DomůTrendyNástrahy na kapry, které v Česku nikdo nezná. Známý rybář zve na výstavu

Nástrahy na kapry, které v Česku nikdo nezná. Známý rybář zve na výstavu

- Reklama -

Rybáři se odjakživa snaží přijít s něčím novým, neokoukaným. A teď mají jedinečnou možnost! Na rakouské rybářské výstavě kousek od hranic totiž mohou nasát spoustu nových zkušeností. Nevěříte?

Obrovská výstava Carp Austria 2023  se pomalu blíží. Už 2. a 3. prosince 2023 v rozlehlém areálu ve městečku Tulln an der Donau nedaleko českých a slovenských hranic odstartuje další ročník této zajímavé rybářské akce, na kterou se sjedou ty nejvýznamnější značky z rybářského trhu. A právě na tuhle výstavu jsme se zeptali i známého rybáře Erika Voltemara.

 

Mezinárodní značky nebudou chybět

Hned ve 2 halách se na začátku prosince představí pořádně zajímavé zastoupení rybářských firem z celé Evropy. Velké expozice o rozloze až 400 metrů čtverečních chytají firmy jako NASH Tackle nebo SONIK. Dohromady tak nedaleko českých a slovenských hranic bude velká spousta rybářských firem z 10 zemí.

Jak tuhle akci vidí populární rybář Erik Voltemar? „Carp Austria je postavena na takovém jiném duchu. Je to víc komorní, víc přátelské. Rakušané jsou prostě v tomhle nastaveni úplně jinak. Takže tam prostě přijdeš, a cítíš se, jak kdybys došel za starým kamarádem,“ popisuje známý rybář.

Za zmínku stojí zastoupení obrovských značek, které na letošním ročníku Carp Austria budou. Kromě dvou zmíněných anglických gigantů se na výstavě objeví také známé evropské značky jako Trakker, Carp´R´Us nebo PVA Hydrospol. A výstava nebude jenom o kaprech, na místě se představí i značky z jiných rybolovných disciplín.

„Zajímavé je, že třeba zastoupení značek, které jsou na rakouském trhu – a teď se bavím třeba o těch fakt mezinárodních značkách – tak je na velmi vysoké úrovni, je velmi hezky odprezentováno a lidé se vždycky mají na co těšit,“ říká Erik Voltemar.

 

Novinky, které v Česku zatím nejsou

Čeští a slovenští návštěvníci si mohou u některých firem prohlédnout novinky, které na tuzemský trh teprve přijdou. A tohle je pro některé rybáře velkým lákadlem.

„Na Carp Austria můžete najít věci od některých firem, které se bohužel dostanou do Rakouska dřív než k nám do Česka. Takže tam máte šanci vidět třeba i nové produkty, které u nás budou až později v průběhu roku,“ dodává známý rybář.

Samozřejmě velkou výhodou rakouské výstavy je, že si rybáři mohou některé produkty od některých firem vyzkoušet přímo na místě. „Carp Austria vždy byla tak trochu více interaktivní. Lidi, kteří tam dojedou, si tak můžou produkty osahat, ale také si je vyzkoušet v praxi,“ doplňuje Erik.

Velkým plusem je také to, že na Carp Austria 2023 bude celá řada lokálních značek, takže se česko-slovenští rybáři mohou setkat s neokoukanými produkty. Proč? Protože tyto značky častokrát ani v Česku nebo na Slovensku nepůsobí.

„Když se budu bavit jenom o boilies, tak jsou tam třeba použité různé typy kombinací esencí, aditiv do boilies a krmení. Prostě věci, které reálně velmi dobře fungují, ale tady v Čechách o nich ví velmi málo lidí,“ popisuje rybář.

 

Setkání s jiným stylem rybaření

Známý rybář pak na výstavě Carp Austria má také v oblibě poznávání jiného stylu chytání kaprů. Rakouští rybáři totiž loví velké kapry výrazně jiným způsobem. Ale právě to může česko-slovenské rybáře významně obohatit.

„Rakouští rybáři chytají strašně specifickým stylem, protože „jejich“ velcí kapři jsou naučení na extrémně malé věci. Rakušané tak třeba rádi chytají na tygří ořech. Takže když tam dáš desítku boilies nebo jeden tygřáček pod dvojku háček, tak je chytíš,“ vysvětluje Erik.

A právě jiné zkušenosti jsou jedním z hlavních přínosů rakouské výstavy. „Nejsou to kluci, kteří by byli jenom na stánkách a nevěděli, o čem mluví. Z mého pohledu je to obohacení rybářských znalostí. Člověk se tam může fakt naučit úplně jiné věci než tady u nás,“ dodává rybář.

Rybáři se pak kromě velkého zastoupení značek mohou těšit i na velké rybářské hvězdy. „Kromě značek jako takových, tak tam budou mít přednášky i velmi dobří a populární rakouští rybáři jako třeba Frank a Nico Schmidtovi nebo Hub Genders, kteří dokážou člověku dát úplně jiný rozměr, nebo i úplně jiný pohled na rybaření,“ těší se Erik.

 

Neseďte doma: je to kousek!

I když někteří rybáři si mohou myslet, že cesta do Tulln an der Donau zabere celý den, není tomu tak. Například z Brna se rybář na místo dostane nejpozději do 2 hodin jízdy autem. Cesta na místo konání výstavy je opravdu velmi příjemná!

„Věřím, že lidi, kteří budou chtít zažít něco nového, nebo aspoň si to porovnat s tím, co znají od nás, nebudou litovat, že se tam přišli podívat. Já tam jedu taky. Minimálně proto, že mě prostě zajímá, jak to vypadá,“ říká Erik.

Připomínáme, že výstava se koná v sobotu 2. prosince (od 09:00 do 17:00 hodin) a v neděli 3. prosince (od 09:00 do 16:00 hodin). Cena vstupenky v předprodeji je 13 EUR (cca 320 korun), na místě pak rybář za vstupenku zaplatí 15 EUR (cca 370 korun).

Velkým plusem je, že parkování je u výstaviště ZDARMA (parkoviště Jih 1 a Jih 2). Kompletní informace pak rybáři najdou na webu výstavy Carp Austria 2023 .

Ilustrační foto: Carp Austria

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -