DomůNovinkyObrovský kapr z Česka: rybář chytil na jezeře šupináče o váze přes 34...

Obrovský kapr z Česka: rybář chytil na jezeře šupináče o váze přes 34 kilo

- Reklama -

Letošní sezóna českým rybářům opravdu přeje. Na rybářském internetu se totiž objevila fotografie dalšího kapra výrazně přes 30 kilo z české vody. Tuto rybu úspěšný rybář chytil na soukromé lokalitě.

Letos bylo na českých lokalitách uloveno už několik ryb přes 30 kilogramů váhy. Naposledy jsme psali třeba o gigantickém šupináčovi, kterého chytil rybář na řece Dyji. Šťastný lovec uvedl, že obrovský kapr vážil 35 kilo. Tohle ale nebyl letos jediný český kapr s váhou přes 30 kilo.

 

Giga šupináč z východu Čech

Ze soukromého revíru Štít přišla fantastická zpráva! Právě na této lokalitě se podařilo ulovit obrovského šupináče, který vážil neskutečných 34,10 kilogramů. Tohle je ryba, kterou by chtěl ulovit asi každý rybář!

„Tomuto obrovskému kaprovi o váze přes 34 kilo říkáme Pápa,“ řekl pro magazín InRybar.cz správce soukromé lokality Štít Adam Vacek. Rybáři tohoto urostlého kapra pozorně sledují, protože jeho váha neustále roste. Na jaké hodnotě se zastaví?

Na obrovském kaprovi se nám líbí jeho perfektní kondice. Ryba má neuvěřitelně urostlé tělo, na kterém jsou krásně seřazené velké šupiny. Tato ryba jednoznačně patří do „kategorie snů“. Rádi bychom pak upozornili také na urostlou ocasní ploutev, podle které lze poznat, že tenhle kapr je opravdu hodně velký.

Na soukromé lokalitě Štít je ale kaprů s váhou přes 30 kilo více. „Máme celkem 3 zdokumentované ryby přes 30 kilo váhy. V jezerech ještě plave Hugo s váhou přes 32 kilogramů, který se ale teď moc nechytá. A pak u nás plave ještě Calibos s váhou přes 30 kilo,“ popisuje Adam Vacek.

 

I soukromé vody mohou být velkou výzvou

O soukromých revírech někteří rybáři říkají, že lov ryb na podobných lokalitách je jednoduchou záležitostí. Není to ale pravda. I na tuzemské rybářské mapě nalezneme těžké soukromé vody, na kterých ulovit velkého kapra není nic jednoduchého.

Typickým příkladem jsou právě jezera Štít. Tento soukromý revír tvoří hned 3 vodní plochy, které mají celkovou rozlohu 62 hektarů. Kromě poměrně velké plochy pak na revíru najdeme i složitě členité dno, kdy se hloubka pohybuje od 2,5 do 3,5 metrů, s maximem okolo 5 metrů.

Lov na soukromých lokalitách bývá náročný i z toho pohledu, že ryby zde jsou mnohem opatrnější a zkušenější. Tudíž pro rybáře může být mnohem těžší velkou rybu „přemluvit“ k záběru. Když se to ale povede, pak to může stát za to. Jako v tomto případě 34kilogramového kapra.

Zdroj: Jezera Štít, foto: Radek Hyroš (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -