DomůNovinkyOd příštího roku za 700 korun. Všichni rybáři si připlatí za členské...

Od příštího roku za 700 korun. Všichni rybáři si připlatí za členské známky

- Reklama -

To, o čem se od léta nahlas mluvilo, se stalo skutečností. Na sněmu Českého rybářského svazu rybářské špičky schválily zvýšení členských příspěvků. Zvýšení se týká jak dospělých, tak mládeže a dětí. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

O návrhu na zvýšení členských příspěvků jsme informovali už v létě. Tehdy totiž Rada ČRS zveřejnila návrh na zvýšení členských příspěvků. Návrh ale ještě musel schválit Republikový sněm Českého rybářského svazu. A k tomu před několika dny skutečně došlo

 

Členské se zvýší všem rybářům

Český rybářský svaz rozhodl, že od příštího roku se ceny zvýší ve „všech kategoriích“. To znamená, že od roku 2023 dospělí rybáři zaplatí za členskou známku 700 korun, namísto 500 korun. A připlatí si také mládež, která nově bude platit 300 korun (v minulosti 200 korun), a také děti – těm se členské zvýší o 50 korun na 150 korun.

„Republiková rada ČRS v návaznosti na inflaci a ekonomickou situaci projednala na svých zasedáních v roce 2022 vývoj výše členských příspěvků všech věkových kategorií členů ČRS,“ uvedl mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš důvody, proč se ke zvýšení členského ČRS rozhodl.

 

Peníze se budou dělit jinak

Důležitým bodem je potom také to, že vedení rybářů rozhodlo o úpravě rozdělování peněz. Doposud se peníze z členských známek rozdělovaly tak, že peníze od dospělých rybářů šly z 13 % Radě ČRS, 37 % šlo územním svazům a 50 % do místních organizací. Ze známek mládeže a dětí pak dostala 15 % Rada ČRS, 30 % územní svazy a 55 %.

Tohle se ale od roku 2023 mění. Nově se budou všechny peníze z členských známek napříč kategoriemi dělit podle „prvního vzorce“ (13 % Rada ČRS, 37 % ÚS, a 50 % MO).

„XIX. Republikový sněm ČRS schválil s platností od roku 2023 zvýšení členského příspěvku dospělých od roku 2023 na 700 Kč, mládeže 300 Kč, dětí na 150 Kč s rozdělením v poměru 13 % Republiková rada ČRS, 37 % územní svazy ČRS, 50 % místní organizace ČRS,“ vyjmenoval změny mluvčí Lukáš Mareš.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

20 KOMENTÁŘE

 1. Pepane, v čem tě ta vláda okrádá? Kup si noviny (ale jiné než u MF Dnes), přečti si co se děje ve světě a třeba přijdeš na to, proč je taková inflace a vše proč se vše zdražuje a že to nedělá vláda.

  • Opravdu tento nehorázný nesmysl co jste zde napsal myslíte vážně ? Jste snad slepý a hluchý, že jste si té nehorázné zlodějiny nevšimnul, nebo se na ní sám podílíte ?

 2. Letos jsem si ještě koupil povolenku to znamená i členské ,ale příští rok končím a budu raději jezdit na soukromou vodu a takových nás bude asi mnoho

 3. Nejsem z toho nadšený ale bez rybaření si to nedovedu představit takže ty 200 zvládnu je to necelá dvacka za měsíc.

 4. Zdrzeni je nulanula nic spocitejte si co stoji kapr v kramu kolik si jich muzete odnest za rok od vody a kolik zaplatite za povolenku denne si muzete odnest od vody 7 kg ryb pri cene 100 kc za kg je to za rok 255 500 kc a breci te tu kvuli par korunam navic

 5. Končím s rybařinou protože na severní Moravě od příštího roku stojí pstruhovka 2500Kč a ve vodě nic není. Suverénně nejdražší povolenka v republice za nic!

 6. Zdražování se dalo čekat,jen kdyby ti začali vysazovat ryby a ne jen vybírat peníze. Některé révy jsou úplně mrtvé před 20 lety byly řeky plně ryb. Kudy CRS

  • Naco potřebujeme papalaše darmo žrouty.preci potřebuji vejplaty tak nás škubou vyhodit je ať dou makat za ty peníze co platíme si ty ryby můžeme koupit. místo brigád pro rybáře můžeme jít na brigádu placenou a můžeme chodit na soukromej rybník. A český rybarsky svaz půjde a ty masaři který drancuji vody jim to zatrhnete dene jednu ušlechtilou rybu a 2kusy byle ryby víc toho nesní.a odchod od vody

  • Tak to ale neplatíte ČRS. Tyto známky jsou pro všechny stejné. Jestli něco platíte MO navíc to už je věc druhá

 7. Nevadí mi zdražování ale proč mám dávat 37%na hovno rybaril jsem v několika zemích ale tohle je a nikde jsem se nesetkal s takovým bordelem

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -