DomůNovinkyObrovský úspěch českých rybářů! Cesta za „novým pstruhem“ trvala 20 let

Obrovský úspěch českých rybářů! Cesta za „novým pstruhem“ trvala 20 let

- Reklama -

Rybáři z České republiky, kteří se zabývají chovem ryb, v minulosti zaznamenali celou řadu úspěchů. A nyní se k nim přidal další! Rybáři z Povodí Odry vyšlechtili Kružberského pstruha, který nabízí velmi chutné maso, a které svým zbarvením připomíná maso z lososa. Kvalita masa Kružberského pstruha je jednak dána prvotřídním krmivem, ale také velmi kvalitní vodou z vodárenské nádrže…

Ilustrační foto: InRybar.cz

Vodní nádrž Kružberk je důležitým vodárenským zdrojem v Moravskoslezském kraji, ze kterého se dodává kvalitní pitná voda. Ovšem! Tato vodní nádrž je zajímavá i z toho pohledu, že pod hrází se nachází rybí sádky Povodí Odry. A právě tady rybáři vyšlechtili Kružberského pstruha s velmi chutným masem, které je ale zároveň zdraví prospěšné pro člověka. Proč?

NEPŘEHLÉDNĚTE: Extrémně levné boilies za 60 korun kilo! 4 příchutě

Rybáři v sádkách tyto pstruhy vykrmují krmivem, které obsahuje Astaxantin. Jedná se o výtažek ze sladkovodních řas, který je silným antioxidantem. A právě tohle je oním tajemstvím toho, že tito pstruzi mají tak zdravé maso. Ke kvalitě masa Kružberského pstruha pak ale přispívá třeba i prvotřídní voda, která do sádek přitéká z vodárenské nádrže.

VIDEO: Reportáž ČT o Kružberském pstruhovi

 

Vyšlechtění Kružberského pstruha trvalo 20 let

Krmivo se speciální příměsí ze sladkovodních řas má ale vliv i na další věci, třeba na zbarvení masa z Kružberského pstruha. To má načervenalou barvu, která připomíná maso z lososa. „Zbarvení masa, podobného lososu, získává z krmiva obohaceného o přírodní pigment Astaxantin,“ uvádí Povodí Odry.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Extrémně levné boilies za 60 korun kilo! 4 příchutě

Práce rybářů z Povodí Odry s Kružberským pstruhem byla velmi dlouhá. Mluvčí vodohospodářského podniku Šárka Vlčková pro Českou televizi přiznala, že „cesta ke Kružberskému pstruhovi“ trvala dlouhých 20 let. Ale jak se zdá, výsledek stál za to!

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -