tak díky úlovku získal i cenný poukaz. Jedna společnost ho obdarovala dárkovým poukazem v hodnotě 20 000 dánských korun, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu přibližně 63 000 korun.

Zdroj: Sportsfiskeren, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -