DomůNovinkyObrovský kapr z Tovačova: měřil skoro 120 centimetrů, vážil přes 28 kilo

Obrovský kapr z Tovačova: měřil skoro 120 centimetrů, vážil přes 28 kilo

- Reklama -

Životní úlovek se povedl rybářovi Tomášovi Sedláčkovi. Ten totiž dokázal na populární rybářské lokalitě v Tovačově chytit jednoho z tamních největších kaprů. Ryba vážila výrazně přes 28 kilogramů.

Mezi tuzemskými kapraři asi není moc těch, kteří by neznali vyhlášenou štěrkovnu v Tovačově. Právě tamní prostředí nabízí rybám ideální podmínky pro spokojený růst. A díky tomu tak ve vodě plavou skuteční giganti. Jednoho z nich se povedlo ulovit rybářovi Tomášovi Sedláčkovi.

 

Zdolávání komplikovaly velké vlny

Rybář se na kapry na Tovačov vydal v polovině října. Ale to, že se mu rybářská výprava povede až takovým způsobem, to možná ani sám nečekal. Na jeho nástrahu, kterou vyvezl na vybrané místo, totiž zabral obrovský kapr!

Na této fotografii jsou krásně patrné gigantické rozměry tovačovského kapra

Kdekdo by mohl očekávat, že takhle velká ryba zabere ve večerních hodinách, ovšem tento gigant nástrahu sebral v pravé poledne. Po úspěšném zaseknutí začalo nefalšované rybářské eldorádo. Ryby v čisté vodě plné kyslíku totiž dokážou vytvořit opravdu pořádnou sílu!

A to potvrdil i úspěšný lovec Tomáš Sedláček: „S obrovskou rybou jsem bojoval přibližně 45 minut.“ Celý souboj z lodi pak komplikovaly velké vlny, které v tu chvíli panovaly. Naštěstí ale celé zdolávání obrovského kapra probíhalo bez větších obtíží.

Obrovský kapr z Tovačova leží v podložce po úspěšném zdolání

Ryba nezajela do žádné podvodní překážky nebo utrženého vlasce. A po zmíněné době se tak u hladiny objevil gigantický kapr. V tuto chvíli tak bylo rybářovi jasné, že se mu povedlo přelstít životní rybu.

 

Ryba měla monstrózní rozměry

Když rybář dostal kapra na břeh na podložku, začalo dokumentování ryby. Metr ukázal neskutečných 119 centimetrů. Tomuhle říkáme fakt pořádná ryba! A ani váha „nezůstala pozadu“, protože kapr vážil neuvěřitelných 28,77 kilogramů.

U vážení a měření ryby byl i tovačovský porybný. „Tenhle kapr se jmenuje Kony, jedná se o jednu z největších ryb jezera,“ řekl magazínu InRybar.cz úspěšný rybář Tomáš Sedláček. Ten dodal, že obrovskou rybu pochopitelně pustil zpátky do vody.

Rybář Tomáš Sedláček obrovskou rybu pustil zpátky do Tovačova

Tento úlovek je pro tohoto rybáře o to více speciální, protože se mu ho povedlo přelstít na vlastní boilies, které si vyrobil doma. „Kapra jsem chytil na boilies vlastní výroby, které jsem ještě obalil do speciální ingredience,“ prozradil šťastný rybář.

Na tento úlovek rybář Tomáš Sedláček určitě nikdy nezapomene. „Jedná se o můj osobní rekord. Letos mám 60 let, takže mi ho asi poslal svatý Petr jako dárek k narozeninám. Děkuji!“ dodal rybář Tomáš Sedláček, který měl tu čest se setkat s tovačovským velikánem…

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními… 

Foto: Tomáš Sedláček (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

6 KOMENTÁŘE

  1. Ale furt je lehčí než co chytil brácha,s vážícím sakem 30,60kg,bez něj cca 29,40 z Tovačova…. minulý víkend…

  2. GRATULUJÍ K ÚLOVKU A ZÁROVEŇ K NAROZENINÁM. VŠETKO NAJLEPŠI , HLAVNE TO ZDRAVÍČKO.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -