DomůNovinkyOdměna 350 000 korun pořád čeká: Rybáři stále hledají nového profi porybného

Odměna 350 000 korun pořád čeká: Rybáři stále hledají nového profi porybného

- Reklama -

Do konce listopadu mělo být hotovo. Nakonec ale Severočeský územní svaz původní termín ukončení výběrového řízení na člena profi rybářské stráže prodloužil až do konce ledna 2023. Proč? 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Severočeský územní svaz o prodloužení výběrového řízení informoval na webu. Právě tady rybáři uvedli, že výběrové řízení na tuto pozici prodloužili až do konce ledna 2023. Takže šanci na získání nové práce mají zájemci ještě dlouhou dobu.

 

Proč rybáři pořád hledají profi porybného?

Proč vlastně došlo k prodloužení výběrového řízení? „Původní termín konce výběrového řízení byl konec listopadu. Ovšem Severočeský územní svaz se rozhodl výběrové řízení prodloužit do konce ledna. Přece jen podzim byl poměrně hektický, a informace o výběrovém řízení mohla v záplavě informací některým uniknout,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Severočeského ÚS Jan Skalský.

„Zároveň i pokud by bylo výběrové řízení opravdu do konce listopadu ukončeno, lze předpokládat, že by RS začala svou práci vykonávat od ledna. Měsíce leden a únor jsou ovšem dobou, kdy revíry čelí zcela nejmenšímu rybářskému tlaku. Případní zájemci tak nyní mají čas vše zvážit, to i v klidu například během svátků,“ dodal mluvčí severočeských rybářů.

 

Několik zájemců se již přihlásilo

Za tím, že došlo k prodloužení výběrového řízení, nestojí úplný nezájem o práci profi porybného na vybraných severočeských vodách. Rybářům už několik přihlášek dorazilo.

„Bavíme se zatím o několika zájemcích, se kterými jsme v kontaktu, ale příležitost chceme dát případně i dalším. Čím více zájemců, o to samozřejmě lepší výběr, pro určení toho nejvhodnějšího,“ vysvětluje Jan Skalský.

Severočeský ÚS zatím nemá žádného profi člena rybářské stráže. „Nastavení spolupráce mezi profesionální RS je dle již osvědčeného modelu, který funguje například na Orlíku. V Severočeském ÚS aktuálně žádná profesionální RS nefunguje, jedná se tak o novinku,“ přibližuje tiskový mluvčí.

Přebíráme tedy fungující model, ale to samozřejmě nevylučuje úpravy tohoto modelu, ať již kvůli vyšší efektivnosti, případně specifikům vybraných revíru, nebo i současné ekonomické situaci v ČR. Vše budeme vyhodnocovat a pokud se profesionální RS osvědčí, je samozřejmě možné, že i počet členů profi RS vzroste,“ zakončuje Jan Skalský.

 

Kde bude nový porybný kontrolovat?

Severočeští rybáři plánují, že profesionální člen rybářské stráže bude působit především na Nechranicích, a poté ještě na pstruhových revírech Ohře 8 a 9. Kromě kontrol revírů a rybářů se bude zaměřovat ale také na kontroly zarybňování.

Jaké podmínky musí splňovat? Je třeba důležité, aby nový člen profesionální rybářské stráže na severu Čech už byl členem rybářské stráže. Další podmínkou je řidičský průkaz skupiny B nebo oprávnění vůdce malého plavidla. O náplni práce profi rybářské stráže jsme psali v tomto článku. Maximální roční odměna je 350 000 korun. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

7 KOMENTÁŘE

 1. Jedině blázen by to za ty penize dělal. To i v Lidlu vydělá vic a bez rizika. Budou muset pridat, takhle se jim nikdo nepřihlásí. Lada

  • Naprostej souhlas, pod 50.000,- měsíčně to podle mě nikdo dělat nebude. Za těhle podmínek budou hledat XY let a nikam to nepovede a Nechanice to odnesou nadobro

 2. Jako OSVČ to určitě nikdo nemůže dělat na hlavní úvazek, tipuji vítěze -adepta z řad bývalého člena PČR, Vězeňské služby, či hasiče…..
  S pozdravem Petrův zdar!

 3. Kde žijete? Peníze super. Ale asi jste voliči agenta Bureše. Mimochodem – snad ho brzy čeká 9mm a zeď ;)))))))))

  • Berte to Lukáši, bez ohledu na polit.prislusnost, já osobně, jako předchozí bych za takovou almužnu ani nevstal, natož se dohadovat s pytláky a UA, co jinak než na černo prakticky lovit neumí 🙂

 4. Ty peníze jsou na hraně,ale věřím že se někdo schopný najde. Pro někoho dělat to, co ho baví a naplňuje, je kolikrát smysluplnějši…. Ale píšete Nechanice,já myslím, že jde o Nechranice…. no a to jsou dvě úplně odlišné lokality…. (asi T9 zapracovala)
  Ahoj Jarda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -