DomůNovinkyObrovský candát hlídá hnízdo: potápěč ukázal působivého starého dravce

Obrovský candát hlídá hnízdo: potápěč ukázal působivého starého dravce

- Reklama -

O candátech se ví, že se pečlivě starají o novou generaci. Tito dravci například svědomitě hlídají hnízda s jikrami před cizími „nájezdníky“. A právě jednoho z „hlídačů“ vyfotil francouzský potápěč. 

Francouzský potápěč Philippe Carriere se vydal pod vodní hladinu, aby se pokusil zachytit candáty, kteří hlídají hnízda s jikrami. A při jeho podvodním „toulání“ narazil na naprosto dokonalého dravce. Na jednom z hnízd totiž našel starého candáta, který zaujme každého milovníka dravých ryb na první pohled.

 

Starý candát hlídal hnízdo

Francouzskému potápěči se povedla opravdu dechberoucí fotografie. Po týdnu tvrdé práce totiž dokázal zachytit starého candáta, který zaujme na první pohled. Ryba je velmi zvláštně „pokroucená“ – ten hrb na zádech značí, že tohle je opravdu stará ryba. Prostě nádhera!

„Velký candát čekající na samičku v hnízdě vyhrabaném ploutvemi. Četné rány na jeho těle jsou zřejmě způsobeny vynaloženým úsilím,“ napsal Philippe Carriere. Tomu se ale kromě tohoto „nahrbeného giganta“ povedlo nafotit a natočit i další candáty na hnízdech.  

Potápěč například zveřejnil video s vícero candáty, kteří hlídali jimi vyhrabaná hnízda pro jikry. Na záznamu lze vidět hned několik velkých dravců, které by si chtěl potěžkat asi každý rybář.

I když, tyhle podvodní záběry musí pravého milovníka dravých ryb velmi potěšit – nic se totiž nevyrovná nové generaci ryb, která se do revíru dostane přirozenou cestou.

 

Potápěči se musí mít na pozoru

Kdekdo by si mohl pomyslet, že sladkovodní dravci nemůžou potápěče nijak ohrozit. To je ale chybný úsudek! Několika potápěčům se totiž povedlo natočit útoky sladkovodních dravců. V rybářském světě je dnes už legendární video z roku 2014. Proč?

Potápěčům se při jejich natáčení pod vodní hladinou povedlo najít velkého candáta. Ten si zprvu „lidí v neoprenu“ nevšímal. Ovšem po chvíli to začalo! Candátovi se potápěči „přestali líbit“, a tak na ně zaútočil. Na videu je zachycen útok přímo na potápěče, kdy se mu candát zakousne do ruky.

Na potápěče může zaútočit také sumec. Své o tom ví tvůrci z kanálu Underfishing, kteří natáčeli sumce v jeho přirozeném prostředí. Vousatému dravci se ale zvědavost potápěčů přestala líbit, což dal najevo útokem na potápěčovu kameru.

Zdroj: Philippe Carriere, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -