DomůNovinky„Pěvně věřím, že se podaří svaz zmodernizovat,“ řekl předseda ČRS Karel Mach

„Pěvně věřím, že se podaří svaz zmodernizovat,“ řekl předseda ČRS Karel Mach

- Reklama -

Český rybářský svaz má za sebou volební sněm, na kterém obhájil post předsedy ČRS Karel Mach. Toho nominoval Západočeský územní svaz. Karel Mach získal drtivou většinu hlasů od přítomných delegátů.

Foto: Český rybářský svaz

Dne 24. září 2022 se do Konferenčního centra Floret v pražských Průhonicích sjelo 139 delegátů a 13 členů Rady ČRS na Republikový sněm ČRS, který byl v tomto roce volebním. Před samotnou volbou došlo ke zhodnocení uplynulého čtyřletého období Karla Macha, který kandidoval znovu.

 

Předseda ČRS: „Věřím, že se podaří svaz posunout kupředu.“

Před samotnou volbou Karel Mach přednesl podrobné zhodnocení za léta 2019 až 2022. Předseda například vyzdvihl výrazný nárůst členské základny, navýšení zarybňování dravými, losovými nebo reofilními druhy ryb.

Předseda ČRS Karel Mach

Důležité úpravy za jeho předsednictví se dočkala také redistribuce peněz z celosvazových povolenek, anebo schválení nových Stanov a Jednacího řádu Českého rybářského svazu. Součástí jednacího řádu pak je třeba i jednotný sazebník trestů pro „nepoctivé rybáře“.

Na sněmu vystoupil také jednatel ČRS Roman Heimlich

„Ukázalo se, že i v komplikovaných tématech dokážeme najít shodu, pokud jsou jednání otevřená a konstruktivní. Ač uplynulé volební období nebylo jednoduché, a nebude ani to následující, řadu problémových záležitostí se nám podařilo společnými silami již vyřešit a některé současně realizované je třeba dokončit. Pevně ale věřím, že se nám podaří svaz zmodernizovat a posunout kupředu a našim nástupcům jej zachovat v dobrém a udržitelném stavu,“ řekl předseda ČRS Karel Mach.

 

Modernizaci přinese Rybářský informační systém

Zásadním projektem, který se podařilo nastartovat, je určitě Rybářský informační systém, který napomůže k výrazné modernizaci ČRS. Za předsednictví Karla Macha se podařilo zahájit tvorbu systému, vysoutěžit dodavatele a zahájit práce na celém systému.

Manažer RIS Tomáš Kočica

„Nasazení systému do ostrého provozu je podle smluvního harmonogramu předpokládané v listopadu roku 2023, předcházet mu bude pilotní provoz a rozsáhlé testování a školení uživatelů,“ přibližuje ČRS na webu.

 

O post předsedy ČRS se ucházel jediný kandidát

Na závěr sněmu pak proběhla volba předsedy Českého rybářského svazu na další 4 roky. Jediným kandidátem byl současný předseda Karel Mach, kterého nominoval Západočeský územní svaz. Jak dopadlo hlasování?

Pro Karla Macha hlasovalo 131 delegátů. Čtyři delegáti byli proti, 13 se pak zdrželo hlasování. „Staronovému předsedovi ČRS gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v novém volebním období,“ píše se na webu Českého rybářského svazu. Velkou reportáž ze sněmu zveřejnil ČRS na webu

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -